20181223-sharks-coyotes-hertl-web

Davidové Pastrňák s Krejčím se sice neprosadili, přesto byly české vlajky poslední hrací den před vánoční pauzou pořádně vidět. Dvěma góly se blýskl útočník Tomáš Hertl, po jedné trefě přidali Tomáš Nosek a Filip Hronek. Ve skvělém světle se ukázal i brankář Michal Neuvirth, jenž spolehlivým výkonem pomohl k triumfu Philadelphie na ledě New York Rangers.

Hertl dvakrát pálil přesně, Sharks ale padli
Ani fantastický výkon Tomáše Hertla nepomohl San Jose k triumfu nad Arizonou. Sharks v domácím prostředí podlehli Coyotes 3:4 po nájezdech.
Hertl se prosadil hned dvakrát. Nejprve v čase 44:17 využil přihrávku Justina Brauna a vyrovnal stav utkání na 2:2, poté necelých osm minut před koncem základní hrací doby vyrovnal na 3:3.
"Zimní přestávka přichází v pravou chvíli," prohodil trenér Sharks Peter DeBoer s ohledem na to, že jeho mužstvo prohrálo třikrát za sebou. "Máme za sebou náročné období, během kterého jsme hodně cestovali. Cítím, že se to na mužstvu projevuje."
O úspěchu Arizony rozhodl útočník Alex Galchenyuk, jenž jako jediný ze šesti hráčů dokázal proměnit samostatný nájezd. Ozdobil tím svůj fantastický výkon, když v základní hrací době dvakrát udeřil.
"Jsem tu od toho, abych týmu pomohl góly, je to moje práce," usmál se Galchenyuk, který ukončil sérii 16 zápasů bez vstřelené branky. "Teď se mi střelecky moc nedařilo, ale věřil jsem, že to přijde."
Ruku k dílu v hostujícím dresu přiložil i slovenský útočník Richard Pánik, jenž se na triumfu Arizony podílel jednou asistencí.

Hertl po průniku překonal Kuempera střelou na lapačku

Noskův gól jen za bod
S jediným bodem se museli spokojit hráči nejmladšího týmu ligy Vegas, kteří na domácím kluzišti prohráli s Los Angeles 3:4 po prodloužení.
Vítěznou trefu hostů obstaral útočník Tyler Toffoli, v domácích barvách naopak skóre zápasu otevřel Tomáš Nosek. Český útočník se trefil v čase 10:10 a byla to pro něj čtvrtá branka v sezoně.
"Jsme ve velkých problémech, body nutně potřebujeme," upozornil kapitán Kings Anze Kopitar po třetí výhře svého týmu za sebou. "Do přestávky můžeme jít s lepší náladou."
Golden Knights v průběhu duelu dvakrát vedli, hosté ale vždy dokázali náskok soupeře umazat. Vedle Toffoliho se trefili rovněž Jeff Carter, Michael Amadio a Alex Iafallo.
Solidním výkonem se blýskl i brankář Calvin Petersen, jenž si připsal 22 úspěšných zákroků. Po Noskovi se prosadili i Reilly Smith a Ryan Reaves.
"Nemůžeme být spokojení, protože jsme v první polovině prodloužení dominovali," zlobil se domácí kouč Gerard Gallant. "Musíme se hodně zlepšit."

Nosek trefil v souboji puk ze vzduchu a skóroval

Pastrňák s Krejčím nebodovali
Po třech vítězstvích v řadě našli přemožitele hráči Bostonu, kteří podlehli na ledě Caroliny 3:5. Hurricanes uspěli po dvou porážkách v řadě a 27 úspěšnými zákroky k tomu pomohl Petr Mrázek.
V dresu Bruins vyšli po hodně dlouhé době bodově zcela naprázdno útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčí. Naposledy se jim to stalo 4. prosince v utkání s Floridou, od té doby v devíti po sobě jdoucích duelech český zápis ve statistikách byl.
V neděli večer tahle série skončila. Carolina si připsala cenný skalp i díky dvěma trefám při vlastním oslabení. O jednu se postaral Sebastian Aho, o tu druhou Teuvo Teravainen.
Bruins sice po devíti minutách hry vedli už o dvě branky, když se trefili Ryan Donato a Steven Kampfer, domácí ovšem čtyřmi trefami skóre zcela otočili.
Hvězdami zápasu se stali zmínění Aho s Teravainenem, kteří si shodně připsali po čtyřech bodech za dvě branky a stejný počet asistencí.
"Byla to pro nás speciální noc," prohlásil Teravainen. "Jsou Vánoce, chtěli jsme do toho dát úplně všechno. To se nám povedlo, jsme moc spokojení."

