Stone hetrikom priviedol Vegas k víťazstvu

Fantastické individuálne výkony útočníkov Marka Stonea a Paula Stastnyho priviedli Vegas k výhre 6:3 nad San Jose. Golden Knights sa tak v sérii ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Stone a Stastny predviedli v nedeľnom dueli dych vyrážajúce predstavenia. Obaja si pripísali päť bodov a Stone svoj výkon navyše okorenil hetrikom.
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 6:3 (stav série: 2:1)
Bol to ich zápas. Mark Stone a Paul Stastny premenili tretí duel série proti San Jose na vlastnú šou. Stone zažiaril hetrikom, ktorý bol jeho úplne prvý v NHL. K tomu pridal aj dve asistencie.
Veterán Stastny zase zvládol dva góly a tri prihrávky. Druhá útočná formácia Golden Knights tak svojho súpera dokonale rozobrala.

Rýchle štarty Vegas do všetkých troch tretín

"Vôbec neviem, čo povedať, nenachádzam slová. Asi som si ani nemohol želať lepšiu domácu premiéru v drese Vegas. Fanúšikovia boli skvelí, neskutočne nás hnali dopredu. Sú jednoznačne najlepší v celej lige," radoval sa Stone po dôležitom triumfe.
Golden Knights mali dianie počas celého tretieho duelu pod kontrolou. Vďaka Stoneovi sa dostali do vedenia už po 16 sekundách hry a následne sa v presilovej hre presadil aj Max Pacioretty.
Hostia síce zásluhou Kevina Labanca znížili, ale druhá tretina pre nich dopadla katastrofálne. Vegas trikrát udrelo a odskočilo svojmu súperovi na rozdiel troch gólov.
Domáci strelili prvý gól v strednej časti už po 21 sekundách hry, keď sa po prihrávke Paciorettyho prvýkrát presadil Stastny.
"Bohužiaľ sme doplatili na nedisciplinovanosť. Boli sme často vylučovaní a veľakrát to bolo spôsobené našou frustráciou. Ak nebudeme hrať kompletní, bude to pre nás veľmi ťažké," uvedomoval si kouč hostí Peter DeBoer.
[Kompletné pokrytie série San Jose s Vegas]
Sharks síce v treťom dejstve vykresali nádej, keď sa v rozmedzí 54 sekúnd presadili Logan Couture a Timo Meier, ale Stone zavŕšením hetriku akúkoľvek drámu odmietol.
Domáci aj v poslednej tretine udreli veľmi rýchlo. Stone potreboval len 36 sekúnd, aby zaistil svojmu tímu priebežné vedenie 5:1.
"Veľmi neviem, čo na to povedať. Ak v každej tretine dostanete gól za prvých pár sekúnd, je to ťažké. Pritom posielame na ľad tých najlepších hráčov," pokrčil plecami DeBoer.
Ďalší zápas: Utorok 16. apríla (streda 17. apríla 4:30 SELČ) v T-Mobile Arene vo Vegas.