Matthews

Ve velkém stylu se po zranění vrátil do sestavy Toronta Auston Matthews. Hvězdný útočník pomohl třemi body k triumfu Maple Leafs nad San Jose. Hattrickem se blýskl Sidney Crosby, jeho Pittsburgh ale nestačil na Colorado. Z Čechů ve středečním programu bodovali Tomáš Hertl, Ondřej Kaše a Radek Faksa.

Matthewsův ohromný návrat
Comeback Austona Matthewse do sestavy Toronta dostal vítězný punc, Maple Leafs totiž na domácím ledě přetlačili San Jose 5:3 a oslavili třetí výhru v řadě.
Hvězdný útočník chyběl kanadskému týmu pro zranění ve 14 zápasech, hned ve svém prvním duelu po návratu ovšem zazářil. Na triumfu Toronta se podílel dvěma góly a jednou asistencí.
"V první třetině jsem se cítil hrozně, ani v té druhé to nebylo o moc lepší," vyprávěl po duelu Matthews. "Až v té třetí mi začaly konečně fungovat nohy. Něco takového jsem ale v prvním utkání očekával. Není jednoduché se hned dostat do správné kondice."
Matthews nejprve připravil úvodní trefu pro Johna Tavarese, v čase 11:19 pak zajistil svému týmu vedení 2:1. V polovině třetí části pak poslal Toronto do náskoku 5:3, který v samotném závěru ještě zmírnil hostující Melker Karlsson.
"Jakmile jsme přesní v přihrávkách a neztrácíme zbytečně puk, jsme opravdu hodně silní," pochvaloval si Matthews, pro kterého to byl už pátý duel v sezoně, ve kterém nasázel alespoň dvě branky. Stejný počet mají na kontě i Alex Ovechkin a David Pastrňák.
V dresu Sharks se jednou brankou blýskl útočník Tomáš Hertl, který v čase 10:40 zužitkoval přesilovou hru a přidal svůj šestý zásah v ročníku.
Toronto se díky třetí výhře v řadě vyhouplo už na druhou příčku tabulky Východní konference, na svém kontě má stejně bodů jako vedoucí Buffalo. To ovšem disponuje jedním utkáním k dobru.

Matthews při návratu po zranění hned skóroval

Crosbyho hattrick nestačil
Ani parádní střelecké představení Sidneyho Crosbyho nestačilo Pittsburghu k úspěchu, na ledě Colorada Penguins utrpěli porážku 3:6. Avalanche uspěli pošesté v řadě.
Střet dvou ofenzivně naladěných mužstev se nesl ve vlnách. Avalanche skočili do vedení 3:0, Penguins srovnali na 3:3, další tři góly ale přišly znovu z hokejek domácích hráčů.
Hvězdou duelu se stal i přes porážku Crosby, který na tři branky potřeboval pouze necelých šest minut, které orámovaly závěr druhé a úvod třetí části.
Pokud přičteme i duely v play off, byl to pro Crosbyho už 14. hattrick v kariéře. Stejný počet má na kontě i Evgeni Malkin, oba současní lídři Pittsburghu se dělí o druhou příčku klubového žebříčku. Na prvním místě figuruje nedostižný Mario Lemieux, který jich zkompletoval 43.
"Máme nejlepší přesilové hry v lize, kdybychom využili početní výhodu ve třetí třetině, mohli jsme zápas zvládnout," litoval Crosby.
I Colorado se totiž mohlo spolehnout na svoje ofenzivní hvězdy. Nathan MacKinnon uhranul gólem a třemi asistencemi, po dvou bodech pak přidali další členové elitní formace Mikko Rantanen a Gabriel Landeskog.
MacKinnon s Rantanenem tak už v šestém utkání za sebou zaznamenali dva a více bodů. Shodně navíc překonali metu 40 bodů, což se dvěma spoluhráčům v úvodních 25 zápasech sezony povedlo naposledy v ročníku 2005-2006.

Crosby předvedl čistý hattrick a vyrovnal na 3:3

Rittich výhru nedoručil
Výhodu domácího ledu nevyužili hráči Calgary, kteří v dramatické bitvě podlehli Dallasu 3:4 po prodloužení. Vítěznou branku obstaral Tyler Seguin.
Do branky Flames se postavil gólman David Rittich a připsal si celkem 24 úspěšných zákroků. Flames po brankách Johnnyho Gaudreaua a Marka Giordana vedli ještě sedm minut před koncem základní hrací doby 2:1, Stars ale dokázali skóre otočit.
Nejprve v čase 53:15 vyrovnal svou druhou trefou v ročníku Gavin Bayreuther, v prodloužení pak převážil další bod na stranu Dallasu Seguin.
Jednou asistencí přispěl k úspěchu texaského klubu i český útočník Radek Faksa. Stars uspěli po dvou prohrách a poskočili na páté místo tabulky Západní konference. Flames zůstávají čtvrtí.

Seguin rozhodl v prodloužení o výhře Dallasu

Detroit zvedl hlavu
Sérii tří porážek ukončili hráči Detroitu, kteří před zraky svých fanoušků přehráli St. Louis 4:3. Pro Blues to byl čtvrtý neúspěch z posledních pěti duelů.
Domácí těžili z drtivého nástupu do druhé třetiny. Během dvanácti minut prostřední části nasázeli soupeři tři branky, když se postupně trefili Thomas Vanek, Andreas Athanasiou a Tyler Bertuzzi.
"Je to pro nás úžasné vítězství, protože jsme v průběhu zápasu přišli o velký náskok," prohlásil Bertuzzi. "Třetí třetiny se nám v sezoně opravdu daří a teď se to znovu potvrdilo."
Blues se totiž ještě do druhé sirény vrátili do duelu. V přesilových hrách udeřili přesně David Perron a Vladimir Tarasenko, v čase 48:04 vyrovnal svou druhou trefou v utkání na 3:3 Perron.
Hosté si ale nakonec žádné body neodvezli, o triumfu Detroitu rozhodl v čase 53:07 Bertuzzi, pro kterého to byla osmá trefa v ročníku.
V táboře poražených mohla Tarasenka těšit alespoň skutečnost, že svou 186. brankou v kariéře poskočil na třetí místo historického klubového žebříčku hráčů, kterým ještě nebylo 27 let. Více branek měli na kontě jen Brett Hull (205) a Brian Sutter (197).

Perron po krásném průniku využil přesilovou hru

Kaše přispěl k úspěchu
V problémech se nadále utápí Florida, která doma prohrála s Anaheimem 2:3 a připsala si už čtvrtý neúspěch z posledních pěti zápasů.
Na triumfu hostů se jednou asistencí podílel útočník Ondřej Kaše, jenž si po návratu z marodky drží dobrou formu. Bodoval ve čtyřech z pěti posledních duelů.
"Je to frustrující," ulevil si domácí útočník Jonathan Huberdeau. "Z těchto zápasů musíme být schopní vybojovat alespoň bod. Není možné, abychom hráli jen v části zápasu. Musíme bojovat celých 60 minut."
Elitní útočník Panthers narážel na skutečnost, že jeho tým držel ještě v polovině duelu po brankách Aarona Ekblada a Evgenii Dadonova vedení 2:1, ale pak o něj přišel.
Dvěma góly se o to postaral Nick Ricthie, ten vítězný navíc přišel pouhých 88 vteřin před vypršením základní hrací doby. Nahrával na něj právě Kaše.
"Jsem velký hráč, snažím se toho využít," radoval se po duelu Ritchie. "Nebojím se chodit do prostorů před brankou, kde to vždycky hodně bolí. Tentokrát jsem za to byl odměněn."