GettyImages-2150196084

Už si nesmú dovoliť zaváhať. Porážka znamená len jedno. Toronto Maple Leafs budú ďalej čakať na Stanley Cup. V prvom kole prehrávajú s Boston Bruins 1:3.

Pomôže v kľúčovom zápase v noci na stredu (01:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv) kanadskému výberu kľúčový útočník Auston Matthews? Zatiaľ to nie je isté. "Ešte sa uvidí," uviedol tréner Sheldon Keefe.

Potom však dodal, že sa asi najlepší strelec v základnej časti (69 gólov) už cíti lepšie. Matthews kvôli nešpecifikovanej chorobe nedohral predchádzajúci zápas, v ktorom Maple Leafs pred domácimi fanúšikmi prehrali 1:3. V dvoch tretinách stihol odohrať 14:16 minúty, v tretej časti sa na ľade neobjavil.

Matthews premeneným brejkom rozhodol zápas

Aj keď v pondelok netrénoval, s tímom odcestoval do Bostonu. "Uvidíme, čo prinesie utorok," dodal tréner Maple Leafs.

Toronto vie, že potrebuje vyhrať. Inak sa čakanie na najslávnejšiu športovú trofej predĺži o ďalší rok. Naposledy Maple Leafs uspeli v roku 1967. "Nie je to ideálne, ale musíme využiť, že stále máme možnosť s tým niečo urobiť," uviedol kapitán John Tavares.

Ten na tréningu ostal na ľade ako posledný. Dlho si pridával.

"Sú veci, v ktorých musíme byť lepší" tvrdí Tavares. Zároveň však odmieta, že treba všetko prekopať. "Niečo sme zvládli dobre," dodal.

Tréner nechcel prezradiť, či na piaty zápas urobí nejaké zmeny v zostave. "Ale špeciálne tímy a brankári sú dve oblasti, v ktorých musíme byť lepší," povedal o tom Keefe. Naposledy sa v bránke predstavil Iľja Samsonov, ale po troch góloch sa pakoval na striedačku. Nahradil ho Joseph Woll.

Jedine výhra udrží nádej. Je však otázne, či na ľade pomôže Matthews.