Krejčí zariadil predĺženie, Krug dal víťazný gól

Ak dve minúty pred koncom prehrávate o dva góly, tak je jasné, že počas power play pošlete na ľad tých najlepších a najšikovnejších hráčov, ktorých máte k dispozícii. V prípade Boston Bruins je výber pomerne jasný.

Okrem jednej z najproduktívnejších formácií v NHL v zložení David Pastrňák, Patrice Bergeron, Brad Marchand sa na modrú postaví obranca Torey Krug, pred bránku ide Jake DeBrusk a k nim sa na pozíciu akéhosi 'libera' pripojí aj David Krejčí.
V závere duelu proti Minnesota Wild tridsaťtriročný center Bostonu opäť predviedol svoje skúsenosti a manévrovacie schopnosti.. Krejčí v priebehu 48 sekúnd dvomi gólmi vyrovnal stav z 2:4 na 4:4 a v tretej minúte predĺženia sa o druhý bod a ďalšiu výhru domácich postaral Krug.
"Som z toho v šoku," netajil útočník Minnesoty Jason Zucker. "Veľmi dlho sme mali zápas pod kontrolou a zrazu sme inkasovali v predĺžení..."

Chára v závere tretiny zvýšil na 4:0 pre Bruins

Asi sa už nedá spočítať, koľkokrát Krejčí počas svojho pôsobenia v Bruins pomohol tímu dostať sa zo zdanlivo beznádejnej situácie. V sobotu vrátil odchádzajúcich pesimistických fanúšikov na svoje miesta, keď využil nezištnú Bergeronovu prihrávku pred prázdnu bránku. A potom sa oprel do puku z ľavého kruhu, teda z pozície, odkiaľ väčšinou páli dnes už jeho slávnejší krajan Pastrňák. Brankár Alex Stalock nestihol pokryť medzierku pri tyčke a Wild poriadne ľutovali stratu jasného vedenia.
"Snažíme sa to natrénovať a tvrdo ísť do bránky," opisoval Krejčí. "DeBrusk a Bergeron to dobre odohrali s pukom a ja som mal pred sebou prázdnu bránku. Pri druhom góle som sa len snažil vypáliť, najtvrdšie ako sa dalo. No a vyšlo to," nerobil zo svojho predstavenia vedu Krejčí.
Hoci články bostonských novín sa od začiatku sezóny točia okolo Pastrňáka, Marchanda alebo nedávneho zápasového jubilanta Zdena Cháru, palcové titulky by si za svoje novembrové výkony zaslúžil aj Krejčí, nenápadná tichá voda zo Šternberka.
V 11 zápasoch od začiatku mesiaca stačil nazbierať 12 bodov (3+9), teda rovnako ako Pastrňák a Bergeron. Len Marchand počas tohto obdobia odskočil na 18 bodov (9+9).
Viac o téme: [Súhrn: Chára znova asistoval pri triumfe Bostonu]
Krejčí je piaty najstarší hráč na súpiske Bruins a jeden z pamätníkov posledného triumfu v Stanley Cupe v roku 2011. Ako hráč, ktorý celú profesionálnu kariéru strávil v Bostone, ale zažil aj trpké finálové porážky s Chicago Blackhawks v roku 2013 a tú tohtoročnú v siedmom domácom zápase so St. Louis Blues.
Nahodiť motory však pre Krejčího nebolo až také zložité. "Snažil som sa to hodiť za hlavu, nebolo to také ťažké. Skrátka sa sústredím na to, čo bude..." opisoval Krejčí, ktorého na šesť zápasov zastavili problémy v hornej časti tela.
V novembri hrá tak, akoby sa žiadne zranenie nikdy neodohralo. "Už nemám 23 rokov ako Pasta. Ale je to stále lepšie. Pozerám sa dopredu," konštatoval Krejčí, ktorý mal po sobote na konte 867 odohraných duelov v drese s písmenom B na hrudi. Keďže má zmluvu aj na ďalšiu sezónu, mohol by sa v Bostone dostať na métu tisíc zápasov!
Prečo nie, veď výkonnostne na to stále má. Reči o tom, že kvalita vo vyššom veku klesá, sa Krejčího netýkajú. V sezóne 2016-17 nazbieral 17 gólov a 27 asistencií, v minulej dosiahol dokonca kariérne maximum 73 bodov (20+53)!

Krejci CZ MW

V tomto ročníku má po 17 dueloch štyri góly a 11 prihrávok. Ale ešte dôležitejšie je to, že stále predvádza svoju univerzalitu, cit pre prihrávku a nečakané riešenia situácií. Keď bolo treba zaskočiť v elitnej lajne, pôsobilo to, akoby tam hral odjakživa. Keď sa však Bergeron po zranení vrátil do zostavy, Krejčí sa bez reptania presunul na pozíciu druhého centra.
"NHL je určite rýchlejšia súťaž ako pred desiatimi rokmi, ale všetko je len o dohode so spoluhráčmi," tvrdí Krejčí.
Zápas s Minnesotou to len potvrdil. "Skrátka som stále tu," usmial sa útočník, ktorý v Bostone pôsobí od sezóny 2006-07.