vgk 915

Hattrickem a jednou asistencí ozdobil úvodní přípravný zápas před novou sezonou NHL Max Pacioretty, který se v neděli postaral o vítězství Vegas Golden Knights nad Arizona Coyotes 6:2. Za poražené bodoval český forvard Jan Jeník, po jehož přihrávce otevřel skóre přesně po čtyřech minutách hry Ilya Lyubushkin. Rodák z Nymburka se v den svých 19. narozenin dočkal prvního startu za Coyotes.

Jeníka draftovala Arizona loni ve třetím kole na 65. místě a český mladík odešel v průběhu minulého ročníku z Liberce do celku Hamilton Bulldogs v juniorské OHL. Loni při svém premiérovém kempu NHL do přípravných zápasů nezasáhl.

Lyubushkin otevřel skóre po Jeníkově asistenci

Při úvodní brance utkání stačil Jeník přihrát od pravého mantinelu ještě předtím, než jej tvrdě atakoval Pacioretty; puk posunul na modrou čáru Lyubushkinovi a ruský obránce prostřelil Malcolma Subbana. Hned za 39 sekund vyrovnal z úniku Pacioretty, ale Coyotes vrátil v polovině první třetiny vedení Vinnie Hinostroza.
V čase 12:10 se prosadil znovu Pacioretty a začal obrat. Ve druhé třetině nejdříve hrdina utkání připravil gól pro Codyho Eakina a v 37. minutě opět sám Pacioretty z dorážky dovršil hattrick.

Pacioretty v úvodní přípravě zazářil třemi góly

Krátce před druhou pauzou se Jeník ještě stihl poprat s Patrickem Brownem a odseděl si na trestné lavici dohromady sedm minut. Na ledě strávil v zápase celkem 11 minut a 12 sekund, přes tři minuty z toho bylo v přesilových hrách. Vystřelil dvakrát na branku a připsal si také čtyři hity.
Domácí Golden Knights ještě v poslední třetině vylepšili skóre dvěma góly ve vlastním oslabení. Při vyloučení Nicolase Roye ujel Reilly Smith a uspěl s blafákem do bekhendu. V závěru hosté v době, kdy pykal střelec pátého gólu, sáhli ke hře bez gólmana a do prázdné branky pečetil výsledek Brayden McNabb.