Sobotka

Skvělý vstup do sezony má za sebou útočník Vladimír Sobotka, který pomohl dvěma asistencemi týmu St. Louis Blues k cennému triumfu na ledě šampionů Pittsburgh Penguins. Ještě o nahrávku víc si proti San Jose Sharks připsal lídr Philadelphia Flyers Jakub Voracek. Ve velkém stylu zahájil ročník i kapitán Edmonton Oilers Connor McDavid, který hattrickem sestřelil Calgary Flames. Tři góly oslavil i střelec Philadelphie Wayne Simmonds.

Pittsburgh - St. Louis 4:5 po prodl.
V nečekané drama se proměnil souboj elitních celků Pittsburgh Penguins a St. Louis Blues. Hosté vedli na ledě obhájce Stanley Cupu sedm minut před koncem základní hrací doby 4:2, nakonec brali triumf 5:4 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral obránce Alex Pietrangelo.
Velkou zásluhu na úspěchu Blues měl všestranný český útočník Vladimír Sobotka, který strávil na ledě dohromady téměř devatenáct minut a blýskl se dvěma asistencemi.
"Jsem moc spokojený s tím, jak jsme se dokázali srovnat a vrátit do zápasu," prohlásil trenér St. Louis Mike Yeo. "Na úvod sezony je pro nás tohle velké vítězství."
Hlavní postavou duelu se stal obránce Pietrangelo, který vstřelil dvě branky. Na tu první v čase 35:37 mu přihrával Sobotka, jenž následně připravil i gól pro Paula Stastnyho.
Penguins byli na pokraji porážky v základní hrací době, v závěrečných sedmi minutách ale udeřili Sidney Crosby s Conorem Shearym, kteří poslali dramatický duel do prodloužení.

V jeho druhé minutě udeřil Pietrangelo a zajistil Blues jeden bod navíc. Za hosty odehrál téměř třináct minut i český útočník Dmitrij Jaškin, bodově se ovšem neprosadil.
Winnipeg - Toronto 2:7
Ohromný ofenzivní potenciál demonstrovali v úvodním duelu nové sezony hráči celku Toronto Maple Leafs, kteří zvítězili na ledě týmu Winnipeg Jets vysoko 7:2. Dvěma góly zazářil veterán Patrick Marleau.

Maple Leafs nasázeli v zahajovacím duelu ročníku sedm branek poprvé od sezony 1987-88, v klubové historii se jim to povedlo už posedmé. Za výhrou nakročili během úvodních dvaceti minut, ve kterých zapsali tři góly.
I druhá třetina vyšla Torontu lépe, náskok navýšil Marleau, který se poté trefil i v závěrečné části a rozšířil svou střeleckou bilanci na 510 branek. Na konečných 7:2 z pohledu hostů pak upravil talentovaný Auston Matthews.

"V ofenzivě se nám dařilo. Prosadili jsme se, když jsme to nejvíc potřebovali," pochvaloval si Auston Matthews. "Se ziskem dvou bodů jsme samozřejmě spokojení."
Jets se dlouho nedokázali v útoku prosadit, nemohlo jim ani celkem osm přesilových her. V přípravném období při tom Winnipeg využil 13 ze 17 početních výhod. Tentokrát však vyšel naprázdno a musel se smířit s těžkou porážkou.
Edmonton - Calgary 3:0
V jednoznačnou záležitost se proměnila bitva o kanadskou provincii Alberta, domácí tým Edmonton Oilers přehrál celek Calgary Flames 3:0.
Hrdinou utkání se stal kapitán Oilers Connor McDavid, který zazářil hattrickem. Skóre duelu otevřel kanadský reprezentant v čase 11:01, když se prosadil z dorážky po střele Leona Draisaitla.

Další dva zásahy připojil McDavid v závěrečné části, kdy pečetil triumf svého týmu. V dresu Oilers se blýskl i gólman Cam Talbot, který pochytal všech 26 střel soupeře a oslavil čisté konto.
V dresu hostů naskočil do duelu český útočník Michael Frolík, výrazněji se ovšem neprosadil. Na ledě strávil necelých osmnáct minut a připsal si tři hity. Legendární Jaromír Jágr, který na začátku týdne podepsal s Flames kontrakt, do utkání nenastoupil.
San Jose - Philadelphia 3:5
V přestřelku se změnilo závěrečné utkání prvního hracího dne nové sezony mezi celky San Jose Sharks a Philadelphia Flyers. Z triumfu 5:3 se nakonec radovali hosté.
Velkou zásluhu na něm měl český útočník Jakub Voráček, který si připsal dohromady tři asistence. Nejprve připravil branku pro Claudea Girouxe, následně asistoval i u dvou zásahů Waynea Simmondse. Ten v duelu zazářil dokonce hattrickem.

Domácí Sharks drželi se soupeřem krok téměř padesát minut, v závěrečné pasáži utkání ovšem dvakrát inkasovali a naděje na dobrý výsledek se jim rozplynula.
V dresu San Jose odehrál přes šestnáct minut Tomáš Hertl, připsal si ale pouze jeden záporný bod v hodnocení účasti na ledě.
1. Connor McDavid (EDM): 3 góly, 3 střely
2. Wayne Simmonds (PHI): 3 góly, 3 střely, 2 hity
3. Jakub Voráček (PHI): 3 asistence, 2 střely, čas na ledě 17:15