Chára bez prípravy zvýšil náskok Bruins

Bruins v nedeľu v Madison Square Garden porazili Rangers 7:4 a veľkú zásluhu na tom malo aj slovenské duo. Kapitán Zdeno Chara strelil svoj druhý gól v sezóne a pridal k nemu aj asistenciu, brankár Jaroslav Halak zase pochytal 25 striel domácich. Duel však ovládol elitný útok Bostonu, ktorý spolu nazbieral 13 bodov.
Islanders si poradili s Flyers a predĺžili svoju víťaznú sériu na sedem zápasov. Do zostavy Edmontonu sa vrátil Tomas Jurco, ale Oilers podľahli Panthers, ktorí bodovali už v ôsmom dueli v rade.

Chárove dva body proti Rangers
Chára si pripísal prvý bod v polovici druhej časti, keď sa prihrávkou podieľal na góle Charlieho Coylea. V úvodnej minúte tretieho dejstva sa už presadil aj strelecky, keď po prihrávke Davida Pastrňáka bez prípravy vystrelil od modrej čiary a zvýšil náskok na 5:1. Štyridsaťdvaročný bek dal svoj druhý gól v sezóne a pripísal si premiérovú asistenciu.
Zápas ukončil so skvelou bilanciou 6 bodov v štatistike plus/mínus, ale odsedel si aj štyri minúty na trestnej lavici.
Halák dostal v bránke šancu piatykrát v sezóne a pridal tretiu výhru. Na štadióne Rangers naňho mierilo 29 striel a zastavil z nich 25.
Z duelu v Madison Square Garden sa však stala šou elitnej formácie Bruins. Trio Patrice Bergeron, David Pastrnak a Brad Marchand si spolu pripísalo 13 bodov. David Pastrňák nazbieral päť asistencií, Brad Marchand dal dva góly a pridal k nim tri prihrávky a Patrice Bergeron nastrieľal hetrik. Pastrňák sa vďaka druhému päťbodovému zápasu v sezóne posunul na prvú priečku bodovania celej ligy.
Prvou hviezdou duelu sa stal Marchand, druhou Pastrňák a center elitného komanda Bergeron sa tešil z piateho hetriku v NHL.
V úvodnom dejstve Rangers Bergoronovu formáciu ubránili a viedli vďaka gólu Micheala Haleyho. "Neboli sme z toho znepokojení, pretože sme v prvej tretine dominovali. Oni mali niekoľko striel v presilovkách, ale inak nič moc. Aj ten gól bol šťastný. Vedeli sme, že ak budeme pokračovať v rovnakej hre, presadíme sa. A presne to sa stalo," povedal Marchand.

Bergeronov hetrik proti Rangers

Po 11 sekundách druhej časti sa z ľavej strany vrútil pred bránku Pastrňák, zakončenie mu zmaril pádom pod nohy jeho krajan Libor Hajek. Kým český kanonier zrazil brankára Henrika Lundqvsita, Bergeron pri pravej tyčke dorazil puk do bránky.
Už o 57 sekúnd neskôr Pastrňák našiel pred Lundqvistom voľného Marchanda, ktorý bekhendovým zakončením otočil stav. Vzápätí po vylúčení Kaapa Kakka domácim pomohla tyčka, ale v polovici zápasu už zvýšil Coyle, ktorému asistoval aj Chára.
V 33. minúte sa Marchand ocitol na ľade s Jakeom DeBruskom a Charliem Coyleom a zakončil ich kombináciu gólom na 4:1. Lundqvista nahradil Alexandar Georgiev. Po 43 sekundách nabil pri modrej čiare Pastrňák nabil Chárovi a Boston viedol už o štyri góly.
Po znížení Pavla Buchnevicha v 52. minúte po prihrávkach Pastrňáka a Marchanda Bergeron vystrelil z pozície medzi kruhmi. Haláka v 58. minúte ešte v priebehu 21 sekúnd prekonali Chris Kreider v presilovej hre a Brady Skjei.
Rangers ešte skúsili hru bez brankára a 45 sekúnd pred koncom ešte Bergeron zavŕšil výsledok do prázdnej bránky, keď mu opäť prihrali Pastrňák a Marchand. Pastrňák predĺžil svoju bodovú sériu na deväť duelov.
Trio Pastrňák, Bergeron, Marchand v 11 dueloch nazbieralo spolu 54 bodov (23 gólov a 31 asistencií). "Je to kombinácia všetkého. Oni dvaja (Pastrňák a Bergeron) sú neustále nebezpeční. Teraz máme v každom zápase sebavedomie. Dúfam, že to bude pokračovať," doplnil Marchand.
Siedma výhra Islanders
Philadelphia nedokázala zastaviť rozbehnutý tím Islanders, ktorý si po výhre 5:3 pripísal siedmy úspech v rade. Flyers nepomohli ani tri body Jakuba Voráčka.
Voráček sa presadil už po 67 sekundách hry, keď sa po kombinácii s Travisom Sanheimom ocitol sám pred Semyonom Varlamovom a vedľa jeho pravého betónu poslal puk do bránky.
Za Islanders vo štvrtej minúte vyrovnal Anders Lee a už po 65 sekundách otočil stav Derick Brassard. Ďalší gól domácich pridal Ross Johnston a po znížení Travisa Konecnyho v druhom dejstve Ryan Pulock a Mathew Barzal upravili už na 5:2. V 58. minúte ešte Claude Giroux skorigoval stav.
Islanders si pripísali siedmu výhru za sebou prvýkrát od roku 1990. "Cítime sa výborne. Hráme tak, ako máme. Robíme všetky potrebné maličkosti, ktoré súperom komplikujú situáciu," vyhlásil Lee. Flyers prehrali po troch víťazstvách v rade.

