de2

Dva zápasy, dve predĺženia. Stredajší program NHL ponúkol mimoriadne zaujímavé duely. Tím Toronto Maple Leafs uspel pred fanúšikmi celku Chicago Blackhawks 3:2 po predĺžení, Los Angeles Kings zase oslavovali na ľade Calgary Flames 2:1. Predstavilo sa aj trio Slovákov, Marián Gáborík, Marek Hrivík ani Tomáš Jurčo sa však nepresadili.

Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs 2:3 po predl.
Súboj Chicaga s Torontom sa zmenil na drámu s bleskovým rozuzlením a kanadský celok sa nakoniec radoval z triumfu 3:2 po predĺžení.
Hviezdou duelu sa stal hosťujúci útočník William Nylander, ktorý sa presadil už po šiestich sekundách predĺženia. Mladý strelec najprv vyhral vhadzovanie, následne sa dostal do úniku a domáci obranca Duncan Keith musel faulovať.
Nariadené trestné strieľanie Nylander s prehľadom premenil, keď si prehodil puk na bekhend a sebavedomo prepálil gólmana Jeffa Glassa.
Nylander sa tak zaradil do skupiny hráčov, ktorí udreli v predĺžení do rekordných šiestich sekúnd. Patria do nej aj Mats Sundin (1995), David Legwand (2006), Alex Ovechkin (2006) a Andreas Athanasiou (2018).

"Je to príjemný pocit," uznal po zápase William Nylander. "Už v minulých dueloch som sa dostal do niekoľkých únikov, ktoré som však nevyužil. Mám radosť, že sa to tentoraz podarilo."
Zápas bol v riadnom hracom čase vzácne vyrovnaný. Obidva tímy sa vystriedali vo vedení, Patrick Kane si v drese Chicaga pripísal jednu presilovkovú asistenciu.
Hviezdny útočník pridal už 267. bod v početnej výhode a posunul sa na 19, priečku v historickom rebríčku amerických hráčov pred Tonyho Amonteho.
Ale pokorenie tohto míľnika ho nemohlo veľmi tešiť. Blackhawks totiž na svojom ľade prehrali štvrtý zápas v rade a na Západe im patrí až dvanásta priečka.
"Z našej strany to bol výrazne lepší výkon, ale pochopiteľne sme chceli dva body," hodnotil Nick Schmaltz, ktorý v drese Chicaga zažiaril gólom a asistenciou. "Nezostáva nám nič iné, ako dať sa dokopy a pripraviť sa na ďalší duel."
Zápas v United Center priniesol vytúženú úľavu pre hosťujúceho útočníka Nazema Kadriho, ktorý sa po desiatich dueloch znovu strelecky presadil na ľade súpera.
V drese Blackhawks zasiahol do zápasu aj Tomáš Jurčo, ktorý nastúpil v druhom dueli po sebe. Ani na druhý pokus v sezóne nebodoval a odohral takmer 11 minút. Pripísal si štyri hity, raz vystrelil na bránku a odsedel si dvojminútový trest.
Calgary Flames - Los Angeles Kings 1:2 po predl.
Ani druhé stredajšie stretnutie neprinieslo výsledok počas šesťdesiatich minút hry, Los Angeles rozhodlo o triumfe na ľade Calgary 2:1 v poslednej minúte predĺženia.
Rozhodujúci gól doručil útočník Tanner Pearson, ktorý v čase 64:33 využil veľkú prevahu svojho tímu a únavu domácich hráčov, ktorí boli dlho zamknutí v obrannom pásme a nakoniec podľahli.

Calgary aj napriek porážke demonštrovalo obdivuhodnú vyrovnanosť výkonov, bodovalo totiž v desiatom zápase v rade. Zverenci trénera Glena Gulutzana vyšli naposledy naprázdno 29. decembra minulého roka.
Zápas lepšie rozohrali domáci, v čase 14:03 udrel Sean Monahan a poslal kanadský tím do vedenia. Jake Muzzin zaistil vyrovnanie až v úvode tretieho dejstva, keď zužitkoval presilovú hru.
Obidvaja brankári sa blysli parádnymi výkonmi. Darcy Kuemper, ktorý nahradil zraneného Jonathana Quicka, si pripísal 26 zákrokov. Domáci Mike Smith zažiaril spolu 30 úspešnými zákrokmi.
V dueli sa proti sebe postavili aj dvaja Slováci, Marián Gáborík za Kings nebodoval už v piatom zápase v rade. Strávil na ľade čas 12:31 vrátane dvoch minút v presilových hrách. Marek Hrivík na druhej strane pridal tretí duel v sezóne a na prvý bodový zápis zatiaľ čaká. Odohral viac ako 7 minút a raz vystrelil na bránku.
1. Frederik Andersen (TOR): 2 inkasované góly, 34 úspešných zákrokov
2. Nick Schmaltz (CHI): 1 gól, 1 asistencia, 3 strely
3. Drew Doughty (LAK): 2 asistencie, 3 strely, 3 hity