Černák zápästím otvoril skóre

V noci na piatok bolo všetkých deväť duelov veľmi vyrovnaných, dvojgólovým rozdielom dokázali vyhrať len Coyotes na ľade Flyers. Tesne sa skončil aj súboj Tampy s Wild, v ktorom si Erik Cernak pripísal gól aj asistenciu. Lightning napriek tomu podľahli Minnesote 4:5. Zažiarili všetci traja českí brankári, Pavel Francouz (Colorado Avalanche), David Rittich (Calgary Flames) aj Petr Mrazek (Carolina Hurricanes) pomohli svojim tímom k dvom bodom. Z výhry sa tešil aj Dallas s Andrejom Sekerom, ktorý porazil Jets po predĺžení.

Černák nazbieral dva body
Tampa Bay Lightning podľahli Minnesota Wild 4:5 a nič na tom nezmenilo ani dva bodové zápisy Černáka. Wild tak vyhrali piatykrát za sebou a jedenásty raz v rade bodovali.
Černák sa prvýkrát presadil v závere druhej tretiny, keď svojím druhým gólom v sezóne poslal domácich do vedenia. To však bolo aj jediný raz, keď Lightning v zápase viedli, pretože potom už museli doťahovať.
"Odštartovali sme dobre, ale potom oni nastrieľali tri góly a zrazu sa všetko skomplikovalo," ľutoval Černák. "Vyrovnali sme, ale potom sme urobili chyby, ktoré oni využili."
Na 3:3 v presilovej hre vyrovnal švédsky bek Victor Hedman, ktorý bol už jeho 100. v základnej časti. Wild však po zásahu Victora Raska znova viedli a posledné vyrovnanie v dueli prišlo v závere druhej tretiny, keď Alex Killorn využil Černákovu prihrávku.
Tentoraz už len na osem sekúnd, lebo na gól Matsa Zuccarella (1+2) z času 4:08 tretej tretiny už Tampa odpoveď nenašla.
Dvadsaťdvaročný Černák sa bodovo presadil v druhom zápase v sezóne. Jeho jediný bod bol doteraz gól do siete Panthers v prvom dueli 3. októbra. Dva body sa mu podarilo nazbierať tretíkrát v kariére, v minulom ročníku to zvládol dvakrát.
Stíhacia jazda s prehrou
Boston Bruins sa proti Chicago Blackhawks dokázali vyhrabať z manka 0:3, ktoré mali na začiatku tretej tretiny, ale nakoniec sa po porážke 3:4 museli zmieriť len s jedným bodom.
Na konci prvej časti najprv Ryan Carpenter otvoril skóre v oslabení, potom Dylan strome len o 37 sekúnd neskôr potrestal faul Davida Pastrňáka a keď sa v čase 40:17 presadil Alex Debrincat, už to bolo 0:3.
Potom však prišla na rad stíhacia jazda v podaní Bruins. V 42. minúte ich do hry vrátil Joakim Nordstrom, v oslabení sa presadil Chris Wagner a v čase 57:27 vyrovnal Torey Krug.
"Bolo to úžasné. Skvelý pocit, že sa nám podarilo vyrovnať, ale je naozaj škoda, že sme to neboli schopní dotiahnuť k dvom bodom," mrzelo Pastrňák. "Aj tak je to pre nás nesmierne cenný bod, bol to skvelý comeback."
V predĺžení potom Jonathan Toews vyrazil do samostatného úniku a z bekhendu prekonal Tuukku Raska.

