Semborski

Černou sobotu prožil v NHL tým Chicago Blackhawks, který prohrál na ledě celku Philadelphia Flyers, navíc přišel o gólmana Coreyho Crawforda. Ten se musel podrobit operaci slepého střeva a mimo hru bude dva až tři týdny. Znovu o sobě pořádně dali vědět Češi, střelecky se prosadili David Krejčí, Dmitrij Jaškin i Radim Vrbata. Z výhry se ale mohl radovat pouze první jmenovaný.

Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3:1
Hráči Chicago Blackhawks prohráli na ledě týmu Philadelphia Flyers 1:3, přesto zůstávají na čele tabulky Západní konference.
Mnohem významnější je pro Blackhawks skutečnost, že se budou muset dva až tři týdny obejít bez brankářské jedničky Coreyho Crawforda, jenž se v sobotu podrobil operaci slepého střeva.
"Všechno šlo dobře," potvrdil po utkání trenér Chicaga Joel Quenneville. "Musím poděkovat naším lékařům i zástupcům Flyers. Všichni odvedli skvělou práci."
Do branky Chicaga se postavil náhradník Scott Darling, porážku v duelu s Philadelphií ale odvrátit nedokázal. Domácí o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, kdy svému soupeři nasázeli tři góly.
Hlavní hvězdou zápasu se stal obránce Ivan Provorov, který v rozmezí 33 vteřin vstřelil dvě branky a zareagoval tím na úvodní zásah Artemi Panarina. Definitivní podobu výsledku potom dal útočník Brayden Schenn.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:2
Čeští útočníci David Krejčí a David Pastrňák se výrazně podepsali pod výhru týmu Boston Bruins 2:1 na ledě mužstva Buffalo Sabres.

Krejčí v čase 14:10 otevřel skóre, Pastrňák pak asistoval u vítězné trefy Patrice Bergerona. Za domácí pouze korigoval hvězdný Evander Kane.
Bruins se navíc dočkali dobré zprávy v podobě blížícího se návratu obránce Zdena Cháry. Zkušený zadák, jenž utrpěl na konci listopadu zranění v dolní části těla, už znovu trénuje s týmem a brzy by se měl objevit rovněž v sestavě.
New York Rangers - Carolina Hurricanes 4:2
New York Rangers na svém ledě přestříleli tým Carolina Hurricanes 4:2 a vyšvihli se do čela tabulky Východní konference.
Rangers o svém triumfu rozhodli v závěrečné třetině, kdy svému soupeři nastříleli tři branky. Dvakrát se trefil útočník Chris Kreider, jednou brankou a dvěma asistencemi přispěl Derek Stepan.

Kreider NYR winner vs CAR 12316

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:3
Zásah Briana Littlea po sedmnácti vteřinách prodloužení rozhodl o výhře Winnipeg Jets 3:2 na ledě týmu St. Louis Blues.
V dresu domácích se střelecky prosadil útočník Dmitrij Jaškin, pro kterého to byla první branka v sezoně. Nakonec to ale stačilo na jediný bod, na výhře Jets se 16. gólem v ročníku podílel i Patrik Laine. Domácí útočník Alex Steen dosáhl na jubilejní 200. gól v NHL.

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 5:3
Hráči týmu Pittsburgh Penguins potvrdili solidní formu, když v domácím prostředí přestříleli tým Detroit Red Wings 5:3 a oslavili třetí výhru z posledních čtyř zápasů.
Obhájce Stanley Cup předvedl masivní ofenzivu ve třetí třetině, ve které soupeři nasázel čtyři góly. Nejprve vyrovnal na 2:2 Nick Bonino, s dalšími trefami přispěchali Justin Schultz, Phil Kessel a Matt Cullen. Gólman Red Wings Petr Mrázek zůstal na pozici náhradníka.

Arizona Coyotes - Columbus Blue Jackets 2:3 po náj.
Až k nájezdům dospěl duel mezi celky Arizona Coyotes a Columbus Blue Jackets. Z výhry 3:2 se nakonec radovali hosté, rozhodující trefu obstaral ve druhé sérii Sam Gagner.
Blue Jackets vstoupili do utkání impozantně, už po 13 vteřinách hry udeřil Boone Jenner. Domací odpověděli až v čase 21:03, kdy zužitkoval přesilovou hru Radim Vrbata. V základní hrací době přidaly oba týmy po jednom gólu, v nájezdech ale byli šikovnější hosté.

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 2:1 po náj.
Cennou výhru vydřeli hráči celku Tampa Bay Lightning, když na svém ledě přetlačili tým Washington Capitals 2:1 po nájezdech a ukončili tak sérii čtyř porážek v řadě.
Skóre otevřel v čase 32:38 Nikita Kucherov, jenž využil početní výhodu. Hosté poprvé našli recept na kompaktní defenzivu soupeře až ve třetí třetině, kdy rovněž v přesilové hře mířil přesně Nicklas Backstrom. V nájezdech zajistil Tampě zisk jednoho bodu navíc Brian Boyle.

Ottawa Senators - Florida Panthers 2:0
Skvělý výkon gólmana Mikea Condona položil základ triumfu 2:0, na který dosáhli hráči týmu Ottawa Senators v utkání proti celku Florida Panthers.
Condon předvedl 24 zákroků a oslavil druhé čisté konto v sezoně. Kanadský tým vstřelil obě své branky v první třetině, postarali se o ně Erik Karlsson a Derick Brassard.

Další sobotní výsledky:
Nashville Predators - New Jersey Devils 4:5 po prodl.
Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs 3:2 po náj.
Colorado Avalanche - Dallas Stars 0:3
Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 3:2 po prodl.
1. Nezastavitelný Laine
Úžasnou formu si i nadále drží Patrik Laine. Útočník Winnipegu v duelu proti St. Louis vstřelil gól a protáhl svou střeleckou šňůru na tři zápasy. Celkem už má na kontě 16 zásahů.
2. Nový vládce Východu
Dlouhé týdny se na čele tabulky Východní konference držel Montreal, nyní na trůn usedli hráči celku New York Rangers. První místo si zajistili domácí výhrou nad Carolinou.
3. Provorovův střelecký výbuch
Gólovou explozi předvedl obránce Philadelphie Ivan Provorov. V duelu proti Chicagu vstřelil dvě branky v rozmezí pouhých 31 vteřin.
1. Mike Condon (OTT): 0 inkasovaných gólů, 24 úspěšných zákroků
2. Derek Stepan (NYR): 1 gól, 2 asistence, 5 střel
3. Mike Cammallerri (NJD): 2 góly, 3 střely