Aho se po Teravainenově přihrávce trefil v oslabení

Neuvirth pomohl Flyers k úspěchu
Zlepšenou formu potvrdili hráči Philadelphie, kteří zvítězili na ledě New York Rangers 3:2 po nájezdech a zkompletovali třetí výhru z posledních čtyř utkání.
Velký podíl na úspěchu Flyers měl gólman Michal Neuvirth, jenž si připsal dohromady 29 úspěšných zákroků. Překonat ho dokázali pouze Chris Kreider a Boo Nieves. Pro toho to byla vůbec první branka v ročníku.
"Snažím se na sobě pořád pracovat, zlepšovat se každým dnem," upozornil Neuvirth. "Cítím se teď konečně zdravotně dobře, tvrdá práce se začíná vyplácet."
V dresu hostů se jednou asistencí blýskl útočník Jakub Voráček, který pomohl připravit přesilovkový zásah Waynea Simmondse ve druhé třetině.
Dramatický duel dospěl až k nájezdům, v jejich první sérii sice Voráček neuspěl, v té čtvrté ale trefil bod navíc pro Philadelphii útočník Nolan Patrick.
Hronkův gól Detroitu nestačil
Pozici druhého nejlepšího týmu Východní konference podtrhlo Toronto, v souboji s Detroitem se ale pořádně nadřelo. Kanadský celek nakonec udolal houževnatého soupeře 5:4 po prodloužení.
V dresu Red Wings se střelecky prosadil obránce Filip Hronek, jenž využil nepřesné rozehrávky domácích a střelou z prvního dotyku se štěstí překonal Garreta Sparkse. Pro mladého Čecha to byla druhá trefa v ročníku, Detroit díky ní vyrovnal v čase 3:45 průběžný stav na 1:1.
Následně se prosadili i Michael Rasmussen s Christofferem Ehnem a zdálo se, že Red Wings směrují k nečekanému úspěchu. Ten Toronto odmítlo, dvěma góly se o to postaral útočník Kasperi Kapanen. Ten nejprve už po 27 vteřinách hry skóre otevřel a v prodloužení ho rovněž uzavřel.
"Ať se na ledě děje cokoli, nikdy se nevzdáváme," ubezpečil Kapanen. "I když jdeme do poslední třetiny s mankem, pořád věříme, že můžeme nějaké body získat. To byl i tenhle případ."
Po dvou bodech přidali rovněž Morgan Reilly a John Tavares, Maple Leafs i nadále ztrácejí na konferenčního lídra Tampu Bay šest bodů.
"Odehráli jsme dobrý venkovní zápas proti skvělému soupeři," řekl útočník Detroitu Frans Nielsen. "Dostali jsme ho do situace, kdy museli předvést to úplně nejlepší. Tahle prohra nás bude mrzet ještě dlouho."

Hronek skóroval za nechtěné pomoci Zaitseva

Ostatní zápasy: Florida potvrdila formu, Dallas bídu
Roli favorita splnil Columbus, který zvítězil na ledě New Jersey přesvědčivě 3:0. Dvěma body za gól a nahrávku se blýskl útočník Artemi Panarin, gólman Sergei Bobrovsky pochytal všech 39 střel domácích a oslavil druhé čisté konto v ročníku.
Dobrou aktuální formu potvrdila Florida, jež vyhrála v aréně Chicaga 6:3 a oslavila čtvrtý triumf z posledních pěti duelů. Prvními dvěma góly v kariéře v NHL se na něm podílel útočník Jayce Hawryluk.
Dallas potvrdil, že se mu v prosinci vůbec nedaří. Doma podlehl New York Islanders 1:3, když se sice ujal vedení zásluhou Tylera Pitlicka, hosté ale skóre otočili. Vítěznou trefu obstaral Anders Lee.