GettyImages-2150196084

Už si nesmí dovolit zaváhání. Porážka znamená jediné. Toronto Maple Leafs budou na Stanley Cup dál čekat. V prvním kole prohrávají s Boston Bruins 1:3.

Pomůže v klíčovém utkání v noci na středu (01:00 SELČ, Nova Sport 1, NHL.tv) kanadskému výběru klíčový útočník Auston Matthews? To je zatím nejisté. "Teprve se uvidí," uvedl kouč Sheldon Keefe.

Potom ale dodal, že se snad nejlepší střelec v základní části (69 gólů) už cítí lépe. Matthews kvůli nespecifikované nemoci nedohrál minulé utkání, v němž Maple Leafs před domácími fanoušky prohráli 1:3. Během dvou třetin stihl 14:16 minuty, ve třetí části už se na ledě neobjevil.

Matthews parádně našlápl a proměněným brejkem rozhodl

I když v pondělí netrénoval, s týmem odcestoval do Bostonu. "Uvidíme, co přinese úterý," dodal kouč Maple Leafs.

Toronto ví, že potřebuje vyhrát. Jinak se čekání na nejslavnější sportovní trofej protáhne o další rok. Naposledy Maple Leafs uspěli v roce 1967. "Není to ideální, ale musíme využít toho, že pořád máme možnost s tím něco udělat," uvedl kapitán John Tavares.

Ten zůstal na ledě při tréninku jako poslední. Dlouho si přidával.

"Jsou věci, ve kterých musíme být lepší," říká Tavares. Zároveň ale odmítá, že je potřeba všechno překopat. "Něco jsme zvládli dobře," dodal.

Kouč nechtěl prozradit, jestli pro páté utkání učiní nějaké změny v sestavě. "Ale speciální týmy a gólmani jsou dvě oblasti, níž musíme být lepší," řekl k tomu Keefe. Naposledy se v brance představil Ilja Samsonov, ale po třech gólech se pakoval na střídačku. Nahradil ho Joseph Woll.

Jedině výhra udrží naději. Je však otázkou, jestli na ledě pomůže Matthews.