Hronek

Obránce Filip Hronek skóroval v pátečním přípravném utkání před novou sezonou NHL a získal Detroit Red Wings v 51. minutě v přesilové hře vedení 3:2, ale výhru 4:3 po prodloužení nakonec slavili hostující New York Islanders. Útočník Ondřej Palát pomohl dvěma asistencemi k domácímu vítězství Tampa Bay Lightning po obratu nad Nashville Predators 3:1.

Detroit, v jehož barvách se objevil i útočník Filip Zadina, vedl v utkání plném obratů od osmé minuty, kdy otevřel skóre Andreas Athanasiou. Ve druhém dějství vyrovnal v přesilové hře Devon Toews a v čase 45:03 otočil stav Derick Brassard.
Za 73 sekund smazal ztrátu Anthony Mantha a potom se trefil šest sekund před vypršením trestu Johnny Boychuka Hronek, který zužitkoval přihrávku Adama Erneho. Výhru na stranu Islanders ale strhnul Anthony Beauvillier, který 34 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 3:3 a v čase 60:32 vstřelil i rozhodující gól.
Tampa Bay prohrávala od 16. minutě po přesilovkové trefě Calleho Jarnkroka a gólman Juuse Saros odolával až do času 49:30, kdy rovněž v početní výhodě vyrovnal Alexander Volkov. Dvěma góly v závěrečné minutě otočil výsledek Nikita Kucherov a u obou mu asistoval Palát.
Nejdříve 39 sekund před koncem český útočník, který při třetím testu Lightning poprvé zasáhl do hry, uvolnil Kucherova od mantinelu a ruský kanonýr se trefil z pravého kruhu. V čase 59:44 při hře Predators bez brankáře Kucherov po Palátově přihrávce skóroval do prázdné branky. Za vítěze nastoupil i obránce Jan Rutta.
Brankář David Rittich z Calgary Flames chytal do 33. minuty na ledě Edmonton Oilers a držel díky sedmi úspěšným zákrokům vedení 2:1, ale nakonec klub z Alberty prohrál 2:6. Českého gólmana překonal pouze Alex Chiasson, který ve třetí minutě otevřel skóre. Ještě v úvodním dějství otočili stav Sam Bennett a Ryan Lomberg.

Hughes v úniku překonal Lundqvista mezi betony

Jon Gillies, jenž nahradil Ritticha, inkasoval z 21 střel pětkrát. V 35. minutě jej překonal ve vlastním oslabení Ryan Nugent-Hopkins a za 130 sekund otočil stav Joakim Nygard. V závěrečné části pečetili výhru Oilers Zack Kassian v přesilové hře, Leon Draisaitl a Sam Gagner. Za Calgary hrál i forvard Michael Frolik.
Za New Jersey Devils naskočil poprvé od 23. prosince po zranění levého kolena kanadský forvard Taylor Hall a držitel Hart Trophy ze sezony 2017-18 se gólem a asistencí podílel na domácím vítězství nad New York Rangers 4:2.
I ve svém druhém vystoupení v přípravě se prosadil americký útočník Jack Hughes, jednička letošního draftu. Při pondělním debutu za Devils proti Boston Bruins zařídil osmnáctiletý centr výhru 4:3 po prodloužení dvěma trefami včetně vítězné, tentokrát si připsal rovněž dva body za branku a přihrávku. V sestavě Rangers nechyběl český útočník Filip Chytil.
Forvard Vladimír Sobotka se se svými spoluhráči z Buffalo Sabres neprosadil na ledě Toronto Maple Leafs, jemuž vychytali Frederik Andersen a Michael Hutchinson výhru 3:0. Andersen kryl za první dvě třetiny 24 střel soupeře a Hutchinson přidal pět úspěšných zákroků. Po gólu a asistenci si připsali Auston Matthews a Andreas Johnsson.

Matthews proměnil Nylanderův parádní pas

Útočník Michael Špaček oblékl dres Winnipeg Jets v domácím duelu s obhájcem Stanley Cupu St. Louis Blues a byl také na straně poražených. Výhru hostů 4:3 po prodloužení zařídil dvěma góly David Perron, který v čase 59:27 vyrovnal na 3:3 a po 118 sekundách nastavení také rozhodl.