Rinne2

Nashville Predators - St. Louis Blues 2:1 (stav série: 3:1)
Významný krok směrem k postupu do finále Západní konference udělali hráči Nashvillu, kteří na svém ledě přehráli St. Louis 2:1 a v sérii se ujali vedení 3:1 na zápasy.
Klíčem Predators k triumfu znovu byla fantastická defenziva v čele s gólmanem Pekkou Rinnem. Finský reprezentant se blýskl dohromady 32 úspěšnými zákroky, překonal ho pouze Joel Edmundson.

Ve čtvrtém duelu série dlouho dominovaly obrany obou celků. Po dvou třetinách proto na ukazateli skóre stále svítil nerozhodný stav 0:0.
Až ve třetí části začaly padat góly. Skóre otevřel obránce Ryan Ellis, který v čase 45:09 napřáhl v přesilové hře a propálil hostujícího gólmana Jakea Allena.
Druhou trefu přidal sedm minut před koncem základní části James Neal, pro kterého to byl druhý zásah v play off. Blues vrátil do hry Joel Edmundson, který se z první opřel do odraženého puku a trefil přesně levý horní roh Rinneho branky.
Obránce Blues, který v letošních bojích o Stanley Cup nasázel už tři góly, se tak částečně vykoupil, protože to byl právě on, kdo pykal na trestné lavici v době, kdy Ellis otevřel skóre.
V závěru utkání vrhli hosté veškeré síly do útoku, přes dvě minuty hráli i power play. Vypracovali si sice několik slibných šancí, Rinne ale všechny střelecké pokusy soupeře zneškodnil a přiblížil svůj tým jednu výhru od postupu.
Hrdina zápasu:Pekka Rinne (NSH)
Potvrdil, že je nejlepším hráčem Nashvillu v play off. Dostal jediný gól, spoustu nadějných šancí Blues s přehledem zneškodnil.
Češi v akci:
Vladimír Sobotka (STL): 0+0, +1 v plus/minus, 3 střely na branku, čas na ledě 17:19
Další zápas série:Pátek 19:00 (Sobota 2:00 SELČ) v St. Louis