Tampa Bay Lightning v Florida Panthers - Game One

Každý deň počas play off vám prinášame rubriku Hity dňa, ktorá zahŕňa päť zaujímavostí pred aktuálnymi zápasmi. Pozrite si s nami tie najnovšie pred ďalším hracím dňom vyraďovacej časti.

-----------------

Panthers plánujú reset a vyhýbať sa trestom

Porážka 3:6 vo štvrtom súboji série so susedmi s Tampa Bay Lightning vrátila hokejistov Florida Panthers na zem. V piatom dueli (utorok 1:00 SELČ; Nova Sport 1, NHL.tv) sa chcú vrátiť k výkonom z úvodných zápasov.

"Neboli sme veľmi dobrí a trochu sme poľavili. Mali sme problémy so špeciálnymi formáciami, čo je vždy recept na ťažký zápas," poznamenal tréner Paul Maurice. Zo šiestich gólov Tampy padol len jeden v hre piatich proti piatim.

"Už nechceme, aby sa to opakovalo. Vieme, že v plnom počte sme najlepší. Musíme hrať šikovnejšie. Nemôžeme zápas presedieť na trestnej lavici," želal si po návrate do Sunrise floridský kapitán Aleksander Barkov.

"Vieme, ako dobrí sú Lightning a majú tam hráčov, ktorí dávajú góly, ale skôr potrebujeme reset a väčšie sústredenie," myslí si útočník Carter Verhaeghe.

Zostrih: Lightning - Panthers 6:3

Lightning preberá návrat Sergačova

Michail Sergačov sa po 34 dueloch vrátil do zostavy Lightning, doma proti Panthers odohral 17:03 minúty a oživil nádeje na zvrat v sérii.

"Fanúšikovia mi držali palce, čo si vážim. Zase som sa cítil ako hokejista. Úprimne povedané, v noci som nemohol poriadne spať, pripadal som si, akoby som znova hral prvý zápas v NHL. Som skrátka vďačný," povedal ruský bek, ktorý si 7. februára v zápase s New York Rangers zlomil holennú a lýtkovú kosť v ľavej nohe. Do tréningu sa vrátil 8. apríla, vo štvrtom zápase nastúpil vo dvojici s Erikom Černákom.

"Telo je úžasná vec, pretože sa uzdravuje. Musíte prekonať psychickú bariéru, ale my sme vedeli, že Sergačov je už pripravený," cenil si tréner Jon Cooper, ktorý verí, že príklad odhodlaného beka znova strhne aj ostatných.

Stamkos zvýšil neskutočnou strelou zápästím

Golden Knights plánujú utiahnuť skrutky

Odohrané dve tretiny tretieho zápasu a Dallas mal na konte 16 veľkých šancí. Keby brankár Logan Thompson nepredviedol výnimočný výkon (43 zákrokov), tak by bolo rozhodnuté oveľa skôr ako v predĺžení.

Golden Knights pritom 12 a viac veľkých šancí za celý zápas dovolili súperom len raz v celej sezóne.

"V prvých dvoch zápasoch sme na nich dokázali viac tlačiť," povedal tréner Cassidy. "Urobili zmenu. A my sme boli celý večer o krok pozadu. Teraz je na nás, aby sme sa prispôsobili."

Vegas v T-Mobile Arene plánujú utiahnuť skrutky. Stále vyrovnanejšie série sa tak menia na taktický súboj.

Zostrih: Dallas - Vegas 3:2 po predlžení.

Štart Faksu a Marchmenta je neistý

Chýbali už v zápase číslo 3, ktorý Dallas Stars na ľade Vegas Golden Knights uchvátili 3:2 po predĺžení, a ich štart je neistý aj vo štvrtom dejstve série (utorok 3:30 SELČ; Nova Sport 2, NHL.tv.).

Útočníkov Radka Faksu ani Masona Marchmenta nepustili do akcie pretrvávajúce zdravotné problémy, ktoré stále ohrozujú ich zapojenie do deja. Vo štvrtej formácii Stars sa minule prvýkrát v play off objavili Craig Smith a Ty Dellandrea.

"O štarte (Faksu a Marchmenta) sa rozhodne pred zápasom," povedal tréner Dallasu Peter DeBoer, ktorý už minule zvažoval nasadenie Mavrika Bouquea z Texas Stars, najproduktívnejšieho hráča American Hockey League.

"Nie je tu však na to, aby zachránil sezónu," miernil očakávania DeBoer.

Johnston druhým gólom rozhodol o výhre Stars

Hertl znova na krídle?

Zmeny v zostave nemusia byť vždy k lepšiemu. Tréner Golden Knights Bruce Cassidy ich v sobotu proti Stars niekoľko urobil, ale úžitok obhajcom Stanley Cupu nepriniesli.

Tréner Vegas presunul Bretta Howdena do druhej formácie na ľavé krídlo k Chandlerovi Stephensonovi a Markovi Stoneovi. Pred rokom v rovnakom zložení táto formácie v play off dominovala, ale v treťom zápase série bola prestrieľaná v pomere 24:10.

Tomáš Hertl sa kvôli tomu presunul na krídlo tretieho útoku vedľa centra Williama Karlssona a Anthonyho Manthu, ale aj takto zložená útočná jednotka sa trápila a svoj minisúboj prehrala na strely 13-24.