pastrnak vgk

Nováček Vegas Golden Knights je při svém vstupu do NHL nadále při chuti a po výhře nad Boston Bruins 3:1 si ve svém pátém zápase v sezoně připsal už čtvrtý úspěch. Nezabránil tomu ani český kanonýr David Pastrňák, který svou třetí brankou v sezoně snížil půl minuty před koncem na 1:2.

Zápas patřil debutantům na straně Golden Knights. Útočník Alex Tuch ozdobil premiéru za Vegas gólem a asistencí, za což si vysloužil ocenění pro první hvězdu utkání. Forvard Vadim Shipachyov si v prvním duelu v NHL hned připsal vítězný gól. Gólman Malcolm Subban se proti svému bývalému týmu zaskvěl 21 úspěšnými zákroky.
Vegas Golden Knights - Boston Bruins 3:1
Pastrňák se zapsal mezi střelce šťastně v čase 59:30 při tlaku Bruins v šesti proti pěti. Zpoza branky přihrával na krajana Davida Krejčího a puk srazil za Subbana bránící William Karlsson. Jednadvacetiletý Pastrňák sebral bývalému spoluhráči šanci na první nulu, připsal si v pátém duelu v sezoně čtvrtý bod, ale třetí porážku Bruins neodvrátil.
Vegas po úvodních třech výhrách na ledě celků Dallas Stars i Arizona Coyotes (shodně 2:1) i úspěchu při domácím debutu proti Arizoně (5:2) v pátek poprvé neuspělo s Detroit Red Wings (3:6), ale i bez zraněné brankářské jedničky Marca-Andreho Fleuryho se opět vrátilo na vítěznou vlnu.
"Je to úžasný pocit. Získal jsem v Bostonu hodně kamarádů, hrál jsem tam se skvělými spoluhráči a pod výborným trenérským týmem. Jsem šťastný, že se mi proti nim podařilo vyhrát," řekl Subban, jehož Golden Knights angažovali 3. října z listiny volných hráčů. Ke svému třetímu duelu v NHL se postavil do brankoviště poté, co Fleury proti Detroitu utrpěl otřes mozku, když jej zasáhl kolenem do hlavy útočník Anthony Mantha.
Zápas patřil i dvěma útočníkům povolaným z farmářského týmu Chicago Wolves. Jednadvacetiletý Tuch, jehož Vegas získalo v trejdu z celku Minnesota Wild 21. června, si v American Hockey League řekl o pozvánku pěti body za čtyři branky a jednu asistenci ze tří utkání.

O devět let starší Shipachyov, který po působení v SKA Petrohrad v Kontinentální lize podepsal s Golden Knights jako nedraftovaný volný hráč dvouletý kontrakt celkem na devět milionů dolarů, byl zařazen na farmu dosud jen administrativně a za Wolves nenastoupil.
Tuch, který měl na kontě šest utkání v NHL za Minnesotu z minulé sezony, se dočkal prvního bodu v soutěži v kariéře v 35. minutě, kdy z pravého kruhu překonal Tuukku Raska a otevřel skóre.
Za tři minuty v další šanci neuspěl, ale hned uvolnil Shipachyova, který zakončoval do odkryté branky. V závěru po Pastrňákově snížení pečetil výsledek 14 sekund před koncem do prázdné branky Oscar Lindberg. V sestavě vítězů nechyběl forvard Tomáš Nosek.
Los Angeles Kings - New York Islanders 3:2
Kings bodovali i v pátém utkání sezony a dosáhli už na čtvrtou výhru. Slovenský gólman Jaroslav Halák v dresu Islanders tomu nezabránil ani 24 úspěšnými zákroky. V 13. minutě inkasoval poprvé, když mu nahození kapitána Kings Anzeho Kopitara nešťastně ztečoval mezi betony obránce Adam Pelech.
Před polovinou utkání sice vyrovnal Josh Bailey, ale ve 32. minutě překonal Haláka v přesilové hře střelou z pravého kruhu přes stínícího Tannera Pearsona Jake Muzzin a na začátku závěrečného dějství ve vlastním oslabení zvýšil další bek Drew Doughty. Výsledek už jen korigoval Casey Cizikas.
Anaheim Ducks - Buffalo Sabres 1:3
Sabres dosáhli na první výhru v sezoně a nový hlavní kouč Buffala Phil Housley tak oslavil první úspěch v kariéře v NHL v této roli. Brankář Chad Johnson pomohl k vítězství 25 úspěšnými zákroky. Rozhodující branku vstřelil v závěru druhé třetiny Benoit Pouliot a výsledek pojistil do prázdné branky 24 sekund před koncem Johan Larsson.

Hosté vedli už po 86 sekundách, kdy otevřel skóre Justin Bailey. V 16. minutě se ukázala slabina Sabres v této sezoně, když inkasovali už popáté při vlastní přesilovce. Tentokrát je ale branka Chrise Wagnera nezlomila. Anaheim nastoupil potřetí za sebou bez zraněného útočníka Ondřeje Kašeho.
1. Alex Tuch (VGK): 1 gól, 1 asistence, 4 střely
2. Malcolm Subban (VGK): 21 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól
3. Drew Doughty (LAK): 1 gól, 1 asistence, 2 plusové body