CBJ MTL Atkinson

Hráči Montreal Canadiens utrpeli druhú porážku v sezóne. Z hlavy ju ale len tak nedostanú, na ľade tímu Columbus Blue Jackets totiž inkasovali hrozivý výprask 0:10.

Hneď štyria hráči Columbusu si zapísali po dvoch góloch, Blue Jackets vyhrali tretí duel v rade. Český brankár Petr Mrázek nechýbal medzi troma tyčami Detroit Red Wings, prehru s celkom Winnipeg Jets ale neodvrátil. Dve asistencie si v dueli pripísal slovenský útočník Tomáš Tatar.
Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 10:0
V pozícii jasného favorita vstupovali hráči Montreal Canadiens do zápasu na ľade Columbus Blue Jackets, rutinný zápas základnej časti NHL sa ale pre nich zmenil na nočnú moru.
Columbus totiž strelecky explodoval a svojmu súperovi nastrieľal dokopy 10 gólov. Je to nový klubový rekord tímu z Ohia.
"Myslím si, že na niečo také len tak zabudnúť nedokážeme," sklamane prehodil hosťujúci útočník Brandon Gallagher.
Blue Jackets si už v prvej tretine vypracovali náskok 3:0, v tej druhej potom pridali ďalších päť gólov. Po dvoch zásahoch zaznamenali Cam Atkinson, Josh Anderson, Nick Foligno a Scott Hartnell. Alex Wennberg k tomu pripojil štyri asistencie.
"Bolo to stretnutie, v ktorom veľa vecí nešlo v prospech súpera," hodnotil domáci kouč John Tortorella. "Nám sa naopak darilo úplne všetko a ja som preto šťastný."
Celý zápas vytrpel v bránke Canadiens gólman Al Montoya, kouč Michel Therrien sa rozhodol ho nestriedať, pretože šetril jednotku Careyho Pricea na sobotný duel proti tímu Philadelphia Flyers. Montoya inkasoval zo 40 striel 10 gólov.

Detroit Red Wings - Winnipeg Jets 3:5
Vďaka drvivému záveru rozhodli hráči Winnipeg Jets o dôležitom víťazstve 5:3 na ľade celku Detroit Red Wings.
Zápas bol dlho veľmi vyrovnaný, ešte po 51 minútach hry svietil na ukazovateli skóre stav 3:2 pre domácich.
V záverečných ôsmich minútach ale hostia trikrát udreli. Dva góly si zapísal Brandon Tanev, poistku do prázdnej bránky pripojil Nikolaj Ehlers.
Za domácich odchytal celý duel český brankár Petr Mrázek, ktorý si dohromady pripísal 26 úspešných zákrokov. Slovenský forvard Tomáš Tatar strávil na ľade takmer dvadsať minút a prihral na dva góly.

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 5:1
Na jednoznačnú záležitosť sa zmenil súboj dvoch celkov zo Západnej konferencie. Anaheim Ducks v ňom deklasovali tím Arizona Coyotes na svojom ľade 5:1.
Domáci určili ráz zápasu už v prvej tretine, kedy súperovi nastrieľali tri góly. Hlavnou postavou duelu bol útočník Rickard Rakell, ktorý k dvom gólom pripojil aj jednu asistenciu.

1. Explózia v Columbuse
Je to anomália, ktorá sa v NHL len tak nevidí. Blue Jackets strelecky explodovali a odniesol to najlepší tím celej ligy. Montreal v Ohiu inkasoval hanebných desať gólov.
2. Montoyovo utrpenie
Za normálnych okolností by tréneri gólmana dávno poslali z ľadu, kouč Montrealu Michel Therrien sa ale rozhodol inak. Montoyu nechal v zápase s Columbusom celý duel, gólman kapituloval dokopy desaťkrát.
3. Ide to aj bez Getzlafa
Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf nenaskočil do zápasu s Arizonou, Ducks ale ukázali, že si dokážu poradiť aj bez svojho kľúčového muža. Triumf 5:1 je toho jasným dôkazom.
1. Alexander Wennberg (CBJ): 4 asistencie, 1 strela
2. Sergei Bobrovsky (CBJ): 0 inkasovaných gólov, 30 zákrokov
3. Rickard Rakell (ANA): 2 góly, 1 asistencia, 5 striel
Na čo sa tešiť:
Na programe je porcia trinástich zápasov. Najväčšiu pozornosť pútajú súboje Washingtonu s Floridou, Dallasu s Chicagom či repríza finále medzi San Jose a Pittsburghom.