PHI-ARI

V pondelkových dueloch NHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti a dvaja z nich odchádzali z ľadu víťazne. Jediný porazený bol Richard Pánik, ktorý si pripísal asistenciu. Jeho Arizona však prehrala s Philadelphiou 2:5 a šiesty triumf v rade už nepridala.
Zdeno Chára bol pri výhre Bostonu nad Dallasom 2:1 po predĺžení. Za víťazov skóroval aj David Pastrňák, ktorý sa s 12 zásahmi dostal na čelo tabuľky strelcov. Tomáš Tatar síce nepremenil svoj záverečný samostatný nájazd, ale Montreal v rozstrele zdolal Islanders a skončila sa tak aj ďalšia séria víťazstiev.

Giroux zastavil Arizonu
Arizone sa nevydaril boj o šiestu výhru za sebou, doma podľahla Philadelphii 2:5. Kapitán Flyers Claude Giroux zažiaril troma bodmi za dva góly a jednu asistenciu a Philadelphia tak aj v poslednom vystúpení zo štvorzápasového tripu bodovala a tretíkrát z toho vyhrala.
Pánik v poslednej tretine pripravil gól pre Michaela Grabnera, ktorý však znamenal len zníženie straty na 2:4. Slovenský útočník tak pridal druhú asistenciu a celkovo štvrtý bod v sezóne.
Pri zraneniach Briana Elliotta a Michala Neuvirtha chytal za Flyers druhýkrát za sebou Calvin Pickard a podpísal sa pod výhru 35 úspešnými zákrokmi. Dva body nazbierali Shayne Gostisbehere a Sean Couturier, jednou asistenciou pomohol aj Jakub Voráček.
Viac o téme: [Rantanen aj Malkin. Európa ovláda bodovanie]
Český večer v Bostone
V súboji Bostonu a Dallasu sa činili predovšetkým českí hráči. Ako prvý sa na ľade Bruins presadil Radek Faksa, ktorý vo štvrtej minúte vo vlastnom oslabení počas trestu beka Romana Poláka vyviezol puk z obranného pásma a strelou z ľavého kruhu s pomocou teču obrancu Toreyho Kruga prekonal Tuukku Raska. V 14. zápase si tak pripísal tretí gól.
Už po 80 sekundách v stále pokračujúcej presilovke vyrovnal Pastrňák. Patrice Bergeron ho našiel na ľavom kruhu a český kanonier z prvej prestrelil Antona Khudobina. "Bola to skvelá prihrávka," ocenil Pastrňák.

Pastrňák trafil v presilovej hre

Na čele poradia kanonierov má jednogólový náskok pred Nathanom MacKinnonom a Gabrielom Landeskogom z Colorado Avalanche, Alexom Ovechkinom z Washingtonu, Patrickom Kaneom z Chicago Blackhawks a Timom Meierom zo San Jose Sharks.
Potom už diváci v TD Garden čakali na ďalší gól až do predĺženia. V čase 64:29 v presilovej hre piatich proti trom po asistencii Davida Krejčího Marchand prestrelil Khudobina z pravej strany. "Ešte som chcel prihrávať, ale bolo to tam zavreté, tak som našťastie vystrelil," vyhlásil Marchand.
Polák odohral jubilejný 700. duel v NHL a tešil sa aspoň z bodu. "Dnes sme nehralo dosť dobre ako tím, ale aj tak sme bodovali, čo je pre nás vonku ďalší úspech. Každý bod je pre nás cenný, ale musíme sa z tohto výkonu poučiť," vyhlásil Polák.
Capitals ukončili sériu Oilers
Edmonton útočil na ľade obhajcu Stanley Cupu už na šiestu výhru vonku za sebou, ale neuspel. V tretej minúte dostal Washinton do vedenia Jakub Vrána, ktorý využil prihrávku Devanteho Smitha-Pellyho.
Presne o tri minúty neskôr Smith-Pelly zvýšil na 2:0 a kapitán Oilers Connor McDavid v presilovej hre znížil na rozdiel jedného gólu, Capitals si víťazstvo ustrážili. V druhom dejstve upravil na 3:1 T.J. Oshie a potom Alex Ovechkin odpovedal na zníženie Leona Draisaitla.
Pre kapitána Washingtonu to bol 234. gól v presilovej hre a na ôsmom mieste historickej tabuľky tak dobehol Marcela Dionnea. "Toto víťazstvo sme potrebovali. Vedeli sme, že oni sú výborný tím. Dnes udávala tón hlavne štvrtá formácia," chválil Ovechkin potom, ako jeho tím vyhral ešte len druhý z posledných piatich duelov.
Sledujte najhorúcejšie novinky na Twitteri cez [@NHLsvk]
Montreal uťal sériu Islanders
Úspešná séria New York Islanders sa zastavila na piatich víťazstvách, keď na vlastnom ľade v Barclays Center podľahli Montrealu 3:4 po nájazdoch. Domáci v už v úvodnej tretine viedli 1:0 aj 3:1, ale zvyšok duelu patril Canadiens.
V druhom dejstve Max Domi znížil v presilovej hre a v 48. minúte Artturi Lehkonen vynútil nadstavenie. V nájazdoch rozhodol v piatej sérii jediný úspešný strelec Joel Armia. Tomáš Tatar svoj nájazd nepremenil, rovnako ako ďalších päť streleckých pokusov v zápase.
"Boli sme jednoducho hrozní. Dnes vyhral tím, ktorý si to zaslúžil. Bol to náš najhorší zápas v sezóne. Vôbec nám to nešlo," nešetril kritikou kouč Islanders Barry Trotz.
Ďalší debakel Penguins
Pittsburgh pridal štvrtú porážku za sebou a po sobotnej prehre s Toronto Maple Leafs 0:5 museli fanúšikovia v PPG Paints Arene prehryznúť aj prehru s New Jersey 1:5. Devils naopak vyhrali po troch dueloch bez bodu.
Večer v Pittsburghu bol venovaný podpore boje s rakovinou a v drese víťazov ho čistým hetrikom rozhodol Brian Boyle, ktorý zvládol boj s leukémiou. Svojimi zásahmi medzi 13. a 40. minútou zariadil svojmu tímu vedenie 4:1 a symbolicky tak odohral svoj prvý trojgólový zápas v NHL.