Giroux_Voracek

Nejprve prudce dolů, poté zase prudce nahoru. A co teď?
Po sérii šesti výher podlehli hokejisté Philadelphia Flyers v pondělí doma Los Angeles Kings 1:4 a budou se rychle snažit zase vrátit na vítěznou vlnu. Neradi by totiž zopakovali podobný extrém, který je potkal v nedávném období.
Před čerstvě skončenou úspěšnou šňůrou totiž klub z Pensylvánie naopak prožíval desetizápasovou sérii proher.

Naději, že na Philadelphii podobná deka v sezoně už nepadne, ale dává i výkon proti Kings.
"Vytvořili jsme si hodně příležitostí, abychom zápas vyhráli. Klidně třeba 2:1 po prodloužení nebo po nájezdech. Ale takové utkání prostě občas přijde," komentoval kouč Flyers Dave Hakstol porážku jedenáctého týmu Východní konference s celkem, který atakuje čelo tabulky Západu.
"Byl to vyrovnaný zápas. Oni nedělali žádné chyby. Měli jsme nějaké šance, hlavně ve druhé třetině, ale neproměnili jsme další přesilovky. Myslím, že právě v nich jsme si prohráli zápas," řekl ofenzivní lídr Philadelphie Jakub Voráček.
Právě český forvard v 19. minutě v přesilové hře snížil na 1:2. Byl to jediný úspěšný pokus Flyers proti Jonathanovi Quickovi, jenž si připsal 36 úspěšných zákroků.

Voráček se prosadil střelecky poprvé po deseti zápasech, přesto měl na vítězné sérii obrovský podíl. Z posledních sedmi duelů vyšel bodově naprázdno jen jednou a nasbíral celkem 11 bodů za gól a 10 asistencí.
O přínosu jednoho z hlavních tahounů Philadelphie svědčí i fakt, že se už vyšplhal na třetí místo produktivity celé ligy. Nasbíral celkem 41 bodů za osm tref a 33 přihrávek z 33 utkání a před ním bylo pouze duo Tampa Bay Lightning - hvězdní útočníci Nikita Kucherov (46 bodů) a Steven Stamkos (43).
Philadelphia, která z uplynulých pěti sezon třikrát chyběla v bojích o Stanley Cup a dvakrát vypadla v prvním kole, už konečně touží po lepší sezoně.
Jenže po celkem slibném startu prožila mezi 11. listopadem a 2. prosince nepříjemné, ba kritické období. Z černé série se ovšem dokázala oklepat a výhrou na ledě Calgary Flames 5:2 z 4. prosince se rozjela.

Flyers deseti prohrami za sebou vyrovnali nepříjemný klubový rekord ze sezon 2006-07 a 2007-08. Zatímco ročník 2006-07 byl pro Philadelphii zcela zpackaný, neboť vůbec nepostoupila do play off, v té následující se z mizerné šňůry oklepala a dokráčela až do finále Stanley Cupu. V něm nakonec prohrála s Pittsburgh Penguins 1:4 na zápasy.
A právě tohle dávalo Voráčkovu týmu naději - že i po takové bídě lze vystoupat málem až na vrchol.
Přestože byli ze série porážek všichni hráči Flyers frustrováni, mohli se utěšovat aspoň faktem, že během ní uhráli pět bodů za porážky v prodloužení. Ztráceli dobře rozehrané duely, ve kterých předváděli kvalitní výkony.
Potenciál mužstva naznačuje i fakt, že Philadelphia v této sezoně vyšla bodově naprázdno maximálně jen ve dvou zápasech za sebou (což se zatím stalo třikrát). Pokud chce pro své fanoušky nachystat podobnou náplast na mimořádnou šňůru proher jako před téměř 11 lety, nesmí už nic podobného opakovat.