bos042117_169

Ottawa Senators - Boston Bruins 2:3 po 2. prodl. (stav série 3:2)
Bruins sice prohrávali už 0:2, ale nepřipustili konec sezony a vynutili si nedělní šestý zápas doma v Bostonu. Dokonalý obrat odstartoval trefou ve 29. minutě útočník David Pastrňák a dovršil jej dvěma góly nečekaný hrdina Sean Kuraly, který v čase 90:19 rozuzlil dlouhé drama.

Čtyřiadvacetiletý nováček si připsal své vůbec první trefy v kariéře v NHL a první body v play off. V osmi zápasech základní části zaznamenal jednu asistenci. V sérii s Ottawou dostal šanci v sestavě potřetí a patřičně se za důvěru odvděčil.
Zápas měli výborně rozehraný domácí Senators. Ve 12. minutě se dostal za obranu po přihrávce Mikea Hoffmana Mark Stone a blafákem do bekhendu otevřel skóre. Po 30 vteřinách druhého dějství udeřila Ottawa znovu po dalším úniku a Jean-Gabriel Pageau prostřelil Tuukku Raska mezi betony. Další gól ale už finský brankář Ottawě nedovolil a připsal si celkem 41 úspěšných zákroků.
Před polovinou druhé třetiny se dostal ke slovu Pastrňák, který u levé tyče doklepl puk po akci Brada Marchanda a radoval se ze své druhé trefy v play off. Ve 38. minutě vyrovnal Kuraly, který zpoza branky nahazoval bekhendem puk a ten se o brusli Chrise Widemana dostal za Craiga Andersona.
V nastavení se radovali Bruins z gólu už v čase 74:25, ale bylo to předčasné. Branka Noela Acciariho neplatila kvůli nedovolenému bránění Andersonovi od hrdiny zápasu Kuralyho, který gólmana atakoval v brankovišti při neúspěšném úniku. V 91. minutě už ale Kuraly rozhodl, když po střele Charlieho McAvoye tečované Davidem Backesem dorazil bekhendem kotouč do odkryté branky.
Centr David Krejčí, který kvůli zranění v horní části těla vynechal první dva duely série, se objevil v dresu vítězů jen v první třetině. Tentokrát odstoupil kvůli potížím v dolní části těla.
Hrdina zápasu: Sean Kuraly (BOS)
V osmi zápasech základní části si připsal nováček NHL jediný bod za asistenci a ve svém třetím vystoupení v play off se stal po premiérových zápisech hrdinou. Ve 38. minutě vyrovnal na 3:3 a v čase 90:19 svou druhou brankou v utkání prodloužil Bruins sezonu minimálně do neděle.