DE14MW

Pittsburgh Penguins opäť potvrdili výbornú formu, ich piatková výhra 4:0 nad Winnipeg Jets bola už ôsma v rade. Gólman Matt Murray vychytal tretie čisté konto v sezóne, útočník Dominik Simon skóroval a stal sa prvou hviezdou zápasu. Zo Slovákov sa v piatok predstavil len Richard Pánik, ktorého Arizona Coyotes prehrali s New Jersey Devils až po samostatných nájazdoch.

Ďalší triumf Penguins
Pittsburgh si pripísal ôsmu výhru za sebou, keď si na vlastnom ľade poradil s Winnipegom 4:0. Naposledy sa mu to podarilo v období medzi 26. marcom a 7. aprílom 2016. Počas aktuálnej série má skóre 32:9.
Gólman Matt Murray aj vo svojom siedmom zápase po návrate po zranení v dolnej časti tela vychytal výhru a vďaka 33 zákrokom udržal tretíkrát v sezóne a celkovo deviatykrát v NHL čisté konto.
Prvou hviezdou duelu sa stal český útočník Dominik Simon, ktorý sa po 16 dueloch trvajúcom čakaní na gól presadil v druhom zápase po sebe.
V 35. minúte Simon zvýšil na 3:0. Po prihrávke Evgeniho Malkina bekhendom trafil ľavú tyčku, gólman Connor Hellebuyck následne chytil puk do lapačky, ale bol s ňou už za bránkovou čiarou. Videozáznam tak potvrdil trojgólový náskok pre Penguins.
"Myslel som si, že je to gól. Nebol som si úplne istý, ale keď som to videl na videu, vedel som, že je to za čiarou. Je to skvelý pocit. Najdôležitejšie je, že vyhrávame. Teraz sa nám naozaj darí," povedal Simon, ktorý bol v zápase so siedmimi strelami na bránku najaktívnejším hráčom na ľade.

Murray 33 zákrokmi vynuloval Jets

Paciorettyho víťazný comeback
Vegas vyhralo na ľade trápiaceho sa Anaheimu a pripísali si piatu výhru v rade. Hlavnou hviezdou zápasu sa stal útočník Max Pacioretty, ktorý sa vrátil po zranení a strelil rozhodujúci gól.
K výhre výrazne pomohol aj český forvard Tomáš Nosek, ktorý najprv prihral na úvodný gól Golden Knights a potom v polovici zápasu vyrovnal na 2:2.
O 33 sekúnd neskôr potom Pacioretty rozhodol po ideálnej prihrávke Paula Stastnyho do odkrytej bránky a zariadil tak pre minuloročného nováčika ďalšiu výhru.
Nosek si najskôr v siedmej minúte pripísal druhú asistenciu po signalizovanom vylúčení, pri ktorom Nate Schmidt prekonal Johna Gibsona od modrej čiary. Ducks vďaka gólom Daniela Spronga v početnej výhode a Cartera Rowneyho medzi 22. a 23. minútou v priebehu 18 sekúnd otočili stav na 2:1. Ducks však nakoniec utrpeli siedmu porážku v rade.

Pacioretty sa presadil po návrate do zostavy

Hurricanes to proti Blue Jackets ide
Carolina vybojovala tretie víťazstvo v rade, keď doma zdolala Columbus 4:3. Tím z Raleighu potvrdil, že Blue Jackets sú jeho obľúbeným súperom. Z posledných 22 vzájomných súbojov Hurricanes vyhrali už štrnásty a len štyrikrát vyšli naprázdno.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal útočník Greg McKegg, ktorý bol v piatok narýchlo povolaný z farmy v Charlotte z American Hockey League a odkrútil si premiéru v drese Caroliny.
Dvadsaťšesťročný bývalý hráč Toronto Maple Lefas, Florida Panthers, Tampa Bay Ligtnings a Pittsburgu ju ozdobil gólom a asistenciou.
Rovnakú bilanciou mala vo svojom 200. zápase v NHL aj dvadsaťjedenročná hviezda Hurricanes Sebastian Aho. Blue Jackets prehrali ešte len druhý z posledných ôsmich zápasov.

McKegg sa presadil po presnom teči

Seguin zariadil výhru Dallasu
Stars si poradil s obhajcami z Washingtonu 2:1, bodovali už piatykrát za sebou a štvrtýkrát z toho vyhrali.
Hrdinom zápasu sa stal Tyler Seguin, ktorý strelil obidva góly. Najprv v 14. minúte Radek Faksa v presilovej hre tečoval strelu Alexandera Radulova z pravého kruhu a gólman Phoenix Copley ju vyrazil pred Seguina, ktorý otvoril skóre.
Po vyrovnaní Larsa Ellera sa duel dostal do predĺženia, ktoré v čase 63:37 po akcii Radulova rozhodol opäť Seguin. Washington tak prvýkrát v sezóne prehral tri duely po sebe.
Ostatné zápasy: Colorado po šiestich prehrách zabralo, New Jersey uspelo aj bez Blackwooda
Colorado sa dočkalo prvého víťazstva po šiestich porážkach, keď doma v Denveri rozdrvilo New York Rangers 6:1. Troma bodmi sa pod úspech podpísali ofenzívni lídri Mikko Rantanen (2+1) a Nathan MacKinnon (1+2), ktorí opäť nastúpili v elitnej formácii s Gabrielom Landeskogom. Tri body si pripísal aj obranca Tyson Barrie (0+3).
New Jersey si užilo piatu výhru z posledných siedmich duelov, keď uspelo na ľade Arizony 3:2 po samostatných nájazdoch. Devils prišli v 17. minúte o brankára Mackenzieho Blackwooda. Hrdina minulých zápasov sa zranil v dolnej časti tela, ale 14 zákrokmi pomohol k úspechu Keith Kinkaid. Pánik vyšiel naprázdno, po 38 dueloch sezóny má na konte 14 bodov.
Red Wings uťali šesťzápasovú sériu prehier, keď si poradili s Predators po predĺžení. V nadstavení sa presadil Dylan Larkin, obranca Filip Hronek si pripísal dve asistencie. Útočník Thomas Vanek oslávil svoj 1000. zápas v NHL výhrou.