panik

V stredu bolo na programe osem prípravných zápasov pred novou sezónou NHL a nechýbali v nich ani šiesti Slováci.
Útočník Richard Pánik prvýkrát zažil radosť z gólu v novom drese, keď zásahom v presilovej pomohol Washington Capitals poraziť obhajcov Stanley Cupu zo St. Louis Blues 3:2.

Ako prví sa do vedenia dostali Blues a na prvú prestávku ešte odišli s vedením 1:0. V druhej časti sa presadil ďalší nováčik v kádri Capitals, český obranca Radko Gudas, ktorý ku gólu v zápase pridal aj asistenciu. Pánik sa dostal k slovu minútu pred koncom záverečného dejstva, keď vyrovnal v presilovej hre.

Gudas trafil z dorážky v debute za Capitals

Rozhodujúci gól dal Nicklas Backstrom, ktorého pokus za modrou čiarou nečakane odskočil a prekvapil brankára Evana Fitzpatricka. Asistenciu si pripísal Gudas.
Dvadsaťosemročný útočník strávil minulú sezónu v Arizona Coyotes, ale hneď 1. júla ako nechránený voľný hráč podpísal štvorročný kontrakt s Washingtonom.
Z úspechu Capitals sa radoval aj mladý obranca Martin Fehérváry. Devätnásťročný bek z Bratislavy, ktorý by tento rok bojuje o miesto v prvom tíme, odohral takmer 19 minút s bilanciou jeden záporný bod v bilancii plus/mínus a tri hity.
Ďalším slovenským strelcom bol Adam Ružička, ktorý gólom prispel Calgary k úspechu nad San Jose 6:4.
Devätnásťročný útočník, ktorého si Flames vybrali pred dvoma rokmi zo 109. miesta v drafte, v apríli podpísal trojročnú dvojcestnú zmluvu.
V stredajšom súboji so Sharks sa presadil v polovici druhej tretiny a zariadil Flames náskok 3:2. Prihral mu krajan Martin Pospíšil, ktorý má tiež vo vrecku trojročný vstupný kontrakt.

Pánik prvýkrát skóroval za Capitals

Ottawa s obrancom Christiánom Jarošom v zostave si poradila 4:3 s Torontom, za ktoré naopak nenastúpil Martin Marincin. Jaroš strávil na ľade viac ako 20 minút a zaznamenal dva plusové body. Maple Leafs nepomohli ani dva góly, ktoré strelil hviezdny Auston Matthews.
Posledným Slovákom v akcii bol Tomáš Tatar, jeho Montreal porazil Floridu 4:3. Najproduktívnejší Slovák minulej sezóny sa bodovo nepresadil.
Pri premiére za New York Rangers sa pri prehre s New Jersey Devils 3:4 gólovo presadil Artemi Panarin, ale rovno sa aj zranil. Od 34. minúty sa ruský útočník, ktorý po skončení zmluvy s Columbus Blue Jackets ako nechránený voľný hráč uzavrel s Rangers sedemročnú zmluvu na 81,5 milióna dolárov, sa na ľade neobjavil kvôli zraneniu triesla.
V drese porazených si pripísal asistenciu fínsky mladík Kaapo Kakko, dvojka tohtoročného draftu. Asistoval v 28. minúte práve pri góle Panarina.
Carolina Hurricanes porazili Tampa Bay Lightning 2:0. Z bránky pomohol k úspechu aj český gólman Petr Mrazek, ktorý si rozdelil čas na ľade s kolegom Alexom Nedeljkovicom. Mrázek pochytal šesť striel, Nedeljkovič mal viac práce a zastavil 15 pukov.