Brassard zakončil akciu a vystrelil náskok

Prvá domáca strata Oilers
Edmonton podľahol Floride 2:6 a v šiestom domácom dueli v sezóne prvýkrát prehral. Panthers bodovali už ôsmykrát za sebou a štvrtýkrát počas tejto série vyhrali.
Po bezgólovom úvodnom dejstve sa hosťom výborne vydaril vstup do druhej tretiny, v ktorej v priebehu 125 sekúnd z prvých troch striel skórovali Aaron Ekblad, Brian Boyle a Noel Acciari. Rovnako v prvej minúte tretej časti navyše Evgenii Dadonov upravil na 4:0.
Oilers, v ktorých zostave bol znova aj Tomas Jurco, vďaka gólom Jamesa Neala, ktorý premenil presilovú hru a skóroval desiatykrát v sezóne, a Leona Draisaitla skorigovali stav, ale za Panthers ešte odpovedali Frank Vatrano pri hre domácich bez gólmana a Jayce Hawryluk.

O'Reilly a Perron riadili triumf Blues
Detroit sa po siedmich zápasoch síce dočkali bodového zisku, ale napriek tomu predĺžil sériu porážok na osem zápasov. Z výhry 5:4 po predĺžení sa radovali Blues.
Red Wings síce dokázali proti Blues otočiť nepriaznivý stav z 1:3 na 4:3, ale za obhajcov Stanley Cupu v 56. minúte vyrovnal v presilovej hre svojím druhým gólom v zápase Ryan O'Reilly a v čase 61:28 rozhodol David Perron.
O'Reilly a Perron si v drese víťazov obaja pripísali dva body. Držiteľ Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play off minulej sezóny O'Reilly pridal k dvom gólom aj dve asistencie. Perron okrem víťazného gólu trikrát asistoval.
Blues sa výborne vydaril vstup do zápasu, po 127 sekundách Brayden Schenn v početnej výhode otvoril skóre a v ôsmej minúte zvýšil Zach Sanford. V polovici zápasu v presilovej hre skóroval Filip Hronek.
Po 95 sekundách síce vrátil St. Louis vedenie O'Reilly, ale medzi 42. a 52. minútou otočili stav Dylan Larkin, Valtteri Filppula, Tyler Bertuzzi. O'Reilly a Perron však následne strhli výhru na stranu Blues.
Ostatné zápasy: Vegas opäť porazilo Anaheim, Chicago sa prebralo
San Jose si pripísalo štvrtú porážku z posledných piatich zápasov, keď prehralo v Ottawe 2:5. Výhru Senators riadil dvomi gólmi a jednou asistenciou útočník Nicholas Paul, tri body (1+2) zaznamenal aj Brady Tkachuk. Do kádra Senators sa vrátil útočník Filip Chlapik.
Vegas potvrdilo, že sa mu v dueloch proti Anaheimu darí a po domácej výhre 5:2 Golden Knights z deviatich vzájomných dueloch vyhrali už ôsmy. Mark Stone k tomu prispel gólom a asistenciou.
Chicago sa po štyroch porážkach v rade dočkalo úspechu, keď porazilo Los Angeles 5:1. Dylan Strome sa blysol tromi bodmi za dva góly a asistenciu. Víťazný gól strelil český útočník David Kämpf.