frolik2

Jaromír Jágr navázal na čtvrteční vydařené vystoupení proti Detroit Red Wings (6:3) a podílel se asistencí na vítězství Calgary Flames v duelu proti St. Louis Blues 7:4. Výsledek pečetil v závěru do prázdné branky svou třetí trefou v sezoně Michael Frolík. Klub z Alberty tak úspěšně završil sedmizápasovou sérii domácích vystoupení, v kterých pětkrát vyhrál.
V druhém pondělním duelu se dočkala Carolina Hurricanes po třech letech úspěchu proti Dallas Stars a zvítězila 5:1. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci se o to postaral Teuvo Teravainen a čtyři asistence si připsal Jordan Staal.

Calgary Flames - St. Louis Blues 7:4
Pětačtyřicetiletý Jágr byl proti Detroitu díky své první trefě v sezoně a jedné přihrávce první hvězdou duelu a v pondělí si na ledě opět rozuměl v útoku s nováčkem Markem Jankowskim a Samem Benettem. Ve 14. minutě při kombinaci celé formace z pravého rohu ideálně uvolnil mezi kruhy Jankowskiho, který svou druhou brankou v utkání otočil stav na 2:1 pro Flames.
Jágr si polepšil v sezoně na pět bodů za gól a čtyři asistence z osmi utkání. Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL má také na kontě pět kladných bodů v bilanci plus/minus. Proti St. Louis, druhému nejlepšímu týmu ligy, byl na ledě u třech vstřelených gólů svého týmu a u žádného inkasovaného.
Blues po ztrátě úvodního vedení ve Scotiabank Saddledome dokázali třikrát dotáhnout manko. V 53. minutě dokonce Vladimir Tarasenko reagoval na gól Micheala Ferlanda hned po 12 vteřinách a svým druhým zásahem v utkání vyrovnal na 4:4.
Branka Krise Versteega v čase 54:29 už ale byla zlomová. "Je to pro nás velice důležitá výhra. Věděli jsme, jak skvěle (Blues) hrajou. Nemysleli jsme si, že proti takovému týmu dáme tolik gólů. Je to skvělé," pochvaloval si Versteeg další zisk před šestizápasovým tripem.
Pojistky výsledku přidali Johnny Gaudreau a při hře Blues bez brankáře Frolík, který si vylepšil osobní bilanci na osm bodů ze 17 utkání v ročníku.
První hvězdou utkání byl zvolen třiadvacetiletý Jankowski, který si připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci. V minulém utkání ve čtvrtek proti Detroit Red Wings (6:3) přitom po Jágrově asistenci zaznamenal svůj první gól i bod v NHL. Nyní ve svém desátém duelu v soutěži potvrdil, jak mu spolupráce s legendou svědčí.
Flames se museli po první třetině obejít bez brankářské jedničky Mikea Smithe, který odstoupil pro nespecifikované zranění. Do té doby inkasoval dvakrát z devíti střel. Duel dochytal Eddie Lack, který obdržel z 15 pokusů Blues také dvě branky.

Carolina Hurricanes - Dallas Stars 5:1
Hurricanes zastavili ve vzájemných zápasech černou sérii šesti porážek a uspěli proti Dallasu poprvé od 18. listopadu 2014, kdy zvítězili v Texasu 6:4. Ve 43. minutě rozhodl vítězným gólem Teravainen, který po gólu na 2:1 stihl dalším dvěma trefami během sedmi minut a pěti sekund čistý hattrick. Pro třiadvacetiletého finského útočníka to byl první třígólový zápas v kariéře v NHL.
"Měl by to zkoušet na branku častěji, protože je dost schopný a šikovný na to, aby se takto prosazoval. Potřeboval by trošku více mentalitu střelce. Je to hráč, který jako první volí přihrávku, ale měl by se sám více tlačit do zakončení a střílet," řekl trenér Hurricanes Bill Peters.
Teravainen, který také asistoval v deváté minutě u prvního gólu utkání Sebastiana Aha, nasbíral v posledních devíti utkáních 11 bodů za čtyři branky a sedm přihrávek. "V některých zápasech bych mohl hrát lépe, ale některé mi vyšly opravdu výborně. Snažím se hodně bruslit. Když mám pohyb, tak hraju dobře," prohlásil hrdina večera, který byl zvolen první hvězdou utkání.
U prvních čtyř gólů Caroliny asistoval Jordan Staal a prožil první čtyřbodový duel v kariéře v NHL. Třetí člen útoku s Teravainenem a Staalem Aho zaznamenal vedle jednoho gólu dvě přihrávky. Toto trio chybělo jen u posledního gólu svého týmu, který dal tři vteřiny před koncem Jeff Skinner.
V dresu Stars bodoval už v osmém zápase za sebou Alexander Radulov, ale jeho gól z 29. minuty v přesilové hře na 1:1 Dallasu k zisku nepomohl. "Byl to špatný výkon. Ve třetí třetině nás soupeř přehrál a my jsme na to nedokázali odpovědět," prohlásil trenér Stars Ken Hitchcock.

1. Teuvo Teravainen (CAR): 3 góly, 1 asistence, 3 plusové body, 4 střely
2. Mark Jankowski (CGY): 2 góly, 1 asistence, 2 plusové body, 5 střel
3. Jordan Staal (CAR): 4 body, 4 asistence, 3 plusové body