Maple Leafs 2019-20 Babcock

Mike Babcock bol prepustený z funkcie hlavného trénera Toronto Maple Leafs. Jedného z najslávnejších trénerov v súčasnej NHL vystrieda Sheldon Keefe, ktorý doteraz viedol tím Toronto Marlies v American Hockey League.

"Dnes sme urobili rozhodnutie uvoľniť Mikea Babcocka z jeho trénerských povinností a vymenovať za nášho nového kouča Sheldona Keefa," uviedol prezident Maple Leafs Brendan Shanahan.
"Počas takmer piatich posledných sezón hral Mike integrálnu úlohu v zmene v smerovaní nášho klubu. Jeho oddanosť a neúnavná pracovná morálka dostala náš klub na lepšie pozície a sme mu extrémne vďační za základy, ktoré tu postavil."
Toronto malo pod Babcockom bilanciu 173-133-45 a v troch posledných dueloch sa vždy dostalo do play off. V ňom však vždy skončilo v prvom kole.
Exkluzívny obsah a všetko podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
V tejto sezóne má tím bilanciu 9-10-4 a v posledných šiestich zápasoch získal len jeden bod.
Tridsaťdeväťročný Keefe trávil na farme Toronta piatu sezónu a dvakrát ho priviedol k prvenstvu v základnej časti AHL. V roku 2018 s ním získal Calder Cup pre víťaza play off. Aj teraz je s Marlies (10-2-2-1) prvý v Severnej divízii.
Pred pôsobením v Toronte viedol Sault Ste. Marie v juniorskej the Ontario Hockey League, kde vtedy pracoval pod Kyleom Dubasom, aktuálnym generálnym manažérom Maple Leafs.
Babcockovi asistenti Paul McFarland a Dave Hakstol v Maple Leafs ostávajú.