David Rittich

Gólman David Rittich z Calgary Flames v úterý opět ukázal své kvality a přispěl čistým kontem k vítězství nad Winnipeg Jets 2:0. Sedmadvacetiletý odchovanec Jihlavy zasáhl do třetího přípravného utkání před novou sezonou NHL, v které by mohl být jedničkou klubu z Alberty, a na kontě má stále jedinou inkasovanou branku z celkem 32 střel. Asistenci si připsal za Flames forvard Michael Frolik.

Rittich, který 27. července uzavřel s Calgary novou dvouletou smlouvu dohromady na 5,5 milionu dolarů, odchytal celý zápas a připsal si 20 úspěšných zákroků. Vysloužil si ocenění pro třetí hvězdu večera.
V minulých dvou testech Rittich nastoupil na polovinu utkání. V domácím duelu s Vancouver Canucks (2:3 v prodloužení) ze čtyř střel neinkasoval a při prohře na ledě Edmonton Oilers obdržel z osmi pokusů soupeře jeden gól.
Calgary rozhodlo o vítězství ve druhé třetině. Nejdříve ve 34. minutě využil přesilovou hru Sean Monahan. A za 33 sekund dovršil výsledek Sam Bennett po kombinaci Frolíka a Mikaela Backlunda. V barvách Jets hráli forvardi Michael Špaček a Kristian Reichel.

Bennett proměnil Backlundovu ideální přihrávku

Asistenci si připsal Ondřej Palát z Tampa Bay Lightning, kteří podlehli na ledě Florida Panthers 3:6. V 37. minutě při přesilové hře se podílel na brance Mikhaila Sergacheva na 3:5 a bodoval i ve druhém vystoupení v letošním testovacím období. V pátek přispěl k vítězství nad Nashville Predators 3:1 dvěma přihrávkami.
Panthers překonali šestkrát gólmana Andreie Vasilevskiyho, který v minulé sezoně získal Vezina Trophy. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel Aleksander Barkov.
Obránce Roman Polak se představil v dresu Dallas Stars v utkání na hřišti obhájce Stanley Cupu St. Louis Blues, které jeho tým vyhrál 2:1. V osmé minutě dostal hosty do vedení ve vlastním oslabení Jason Dickinson a ve druhé třetině zvýšil v přesilové hře John Klingberg. V čase 55:17 zkorigoval výsledek Ryan O'Reilly.
Forvard Lukáš Radil hájil barvy San Jose Sharks, které podlehlo na ledě Anaheim Ducks 1:4. Za domácí si připsali po gólu a asistenci Jakob Silfverberg a Brenadan Guhle, trefili se také Andreas Andreas a Derek Grant, za Sharks skóroval Jonny Brodzinski .
Vítězství New York Rangers v derby nad New York Islanders 3:1 zařídil dvěma góly Artemi Panarin. Ruský útočník, který po skončení kontraktu s Columbus Blue Jackets podepsal 1. července s klubem z Manhattanu sedmiletou smlouvu na 81,5 milionu dolarů, se prosadil i ve druhém vystoupení v novém působišti.

Panarin po Buchnevichově pasu zvýšil na 2:0

Před týdnem Pararin skóroval při porážce s New Jersey Devils 3:4 a po polovině utkání odstoupil pro lehčí zranění třísel. Proti Islanders ve 31. minutě zvýšil na 2:0 a 16 sekund před koncem stanovil při hře soupeře bez gólman konečný výsledek.
První gól v dresu Rangers si připsal jeho krajan Vitali Kravtsov. Devítka draftu z loňského roku ve 23. minutě otevřela skóre. Za hosty snížil na 1:2 v 53. minutě Jordan Eberle, který skóroval v letošní přípravě už počtvrté.
Za Edmonton Oilers nastoupil poprvé v sezoně kapitán Connor McDavid a při porážce s Arizona Coyotes 2:4 vyšel bodově naprázdno. Vítěz Art Ross Trophy z let 2017 a 2018, který si 6. dubna v posledním utkání minulé sezony proti Calgary poranil vazy v levém koleni, strávil na ledě 20:38 minuty a vyslal dvě střely na branku.
O výhru Arizony se postarali svými góly Lawson Crouse, Michael Bunting, Michael Grabner a Derek Stepan. Za Oilers se trefili Ryan Nugent-Hopkins v oslabení a Riley Sheahan.