Winnipeg Jets na úvod série 1. kola play off Západní konference stoprocentně využili domácího prostředí a po středeční výhře 3:2 zvítězili v pátek nad Minnesota Wild ve druhém duelu 4:1. Kanadský celek zužitkoval svou velkou převahu a přestřílel soupeře 43:17. Po brance a asistenci si připsali Patrik Laine a Tyler Myers.

Winnipeg Jets - Minnesota Wild 4:1 (stav série 2:0)
Wild dokázali držet bezbrankový stav v Bell MTS Place do 29. minuty, kdy předvedl skvělou individuální akci Myers. Na modré čáře se uvolnil přes Jasona Zuckera a natlačil se na pravý kruh do ideální střelecké pozice a střelou zápěstím překonal Devana Dubnyka.
Byla to jediná branka, kterou gólman Wild v prvních dvou třetinách inkasoval z 27 střel. Ale pokračujícímu tlaku v závěrečném dějství už odolat nedokázal.
Ve 48. minutě proměnil přihrávku Dustina Byfugliena zpoza branky Paul Stastny. Za 102 sekund pak usměrnil za Dubnyka pas Bryana Littlea Andrew Copp a na 4:0 zvýšil v čase 57:58 svou druhou trefou v druhém utkání v play off devatenáctiletý finský kanonýr Patrik Laine.
"Snažíme se hrát jednoduše a hodně střílet na branku. Víme, že to brankář bude muset vyrážet a snažíme se před něj chodit. Dali jsme z toho góly a musíme v tom pokračovat," uvedl Laine, který se sám ale trefil přímo povedenou ránou z pravého kruhu.
Gólman Winnipeg Connor Hellebuyck mezi 36. a 56. minutou nemusel celkem 20 minut a 3 sekundy vůbec zasahovat a sahal ve svém druhém utkání v play off po první čistém kontu. Přišel o něj 45 sekund před koncem.
Při přesilové hře Wild před ním tečoval Zach Parise ránu, kterou vyslal z pravého kruhu Mikko Koivu. Parise se se 13 brankami osamostatnil v čele historické tabulky střelců Wild v play off a překonal slovenského útočníka Mariána Gáboríka.
Dvě asistence si ve svém první utkání v play off v kariéře připsal nováček Jack Roslovic. "Užil jsem si to. Atmosféra byla elektrizující a z toho utkání si budu hodně věcí pamatovat. Když jsem se po počáteční nervozitě uklidnil, snažil jsem se hrát svou hru a dělat to, co mám," prohlásil Roslovic.
Podle Elias Sports Bureau týmy, které vyhrály první dva zápasy doma, postoupily v 88,7 procenta případů. Minnesota neuspěla ve druhých duelech série play off už poosmé za sebou a celkově v nich dokázala ve své klubové historii z 13 případů vyhrát jen dvakrát.
"Odpověď na to je jednoduchá: Musíme čtyřikrát vyhrát," nezabývá se statistikami kouč Wild Bruce Boudreau. "Musíme ale dnes ocenit hru soupeře. Předvedl opravdu skvělý výkon. Vyhrával souboj a byl neustále u puku," dodal Boudreau.
Další zápas: Neděle (pondělí 1:00 SELČ) v Xcel Energy Center v St. Paul.