mcdavid_020224c

Vítězem dovednostních soutěží 2024 NHL All-Star Skills by DraftKings Sportsbook se stal Connor McDavid. Kapitán Edmonton Oilers si tak ze Scotiabank Areny v Torontu odnesl výhru ve výši milion dolarů.

Kanadský útočník ovládl čtyři ze šesti soutěží včetně finální Pepsi NHL Obstacle Course s dvojnásobným počtem bodů, kterou zvládl za 40,006 sekundy. Celkově tak získal 25 bodů, o pět víc než druhý v pořadí Cale Makar z Colorado Avalanche. Před tím vyhrál také soutěž o nejrychlejšího bruslaře, o nejlepší techniku hole a o nejpřesnějšího střelce.

David Pastrňák skončil v celkovém pořadí na děleném devátém místě se ziskem 4,5 bodu.

Dovednostních soutěží se účastnilo 12 hvězd, které se v sobotu večer (21:00 SEČ; Nova Sport 1; NHL.tv) představí na All-Star Game NHL. Každý z hráčů soutěžil ve čtyřech ze šesti disciplín a získával body podle toho, kolikátý v nich skončil. Prvních osm pak postoupilo do semifinálové soutěže v nájezdech (Honda/Hyundai NHL One-on-One). Po ní prošlo šest z celkově nejvyšším počtem bodů do 'Obstacle Course', kde se většina disciplín kombinovala a body se zdvojnásobovaly.

McDavid zahájil večer výhrou v soutěži o nejrychlejšího bruslaře (Fastenal NHL Fastest Skater), kterou ovládl počtvrté v kariéře. Tentokrát objel kolo za 13,408 sekundy a porazil tak vítěze z roku 2020 Mathewa Barzala z New York Islanders (13,519).

McDavid vyhrál souboj o nejrychlejšího bruslaře

Centr Colorado Avalanche Nathan MacKinnon pak vyhrál soutěž ve střelbě z první (Tim Hortons NHL One Timers) s 23 body před Leonem Draisaitlem (Oilers) a Pastrňákem (Boston Bruins) - ti měli oba 22 bodů. Na střely z voleje nahrával soutěžícím Connor Bedard, jednička posledního draftu a nováček z Chicago Blackhawks, jenž se zotavuje po zlomení čelisti z minulého měsíce.

MacKinnon šampionem ve střelbě z první

Soutěž v přihrávkách ovládl Elias Pettersson z Vancouver Canucks s 25 body o dva před Makarem.

Elias Pettersson nejlepším nahrávačem

Zadák Colorada ovšem poté vyhrál souboj o nejtvrdšího střelce (Rogers NHL Hardest Shot), když vypálil rychlostí 165,05 kilometrů za hodinu. Po čtyřech disciplínách tak Makar vedl s 11 body o jeden před Petterssonem, McDavid byl tou dobou o šest bodů za ním.

Makar nejtvrdším střelcem: 165,05 km/h

Edmontonský kouzelník však poté vyhrál soutěž o nejlepší techniku hole (Upper Deck NHL Stick Handling Challenge) s časem 25,755 sekundy před Barzalem (26,929) a dostal se na druhé místo o bod za Makara.

McDavid poté ovládl také souboj v přesnosti střelby (Cheetos NHL Accuracy Shooting), když čtyři terče sestřelil za 9,158 sekundy. Druhý byl Auston Matthews z Toronto Maple Leafs (9,341).

McDavid dominoval soutěži v přesnosti střelby

Po šesti soutěžích vypadli Pastrňák, Draisaitl, Nikita Kučerov z Tampa Bay Lightning a vancouverský obránce Quinn Hughes.

Soutěž v nájezdech (One-on-one) následně vyhrál forvard domácích Maple Leafs William Nylander, jenž jezdil proti Camu Talbotovi z Los Angeles Kings. Alexandar Georgijev si v ní vybojoval prémii sto tisíc dolarů poté, co chytil všech devět pokusů McDavida a skočil tak první v soutěži gólmanů.

Po 'One-on-One' vypadli MacKinnon s Petterssonem a do finále postoupilo šest hráčů. McDavid do něj šel z prvního místa z 15 body, druhý Barzal jich měl 13,5 a třetí Makar, Matthews a Nylander po 12.

Makar pak skončil v poslední soutěži 'Obstacle Course' druhý se 43,435 sekundami a vybojoval si tak konečné druhé místo. Třetí ve finálové disciplíně i v celkovém pořadí byl s 18 body centr domácího Toronta Matthews.

McDavidova výhra v souboji Pepsi NHL Obstacle Course

Konečné pořadí 2024 NHL All-Star Skills: 1. Connor McDavid (Edmonton) 25 bodů; 2. Cale Makar (Colorado) 20; 3. Auston Matthews 18; 4. William Nylander (oba Toronto) 16; 5. Mathew Barzal (NY Islanders) 13,5; 6. J.T. Miller 12; 7. Elias Pettersson (oba Vancouver) 10; 8. Nathan MacKinnon (Colorado) 7; 9. David Pastrňák (Boston) a Leon Draisaitl (Edmonton) oba 4,5; 11. Quinn Hughes (Vancouver) 4; 12. Nikita Kučerov (Tampa Bay) 0,5.