TBLWSH_032019

Tampa Bay v stredu ovládla súboj ťažkých váh z Východnej konferencie, keď porazila Washington 5:4 po predĺžení. Capitals zasypali brankára Andreia Vasilevskiyho 58 strelami a on 54 z nich zastavil, vďaka čomu pokoril rekord klubu. Z výhry sa radoval aj slovenský obranca Erik Černák, Capitals naopak prišli o beka Michala Kempného. Streda priniesla aj dva okrúhle míľniky hviezd - Auston Matthews sa pri výhre Toronta nad Buffalom dostal na métu 200 bodov a Evgeny Kuznetsov strelil 100. gól v NHL.

Tampa si poradila s Capitals
Istí držitelia Presidents' Trophy z Tampy Bay pripojili šiestu výhru za sebou. Ďalších päť im chýba na vyrovnanie rekordu Detroit Red Wings zo sezóny 1995-96 (62 víťazstiev). Dvoma gólmi k tomu pomohol aj líder produktivity Nikita Kucherov a v čase 63:01 rozhodol obranca Victor Hedman.
Veľký podiel na výhre Tampy Bay mal aj brankár Andrei Vasilevskiy, ktorý si pripísal 54 zákrokov, čo je nový rekord klubu. Capitals 58 strelami na bránku v zápase stanovili aj nové maximum vo svojich dejinách. Aspoň zisk bodu im zaistil Evgeny Kuznetsov, ktorý svojím jubilejným 100. gólom v NHL 53 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 4:4.
Jednou asistenciou sa na triumfe podieľal aj Ondřej Palát, ktorý v 36. minúte v presilovej hre asistoval pri góle Kucherova na 4:3.
Zápas nedohral jeho krajan Michal Kempný, ktorý musel v 36. minúte odstúpiť z hry potom, ako spadol pri mantineli nepríjemne spadol na ľavú nohu pri potýčke so Cedricom Paquetteom. "Nejaký čas bude chýbať. Viac budeme vedieť zajtra," vyhlásil tréner Washingtonu Todd Reirden.
Erik Černák si v drese Tampy pripísal tri hity, tri zablokované strely a dva mínusové body.

Vasilevskiy 54 zákrokmi dosiahol rekord klubu

Matthews sa dostal na 200 bodov
Toronto uspelo ešte len v druhom zápase z posledných šiestich, keď si poradilo s Buffalom 4:2. Auston Matthews si v drese Maple Leafs pripísal gól a asistenciu a dosiahol métu 200 bodov v NHL. Dvadsaťjedenročná jednotka draftu z roku 2016 si polepšila na 109 gólov a 91 prihrávok z 204 zápasov.
"Nikto nechce prehrávať a bolo to pre nás trochu frustrujúce. Snažili sme sa ostať pozitívne naladení. Na konci sezóny sa chceme zlepšovať individuálne, ale aj ako tím. Boli to pre nás dôležité dva body," vyhlásil Matthews.
Za Sabres si pripísal jednu prihrávku český útočník Vladimír Sobotka, ale ôsmej prehre Sabres z posledných deviatich duelov nezabránil. V 46. minúte prihral z rohu za ľavý kruh Alexanderovi Nylanderovi, ktorý znížil na 2:3. Ďalšie góly však už Buffalo nepridalo.

Matthewsov 200. bod pri góle Tavaresa

Hellebuyck vynuloval Ducks
Winnipeg vyhral v Anaheime 3:0 a upevnil si vedenie v Centrálnej divízii. Gólman Jets Connor Hellebuyck si vďaka 29 úspešným zákrokom pripísal pri svojom 55. štarte v sezóne prvé čisté konto. Celkovo to bola jeho 13. nula v NHL.
Kyle Connor sa na štvrtom víťazstve Winnipegu v rade podieľal gólom a asistenciou, skórovali aj Mark Scheifele a Nikolaj Ehlers. Jets môžu vo štvrtok na ľade Vegas Golden Knights vyrovnať svoju najdlhšiu víťaznú sériu v sezóne. V divízii vedú o tri body pred Nashville Predators, oproti ktorým odohrajú o jeden zápas viac.
Canucks oživili nádeje na play off
Vancouver si pred vlastným publikom v Rogers Arene poradil s najhorším tímom ligy Ottawou v pomere 7:4 a v Západnej konferencii mu na 12. mieste chýbajú len štyri body k divokej karte, ktorú držia Arizona Coyotes. Canucks do konca základnej časti ostáva odohrať osem zápasov.
Štyrmi body za gól a tri asistencie sa pod úspech tímu z Britskej Kolumbie podpísal Loui Eriksson. Tri body zaznamenali Tanner Pearson, Bo Horvat (obaja 2+1) a Alexander Edler (0+3).
Vancouver treťou výhrou v rade vyrovnal svoje sezónne maximum. O to sa snažila aj Ottawa, ale v čase 40:57 prehrávala už 0:5 a dokázala len zmierniť prehru. Max Veronneau dal vo farbách Senators si v treťom vystúpení v NHL svoj premiérový gól. Christián Jaroš za Senators nebodoval, mal bilanciu jeden mínusový bod a tri strelecké pokusy.