030424 SK MTL juraj

Aj v sezóne 2023-24 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V dvadsiatom týždni ročníka v NHL naskočili piati slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich:

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

V polovici februára zažil doteraz najúspešnejšie obdobie v NHL. Na začiatku marca síce slovenský premiant draftu 2022 spomalil, ale aj v posledných dňoch Slafkovský pridal dva dôležité momenty.

Canadiens za posledných sedem dní odohrali tri duely, z ktorých vybojovali štyri body. V utorok si na domácom ľade poradili s Arizona Coyotes 4:2. Slafkovský si za necelých 18 minút na ľade pripísal štyri hity (najviac z tímu).

Vo štvrtok dal slovenský krídelník 17. gól v sezóne, keď vyrovnal duel s Florida Panthers na 2:2 sekundu pred koncom druhej tretiny. Montreal nakoniec podľahol 3:4 po predĺžení. Slafkovský bol so šiestimi streleckými pokusmi najusilovnejší hráč hostí.

Sobotný duel pre Slafkovského znamenal veľký míľnik, pretože ho čakal 100. zápas v NHL. Podarilo sa mu to po polovici druhej sezóny v NHL, pretože polovicu minulého ročníka musel vynechať kvôli zraneniu.

"Stále je to dosť rýchlo, veď ešte nemám ani dvadsať," usmial sa Slafkovský, ktorý oslávi okrúhle narodeniny až 30. marca. "Cítim výrazné zlepšenie, ale nesmiem poľaviť."

Forvard z Košíc sa stal jediným teenagerom v histórii Canadiens, ktorý predviedol osemzápasovú bodovú sériu. Nazbieral počas nej šesť gólov a šesť asistencií.

"Už som zistil, ako to v lige funguje a vytvoril som si určitú rutinu," vysvetlil slovenský útočník. "V niektorých zápasoch cítim, že môžem hrať ešte viac fyzický hokej. V tejto lige určite pomáha byť mohutnejší. Určite však mám stále na čom pracovať."

Proti Tampe Slafkovský odohral takmer 21 minút a pripísal si ďalšie štyri hity. S celkovo 107 bodyčekmi je tretí najlepší z Canadiens. Po 61 zápasoch ročníka má na konte 41 bodov za 17 gólov a 24 asistencií.

Do druhej stovky duelov Slafkovský načrie už v noci z utorka na stredu, keď sa Canadiens predstavia na ľade Nashville Predators.