zacha-buf-GettyImages-634069356

Český útočník Pavel Zacha bol hlavnou hviezdou New Jersey v dueli proti Buffalu. Devätnásťročný talent zariadil výhru Devils 2:1 v 53. minúte v presilovej hre svojím prvým víťazným gólom v kariére v NHL a asistoval aj pri úvodnom góle, ktorý strelil Adam Henrique. Ukončil tak sedem zápasov trvajúcu sériu porážok New Jersey na domácom ľade.
V troch pondelkových zápasoch sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Martin Marinčin sa nezmestil do zostavy Maple Leafs, ktorí prehrali na ľade Islanders 5:6 po predĺžení.

New Jersey Devils - Buffalo Sabres 2:1
Zacha pri vylúčení Evandera Kanea trafil z dorážky z medzikružia po strele Mikea Cammalleriho a Devils potešili svojich fanúšikov výhrou v Prudential Center prvýkrát od 6. decembra, kedy zdolali Vancouver Canucks 3:2. Pre Zachu to bola šiesty gól v sezóne a štvrtýkrát sa presadil v početnej výhode. Bodoval vo štvrtom z posledných piatich duelov a bol zvolený za prvú hviezdou zápasu.
"Mal som šťastie, že sa mi to odrazilo priamo na hokejku. Snažil som sa čo najrýchlejšie vystreliť, pretože brankár nevedel, kde puk je," opisoval rozhodujúci okamih Zacha, ktorého si Devils vybrali v roku 2015 v prvom kole ako šestku draftu.
Aj prvý bod v zápase si Zacha pripísal v početnej výhode. V 29. minúte sa zapojil do akcie, po ktorej Henrique spoza bránky šťastne skóroval o korčuľu obrancu Codyho Fransona a 15. gólom v ročníku oslávil svoje pondelkové 27. narodeniny.
V polovici tretej tretiny vyrovnal Tyler Ennis, ktorý ako jediný prekonal Coryho Schneidera. Gólman Devils pomohol k výhre 22 úspešnými zákroky. Robin Lehner nezabránil prehre Sabres 37 zákrokmi.
Schneider mal radosť, akým spôsobom Devils čakanie na výhru pred vlastným publikom ukončili. "Je dôležité vyhrať doma, ale ešte dôležitejšie je, aký výkon sme predviedli. Niekedy tím neuspeje, aj keď hrá dobre. Ale myslím, že sme dnes predviedli veľa dobrých vecí a zaslúžili sme si vyhrať," vyhlásil gólman New Jersey.
Zacha si v posledných deviatich dueloch pripísal sedem bodov za štyri góly a tri prihrávky. Celkovo v sezóne zaznamenal v 47 dueloch 14 bodov za šesť gólov a osem asistencií.

Philadelphia Flyers - St. Louis Blues 0:2
Výhru Blues vychytal svojím tretím čistým kontom v sezóne Carter Hutton, ktorý kryl všetkých 26 striel Philadelphie. Flyers boli v zápase aktívnejší, napriek tomu vyšli v druhom dueli za sebou strelecky naprázdno. V sobotu prehrali doma s Los Angeles Kings 0:1 po predĺžení.
Český gólman Michal Neuvirth inkasoval dva góly zo 16 striel. V 36. minúte ho prekonal tečom strely Kevina Shattenkirka Paul Stastny a na začiatku záverečného dejstva sa presadil v samostatnom úniku Kenny Agostino, ktorý odohral svoj úplne prvý duel za St. Louis. Blues v nedeľu povolali najproduktívnejšieho hráča American Hockey League z farmárskeho tímu Chicago Wolves.
Tretíkrát za sebou nebodoval v drese Philadelphie najproduktívnejší český hráč sezóny Jakub Voráček. Flyers sa opäť nedarilo v presilových hrách a premenili len tri z 32 početných výhod za posledných deväť zápasov. "Keby sme dali v presilovke gól, vyzeral by zápas inak," uviedol Voráček.

New York Islanders - Toronto Maple Leafs 6:5 po predl.
V čase 62:18 rozhodol svojím druhým gólom v zápase Brock Nelson, keď prečíslenie troch na jedného zakončil individuálne a strelou z pravého kruhu prekonal Frederika Andersena. Celkovo si hrdina večera pripísal tri body.
Islanders dokázali zachrániť zápas, ktorý sa pre nich nevyvíjal dobre. Vyrovnali z 2:4 na 4:4, ale v 58. minúte opäť prehrávali po góle Williama Nylandera. Hneď o 32 sekúnd neskôr ale vynútil nadstavenie Andrew Ladd.
"Je nepríjemné takto v závere inkasovať, ale dokázali sme odpovedať. Bol to veľmi dôležitý (Laddov) gól, ktorý poslal zápas do predĺženia," pochvaľoval si Nelson.

1. Zacha potešil fanúšikov Devils
Devätnásťročný Pavel Zacha si pripísal prvý víťazný gól v kariére a výrazne potešil fanúšikov New Jersey. Devils totiž zdolali Buffalo 2:1 a ukončili sériu siedmich domácich porážok za sebou.
2. Flyers vyschol strelecký prach
Philadelphia po porážke s St. Louis 0:2 čaká na gól už 122 minút a 49 sekúnd. Flyers sa nepresadili už v sobotu, kedy tiež doma podľahli Los Angeles 0:1 po predĺžení.
3. Obrat Islanders
Tretiu porážku za sebou nedopustili hokejisti New York Islanders, napriek tomu že prehrávali s Torontom 1:2, 2:4 a po inkasovanom góle v 58. minúte aj 4:5. Trikrát vyrovnali a v predĺžení sa radovali vďaka zásahu Brocka Nelsona.
1. Brock Nelson (NYI): 2 góly, 1 asistencia, 4 strely
2. Pavel Zacha (NYR): 1 gól, 1 asistencia, 2 strely
3. Carter Hutton (STL): 26 úspešných zákrokov, 3. nula v sezóne
Na čo sa tešiť:
Na programe je 11 zápasov. Líder súťaže Washington Capitals bude útočiť na desiatu domácu výhru za sebou proti celku Carolina Hurricanes.