blues041217_169

Minnesota Wild - St. Louis Blues 1:2 (na zápasy 0:1)
Vladimír Sobotka má po dubnovém příchodu z KHL parádní formu. I ve svém druhém utkání v NHL dal gól a pomohl tak St. Louis Blues k výhře v prvním duelu úvodního kola play off na ledě Minnesota Wild. Blues zvítězili v Xcel Energy gólem Joela Edmundsona v čase 17:48 prvního prodloužení a v sérii vedou 2:1.

Český centr dostal v čase 6:27 druhé třetiny hosty do vedení, když mezi kruhy převzal přihrávku Alexandera Steena a s pomocí teče blokujícího Christiana Folina překonal domácího brankáře Devana Dubnyka, jenž v zápase chytil 24 střel.
Minnesota dokázala navzdory velkému tlaku odpovědět díky povedené kombinaci na malém prostoru při hře bez brankáře 22 sekund před koncem, kdy se trefil Zach Parise a vynutil si prodloužení.
Mužem utkání byl hostující gólman Jake Allen, jenž kryl 51 střel soupeře. Přesto dovedl tým k výhře. Největší převahu měli Wild ve třetí třetině, kdy přestříleli St. Louis v poměru 18:6, i v nastaveném čase měli mírně navrch, ale nebylo to nic platné.
Hosté slavili stejně jako ve čtyřech z pěti úvodních utkání play off.
Hrdina zápasu: Jake Allen (STL)
Gólman Blues potvrdil parádní formu a doslova 'ukradl' duel v Minnesotě. Během 77 minut a 48 sekund na ledě kryl 51 střel a pustil jediný gól, což značí úspěšnost 98,1 procenta.