Mathews

Premiéru v NHL jako řemen má za sebou talentovaný útočník Auston Matthews. První hráč draftu 2016 nasázel při svém debutu v zámořské soutěži čtyři góly, to se předtím nikdy nikomu nepovedlo. Toronto Maple Leafs přesto prohráli na ledě týmu Ottawa Senators 4:5 v prodloužení. Zářil i Connor McDavid, jenž dvěma góly dovedl Edmonton Oilers k výhře 7:4 nad Calgary Flames. Za poražené mířil jednou přesně Michael Frolík.

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 5:4 po prodl.
Jen těžko si mohl Auston Matthews představovat lepší vstup do nejlepší ligy světa. Devatenáctiletý mladík ve svém prvním duelu nasázel čtyři góly, ani to ovšem Torontu nestačilo k výhře na ledě Ottawy.
"Upřímně, ani nemám slov," prohlásil po velkolepém představení Matthews. "Jak zápas ubíhal, pořád jsem tomu nemohl uvěřit. Něco se povedlo, něco ale ne. Musíme se z toho poučit."
Matthews narážel na situaci v prodloužení, kdy byl na ledě, když domácí útočník Kyle Turris za nerozhodného stavu 4:4 trefil výhru svého mužstva.
"Pro mě osobně to byl ideální start, ale tenhle gól byl stoprocentně moje chyba," nekličkoval Matthews. "Přijeli jsme si pro výhru a nemáme ji."
Talentovaný útočník otevřel skóre utkání už v 9. minutě, do první sirény se trefil ještě jednou. Ve druhé části přidal další dva zásahy, na ledě dohromady strávil 17:37 minuty. V dresu Ottawy zářil obránce Erik Karlsson, který k jednomu gólu připojil i dvě asistence.
Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 2:5
Vladimir Tarasenko vstřelil dva góly a dovedl tým St. Louis Blues k cenné výhře 5:2 na půdě Chicago Blackhawks. Ruský talent, jenž v posledních dvou sezonách nastřílel Chicagu dohromady 10 branek, si navíc připsal i jednu asistenci. Třemi body přispěl i obránce Kevin Shattenkirk.

Vovarad

Chicago sice v utkání dvakrát vedlo, jednou i za přispění slovenského útočníka Richarda Pánika, Blues ale vždy přispěchali s odpovědí. O své výhře pak rozhodli v závěrečném dějství, které opanovali třemi góly a podtrhli převahu, kterou měli po celé utkání.

Edmonton Oilers - Calgary Flames 7:4
Ve velkém stylu vstoupili do sezony Edmonton Oilers, tým napěchovaný talentovanými mladíky na úvod rozebral celek Calgary Flames 7:4. Dvěma góly se blýskl útočník Connor McDavid, v dresu poražených se prosadil Michael Frolík.

McDavid

Flames dokázali s Oilers držet krok do poloviny utkání, v tu dobu ještě svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 3:3. V následujících momentech ale domácí dvěma trefami McDavida soupeři odskočili a vypracovali si rozhodující náskok. Jedním gólem přispěl k výhře Edmontonu ve svém debutu osmnáctiletý Jesse Puljujarvi.
San Jose Sharks - Los Angeles Kings 2:1
Poražení finalisté jarního Stanley Cupu vstoupili do sezony úspěšně, San Jose Sharks na svém ledě udolali v kalifornském derby tým Los Angeles Kings 2:1. Vítěznou trefu obstaral Brent Burns.

Burns

Duel při tom začali lépe hosté, už po 82 vteřinách hry se v početní výhodě trefil Tyler Toffoli a poslal Kings do výhody. Tu ovšem zrušil v 15. minutě rovněž v přesilové hře střelec Logan Couture. Rozhodnutí přišlo ve 44. minutě, kdy udeřil Burns.

1. Matthesowa paráda
Auston Matthews, jednička draftu 2016, ve svém debutu v NHL okouzlil čtyřmi góly proti Ottawě.
2. Pušky z Edmontonu
Oilers mají tým plný fantastických mladých útočníků. Ti potvrdili potenciál hned na úvod, když Calgary nasázeli sedm gólů.
3. Andersonův beton
Ještě za stavu 0:0 se na gólmana Craiga Andersona řítil úplně osamocený Mitchell Marner, gólman Senators ale vytáhl bravurní zákrok levým betonem.
1. Auston Matthews (TOR): 4 góly, 6 střel
2. Vladimir Tarasenko (STL): 2 góly, 1 asistence, 5 střel
3. Connor McDavid (EDM): 2 góly, 1 asistence, 6 střel
Na co se těšit:
Do boje jde dalších 18 týmů, šlágrem večera je utkání celků Pittsburgh Penguins a Washington Capitals. V akci budou i české hvězdy Jaromír Jágr (FLA), Jiří Hudler (DAL) či Ondřej Palát (TBL).