GettyImages-2054046153

Po ôsmich výhrach v rade si boli takmer istí, že v domácom prostredí pridajú ďalšiu. A potom sa pokúsia atakovať víťaznú desiatku.

Nashville Predators to však nevyšlo. Proti boli Montreal Canadiens, ktorí súpera pretlačili 4:3 po predĺžení.

Hostia pritom už počas zápasu prehrávali 0:2, takže sa zdalo, že ak by si v tej chvíli niekto stavil na kanadský klub, tak by to boli vyhodené peniaze. Lenže neboli. Naopak, bol by to výhodný obchod.

Canadiens zápas otočili, víťazný gól v predĺžení si pripísal kapitán Nick Suzuki. Ten sa presadil strelou z veľkého uhla po tom, ako mu ideálne prihral útočník Cole Caufield.

Suzuki sa presadil v predĺžení a rozhodol

"Je to pekný pocit," reagoval Suzuki, pre ktorého to bol už 25. gól v sezóne. V 62 dueloch už celkovo získal 61 bodov (25+36). "Už predtým sme mohli získať dva body na Floride, ale tentoraz sme z toho vyšli víťazne," dodal líder kanadského veľkoklubu.

Predtým totiž Canadiens v rámci svojho tripu po slnečnom štáte dvakrát prehrali. Najskôr s Florida Panthers po nájazdoch (3:4), následne s Tampa Bay Lightning tiež po penaltách. A rovnakým pomerom.

Rovnaký výsledok, akurát zrkadlovo otočený, vybojovali v Nashville.

Pre Suzukiho to bol už 100. gól v zámorskej kariére a ukončil ním víťaznú sériu rozbehnutých Predators, ktorá sa zastavila na čísle 8. Niečo podobné sa Canadiens naposledy podarilo v sezóne 2017-18, keď uťali šnúru desiatich víťazstiev Colorado Avalanche.

Tentoraz si to odniesol Nashville.

Suzuki ku gólu pridal aj asistenciu. Dve prihrávky si pripísal Caufield, jeho kolega z elitnej formácie. Tretí do partie, slovenský útočník Juraj Slafkovský, nebodoval. V posledných siedmich dueloch tak získal len jeden bod - za gól proti Panthers (29. 2.).

Na výhre na ľade Nashvillu mal výraznú zásluhu aj brankár Jake Allen, ktorý chytil 25 striel.

Canadiens sú vo Východnej konferencii na 14. mieste a postup do play off sa zdá byť utópiou. Predators si vďaka predchádzajúcej víťaznej sérii poistili posledné postupové miesto v Západnej konferencii. Na St. Louis Blues na deviatom mieste už majú šesťbodový náskok.

"Keď máte sériu, tak v nej chcete pokračovať," uviedol švédsky útočník Filip Forsberg, hviezda Nashvillu. "Sme trochu sklamaní z našej snahy, ale aspoň máme bod." Mrzutosť vychádza z toho, že domáci premrhali dvojgólový náskok. Zrejme si mysleli, že to už pôjde samo.

Forsberg okrem gólu aj raz asistoval, brankár Juuse Saros zlikvidoval 26 streleckých pokusov súpera. Víťazná séria sa teda zastavila na čísle osem. Aj tak to bola druhá najlepšia šnúra výhier v histórii klubu.

"Asi sme nepredviedli náš štandard z posledného obdobia, ale je ťažké udržať si ho," uviedol Andrew Brunette, tréner Predators. "Mali sme tam trochu výpadky. Myslím si, že do polovice zápasu sme boli veľmi dobrí. Potom sme dostali nejaké trestné minúty a oni (Canadiens) to využili. Je to liga, v ktorej sa ťažko vyhráva," pokračoval tréner domácich.

Jeho náprotivok Martin St. Louis, tiež bývalý skvelý útočník, mohol byť nakoniec spokojný.

"Držali sme sa kurzu. Vedeli sme, že môžeme byť lepší, ale hrali sme proti veľmi dobrému tímu. A niekedy skrátka musíte prečkať búrku," povedal tréner Canadiens. Tú prečkali a nakoniec udreli v predĺžení. Celkovo boli strelecky aktívnejší (30:28).

Ani jeden z tímov si nepomohol v presilovke, ale víťazný gól Montrealu prišiel krátko po nej. A privial víťazstvo.

"Z individuálneho hľadiska si myslím, že sa každý zlepšuje," pochválil spoluhráčov skúsený útočník Brendan Gallagher, opora Canadiens. "Keď sa pozrieme, kde sme boli na začiatku sezóny a kde sme teraz, tak vidieť veľké zlepšenie. V kabíne sme nadšení."