Účty jsou srovnané. Alespoň pro tuhle chvíli. Hráči Colorada vyhráli na ledě San Jose 4:3 a dorovnali průběžný stav série 2. kola play off Západní konference na 1:1 na zápasy.

Hvězdou duelu se stal hostující obránce Tyson Barrie, který ke vstřelené brance připojil i dvě asistence. Domácím naopak k úspěchu nepomohly ani dvě nahrávky produktivního útočníka Tomáše Hertla.
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 3:4 (stav série: 1:1)
Na čísle čtyři se zastavila vítězná šňůra San Jose v play off. Pátý korálek tým z Kalifornie nepřidal, Colorado bylo proti. Především pak obránce Tyson Barrie, autor gólu a dvou nahrávek.
"Tohle je obrovsky důležitý zápas pro naše sebevědomí," prohlásil po utkání. "V aréně Sharks se nevyhrává snadno. Věděli jsme ale, že další neúspěch by už znamenal velkou komplikaci."
[Kompletní pokrytí série San Jose s Coloradem]
Do utkání přitom vstoupili lépe domácí. V čase 7:57 rozjel akci Hertl, jeho spoluhráč Evander Kane pak před brankou nadvakrát překonal gólmana Philippa Grubauera.
Těsný náskok vydržel Sharks až do druhé třetiny. V ní ovšem hosté skóre otočili. Nejprve vyrovnal Gabriel Landeskog, po něm se svým prvním gólem v play off prosadil Barrie, když napřáhl z pravého kruhu a trefil přesně.
"Rozdíl mezi oběma týmy byl v tom, že soupeř na rozdíl od nás dokázal své příležitosti proměnit," prohlásil útočník Sharks Evander Kane, jenž společně se svými parťáky hlavně v prostřední části nevyužil hned několik dobrých šancí.

V čase 50:10 navíc hosté svůj náskok ještě navýšili. A to za pořádného přispění štěstěny, když Matt Calvert propasíroval puk pod betonem Martina Jonese k Mattu Nietovi, který zakončoval do prázdné branky.
Na druhé straně sice odpověděl o pět minut později obránce Brent Burns, hosté ale kontrolovali trefou Nathana MacKinnona, v letošním play off už čtvrtou.
Sharks sice znovu zareagovali, když se opět trefil Burns, v tu chvíli ale svítil na časomíře údaj 59:49. Prostoru na vyrovnání bylo minimum a Avalanche nejtěsnější výhru uhájili.
"Hrajeme proti dobrému soupeři, to víme od začátku. Dalo se čekat, že budou chtít zareagovat na první zápas," prohodil Burns. "Nedá se nic dělat, musíme se dobře nachystat na první zápas v Coloradu."

Barrie namířil svou ránu do horního rohu branky

Série se tak přesouvá do Denveru za nerozhodného stavu 1:1 na utkání, výhodu domácího ledu pro sebe ale dokázali urvat Avalanche.
"I když jsme vyhráli, pořád máme na čem pracovat. Z mého pohledu jsme byli velice pomalí v přechodu přes střední pásmu, v tom za San Jose zaostáváme. Musíme se zlepšit," burcoval lídr Avalanche Nathan MacKinnon.
Hertl, jenž se díky dvěma asistencím dostal v play off už na 10 bodů, odehrál v druhém utkání série téměř 22 minut a zvládl i tři střely na branku a jednu zblokovanou střelu.
Další zápas: Úterý 30. dubna (Středa 1. května 4:00 SELČ) v Pepsi Center v Denveru.