silvie

Dôležitý krok smerom k postupu do finále Západnej konferencie urobili hráči Nashvillu, ktorí na svojom ľade zdolali St. Louis a v sérii vedú 2:1 na zápasy. Z priepasti sa naopak začína dostávať Anaheim, ktorý po dominantnom triumfe 6:3 na ľade Oilers znížil stav série na 1:2 na zápasy.

Nashville Predators - St. Louis Blues 3:1 (stav série 2:1)
Predators vyhrali aj tretí domáci duel v tohtoročnom play off a v sérii proti St. Louis Blues sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Ďalší zápas sa hrá v noci na stredu v Nashville.
K úspechu nad Blues v treťom súboji druhého kola pomohli presne strieľajúci bekovia Ryan Ellis a Roman Josi, ktorí obaja skórovali. Jediným forvardom domácich, ktorý sa v nedeľnom dueli strelecky presadil, bol útočník štvrtej formácie Cody McLeod. Brankár Pekka Rinne mal 22 zákrokov.
Jake Allen na druhej strane úspešne zasiahol proti 31 strelám domácich, ale ani to, ani gól pripísaný Alexanderovi Steenovi v druhej časti Blues nakoniec nepomohol.
Nashville smeroval za výhrou od začiatku do konca a v niektorých pasážach vyslovene dominoval - od začiatku druhej tretiny vystrelil na Allena pätnásťkrát, kým sa k prvej strele na bránku dostali aj Blues. V tom čase už domáci viedli 2:0, keď v polovici prvej tretiny skóroval Ellis a v čase 2:29 druhej časti sa k nemu po nenápadnej akcii z pravého krídla pridal McLeod.
Steenov teč rukavicou v čase 12:59 stredného dejstva po strele Alexa Pietrangela však dostal hostí späť do zápasu. Blues pridali, v tretej tretine si vytvárali solídne šance aj tlak. Lenže Josi v čase 14:11 tretej tretiny parádnou strelou bez prípravy zvýšil na 3:1 a aj keď kouč St. Louis Mike Yeo odvážne odvolal brankára už štyri minúty pred koncom a dostal tak Predators na dlhý čas pod tlak, ďalšie zníženie sa už nekonalo.

Edmonton Oilers - Anaheim Ducks 3:6 (stav série: 2:1)
Vo veľkom štýle sa vrátili do semifinálovej série Západnej konferencie hráči Anaheimu, ktorí zvíťazili na ľade Edmontonu 6:3 a v sérii znížili stav na 1:2 na zápasy.
Hlavnou hviezdou nedeľného zápasu sa stal švédsky útočník Jakob Silfverberg, ktorý k dvom streleným gólom pridal aj jednu asistenciu.
"V tejto pozícii, keď sme v sérii výrazne strácali, sme už boli," pripomenul brankár Anaheimu John Gibson. "Nie sme na to hrdí, ale zase vieme, že sa z toho dokážeme dostať."
Ducks sa skvelo vydaril úvod zápasu, po jedenástich minútach hry viedli už o tri góly. Domáci mali celkovo tri presilové hry, ani jednu však nevyužili. Anaheim tak úplne prvýkrát v tohtoročnom play off neinkasovali v oslabení.
Hosťujúci brankár John Gibson vytiahol 24 úspešných zákrokov, domáci Cam Talbot 22, ale inkasoval všetkých šesť gólov.