Toews oklamal Raska a rozhodol v predĺžení

Jeho náprotivok Robin Lehner si v bránke Blackhawks pripísal 37 úspešných zákrokov.
Zdeno Chara odohral viac ako 17 minút a nepremenil dva strelecké pokusy.
Avalanche prospel návrat Landeskoga
Kapitán Colorada Gabriel Landeskog sa dokázal presadiť pri svojom návrate na ľad potom, ako bol kvôli zraneniu v dolnej časti tela nútený vynechať 16 zápasov. Nadviazal tak na Ryana Gravesa a Avalanche tak urobili dôležitý krok k výhre 3:2 na ľade Montreal Canadiens.
"Pôsobil dnes naozaj dobre," povedal na adresu Landeskoga ďalší hviezdny útočník hostí Nathan MacKinnon. "Je úžasné mať ho späť, veľmi nám to pomáha. Aj keď sme neodohrali náš najlepší zápas, máme taký talentovaný tím, že sme ho dokázali vyhrať,"
Výhru, ktorá bola pre Avalanche už piata v rade, zariadil Matt Calvert v oslabení v 29. minúte. Domáci potom dvakrát potešili tribúny Bell Centre, keď sa presadili Brendan Gallagher a v početnej výhode v úvode tretej tretiny aj Nick Cousins.
Pavel Francouz potom už na zvyšok zápasu zamkol bránku. Len v treťom dejstve pochytal 17 pukov, spolu ich bolo 39 a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu.
"To je skrátka Pavel Francouz. Veľmi dobre vieme, aký je dobrý," ocenil Landeskog. "Nemyslím tým, že by ostatní brankári v lige neboli dobrí, ale my mu skrátka veríme. Celkovo by sme však našim brankárom chceli zápasy uľahčiť."
Cayden Primeau odchytal v bránke domácich svoj debutový zápas v NHL. Syn bývalého skvelého útočníka Keitha si to zvládol dobre, štatistici mu napočítali 32 úspešných zákrokov.
Tomas Tatar v drese Canadiens nebodoval v treťom dueli v rade.
Mrázek vychytal nájazdy
Treťou hviezdou zápasu sa stal aj Francouzov krajan Petr Mrazek, ktorý pochytal 28 striel a podpísal sa tak pod víťazstvo Carolina Hurricanes nad San Jose Sharks 3:2 po nájazdoch.
Hlavnou postavou víťazov však bol Andrei Svechnikov, ktorý v riadnom hracom čase skóroval aj asistoval a potom premenil jediný nájazd.
Svečnikov otvoril skóre už po 50 sekundách, potom pomohol Hurricanes opäť získať vedenie, keď asistoval pri góle Jakea Gardinera v polovici zápasu.
Logan Couture ešte pred druhou pauzou vyrovnal, ale potom sa na ďalší gól čakalo až do nájazdov. Mrázka nedokázali prekonať Kevin Labanc, Erik Karlsson ani Logan Couture a Hurricanes mohli oslavovať vďaka rozdielovému gólu Svečnikova.
Šnúra Flyers sa skončila
Philadelphia Flyers doma podľahli Arizona Coyotes 1:3 a skončila sa tak ich päťzápasová víťazná séria. Kým v dvoch v predchádzajúcich troch dueloch Flyers dokázali nastrieľať súperom šesť gólov, tentoraz sa presadili len raz.
Navyše sa im to podarilo až v 56. minúte, keď Matt Niskanen znížil na 1:2. O asistencie sa postarali Sean Couturier a Jakub Voracek.
Lenže posledné slovo mal Phil Kessel, ktorý využil presilovku po vylúčení Kevina Hayesa strelou do prázdnej bránky Flyers pri ich hre bez brankára. Kessel sa tak presadil druhýkrát v zápase.
"Skvelý pocit, že sme zase vyhrali," pochvaľoval si Kessel. Ale zdôraznil aj to, že pred tímom je ešte dlhá cesta, ak sa chce prvýkrát od roku 2012 dostať do play off. "Musíme sa naďalej zlepšovať. Potom to dúfam na konci sezóny vyjde a budeme tam."
Coyotes vylepšili svoju bilanciu z posledných jedenástich zápasov vonku na 8-1-2. Brankár Darcy Kuemper sa pod úspech podpísal 28 zákrokmi.
Ostatné zápasy: Rangers aj Islanders uspeli, Dallas sa radoval po predĺžení
New York Rangers dokázali zvíťaziť na ľade Columbus Blue Jackets 3:2. Artemijovi Panarinovi tak vyšiel návrat do svojho bývalého pôsobiska, ku ktorému prispel gólom. Veľký podiel na výhre mal gólman Alexandar Georgiev, ktorý si pripísal 45 úspešných zákrokov. Joonas Korpisalo ich mal na druhej strane len 16. Rangers inkasovali ako prví, ale potom sa trikrát za sebou presadili oni a ustáli snahu Blue Jackets o vyrovnanie.
New York Islanders pretlačili Vegas Golden Knights tiež 3:2, ale až vďaka lepšie zvládnutému predĺženiu. Domáci v priebehu zápasu dvakrát viedli, hostia vždy dokázali odpovedať. Až na gól Ryana Pulocka, ktorý zastavil odohraný čas na 63:20, už reagovať nemohli. Islanders si pripísali tretiu výhru z posledných štyroch zápasov, Golden Knights bodovali piatykrát v rade a predchádzajúce štyri duely vyhrali.
Rovnako dopadol aj súboj Dallas Stars s Winnipeg Jets. Výhru 3:2 po predĺžení zariadil v čase 62:02 Joe Pavelski. Stars v tretej tretine stratili dvojgólový náskok, Mark Scheifele vyrovnal 45 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času. Tím z Texasu ukončil sériu štyroch porážok, počas ktorej Stars získali len jeden bod. Andrej Sekera nepremenil štyri strelecké pokusy na bránku Jets a skončil s jedným mínusovým bodom.
Calgary si poradilo s Buffalom 4:3 a pripojilo tretiu výhru v rade. Víťazstvo vychytal David Rittich, ktorý predviedol 26 úspešných zákrokov. Sean Monahan sa na úspechu podieľal gólom a asistenciou, Milan Lucic dal svoj prvý gól v drese Calgary.