chara phi

Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára sa v pondelkových prípravných dueloch vrátil do akcie.
Štyridsaťdvaročný veterán vo štvrtom dueli finálovej série utrpel zlomeninu čeľuste po zásahu pukom do tváre a neskôr sa podrobil aj operácii lakťa. Doteraz sa v prípravných zápasoch neobjavil.

V súboji s Philadelphia Flyers, v ktorom Boston uspel 4:3 po predĺžení, odohral viac ako 20 minút, počas ktorých raz ohrozil bránku súpera a zablokoval dve strely.
Úvodný gól zápasu strelil devätnásťročný útočník Jakub Lauko, keď po nádhernom prieniku v 10. minúte otvoril skóre. Po prihrávke Davida Backesa sa rozbehol od vlastnej modrej čiary, v polovici klziska predviedol kľučku Nicolasovi Aubemu-Kubelovi, prešiel aj okolo Marka Friedmana a z ľavej strany z uhla prestrelil Briana Elliota.

Lauko po prieniku prekonal Elliotta

V 13. minúte odpovedal na jeho gól Travis Konecny a po 63 sekundách druhého dejstva vrátil Bruins vedenie Brad Marchand. Ten si vymenil puk s Davidom Pastrňákom a po ideálnej prihrávke českého útočníka zakončil do odkrytej bránky.
Medzi 45. a 47. minútou otočili stav v prospech Flyers Carsen Twarynski a Connor Bunnaman, ktorý využil presilovú hru. V tretej časti vystriedal Tuukku Raska v bránke Dan Vladar, ale Philadelphia už vedenie neudržala.
O vyrovnanie na 3:3 sa 106 sekúnd pred koncom tretej tretiny postaral Chris Wagner a v čase 62:35 Jake DeBrusk rozhodol z dorážky po strele Marchanda. Pastrňák si pripísal druhú asistenciu v zápase.
Brankár Michael Hutchinson vychytal pre Toronto Maple Leafs výhru 3:0 na klzisku Montreal Canadiens. Potreboval na to 38 úspešných zákrokov. Egor Korshkov strelil dva góly a Nic Petan zaznamenal dve prihrávky.

Korshkov vyhral súboj a druhýkrát skóroval

Detroit Red Wings podľahli na ľade New York Islanders 2:3 po predĺžení. V čase 64:31 rozhodol Anders Lee. Za víťazov dvakrát skóroval Jordan Eberle, ktorý v úvodnom dejstve získal dvojgólový náskok. Stratu vymazali Michael Rasmussen a Evgeny Svechnikov.
V zostave víťazov chýbal obranca Martin Marincin. V drese domácich Canadiens sa predstavil Tomáš Tatar, ktorý nepremenil strelecké pokusy a skončil s jedným záporným bodom v plus/mínus.
V súboji kalifornských tímov Los Angeles Kings porazilo Anaheim Ducks 3:0. O góly sa postarali Jeff Carter, Dustin Brown a kapitán tímu Anze Kopitar.

Brown v oslabení zvýšil náskok Kings

Vancouver Canucks si v desaťgólovom dueli poradilo s Ottawa Senators 6:4. Za porazený tím nastúpil aj obranca Christián Jaroš, ktorý zaznamenal jeden mínusový bod. Elias Pettersson pomohol Canucks k výhre dvomi gólmi a dvoma asistenciami.