tatar

Tampa Bay áno, Nashville nie. Lídrom jednotlivých konferencií sa vo štvrtkovom programe NHL darilo rozdielne. Kým Lightning napriek dvom bodom Davida Pastrňáka zdolali Boston, Predators padli na ľade Vancouveru. Tomáš Tatar asistoval v druhom dueli v rade, keď pomohol Montreal Canadiens opätovne poraziť Ottawu Senators 5:2.

Víťazná repríza Montrealu
Canadiens vo štvrtok takmer presne zopakovali utorkový duel na domácom ľade. V ňom zdolali Senators 5:2 a presunuli sa do Ottawy. K odvete však nedošlo, Montreal vyhral rovnakým skóre aj na ľade súpera. Montreal ťažil hlavne z dvoch zásahov Paula Byrona.
Tatar opäť prispel jednou asistenciou a znova to bolo pri góle Brendana Gallaghera. Slovenský útočník si pripísal 12. prihrávku v sezóne a v posledných štyroch dueloch nazbieral rovnaký počet bodov.
Gólman Carey Price vychytal 296. triumf v kariére vyrovnal sa Ronovi Hextallovi na 35. mieste historického rebríčka ligy. Vo štvrtok predviedol 19 úspešných zákrokov. Canadiens zasypali súpera 43 strelami, Ottawa ich mala 21.
Senators v druhej tretine prišli o Matta Duchenea a Bobbyho Ryana, ktorí utrpeli zranenia. Obranca Christián Jaroš odohral za domácich takmer 15 minút, pripísal si jeden plusový bod a jednu zablokovanú strelu.
"Vždy keď prehráme práve s Montrealom, tak to bolí trochu viac. Urobili sme niekoľko chýb a stálo nás to zápas." uviedol Colin White, autor jedného z dvoch gólov Senators.

Gallagher zvýšil náskok po neuveriteľnom odraze

Pastrňákove body nestačili
Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu ligy, keď v domácom prostredí zdolala Boston Boston 3:2 a pripísala si piate víťazstvo v rade.
Bruins k bodovému zisku nepomohol ani ďalší skvelý výkon útočníka Davida Pastrňáka, ktorý k strelenému gólu pripojil aj asistenciu. Medzi strelcov sa zapísal aj jeho krajan David Krejčí.
"Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu," vyhlásil po zápase hosťujúci gólman Tuukka Rask. "Bol to z našej strany solídny zápas, bohužiaľ sme v tretej tretine zahodili veľa dobrých šancí."
Bruins sa ujali vedenia už po 124 sekundách, keď sa z dorážky presadil práve Pastrňák. Mladý útočník sa tak v 28. zápase sezóny dostal na métu 20 gólov. Rýchlejšie to v histórii klubu naposledy zvládol Peter McNab v sezóne 1976-1977. Z Čechov na túto métu potreboval menej duelov len Jaromír Jágr.
Domáci ešte do sirény zásluhou Braydena Pointa vyrovnali a v zvyšnom priebehu duelu dokonali obrat. Útočník Tyler Johnson sa na ňom podieľal dvoma asistenciami. .
V drese Bruins v úplnom závere David Krejčí už len skorigoval stav na konečných 2:3 svojím tretím gólom v ročníku. Český útočník sa vďaka tomu vyrovnal Camovi Neelymu na desiatom mieste historického rebríčka bodovania Bruins.

Pastrňák dal z dorážky svoj 20. gól v sezóne

Detroit vylúpil favorita
Súboj Toronta s Detroitom sa skončil veľkým prekvapením. V zostave Maple Leafs sa prvýkrát v ročníku objavil útočník William Nylander, ale z triumfu 4:5 po predĺžení sa radovali hostia.
"Sme nadšení, 40 minút hry sme boli lepším tímom," radoval sa útočník Detroitu Dylan Larkin. "Zvládli sme ťažký zápas proti kvalitnému súperovi, to nám môže psychicky veľmi pomôcť."
Domácí síce po piatich minútach išli do vedenia vďaka Kasperimu Kapanenovi, ale Red Wings tromi gólmi do prvej sirény skóre otočili. V druhej časti pridal ďalší zásah Green a Toronto bolo v obrovských problémoch. V drese Detroitu priložil ruku k dielu aj český útočník Martin Frk, ktorý pripravil gól pre Mikea Greena.
Toronto sa nevzdalo, v treťom dejstve jasne dominovalo a po góloch Johna Tavaresa, Zacha Hymana a Andreasa Johnsona si vynútilo predĺženie. Larkin však v jeho tretej minúte rozhodol o triumfe hostí. Nylander sa v premiére do štatistík nezapísal.

Larkin nádherným gólom ukončil predĺženie

Pánik nepremenil penaltu
Washington splnil úlohu favorita, obhajca Stanley Cupu zvíťazil na ľade Arizony 4:2 a po dvoch porážkach sa vrátil na víťaznú cestu.
Jedným gólom k tomu prispel aj útočník Jakub Vrána, ktorý v čase 25:27 zužitkoval prihrávku Bretta Connolyho. Krátko predtým sa Arizona mohla dostať do dvojgólového vedenia, ale Richard Páník nepremenil trestné strieľanie.
Rovnako dopadol v úvode tretej časti aj Vrána, ani on za vyrovnaného stavu 2:2 neprekonal brankára domácich Adina Hilla. Capitals napriek tomu strhli duel na svoju stranu.
V záverečnej päťminútovke sa totiž presadili Andre Burakovsky a do prázdnej bránky potom aj Alex Ovechkin. Kapitán Washingtonu dal už 21. gól v sezóne.
Jones zostrelil Philadelphiu
Hráči Philadelphie pokračujú v nevýrazných výkonoch, tentoraz na svojom ľade podľahli Columbusu 3:4 po predĺžení a utrpeli tretiu porážku z posledných štyroch zápasov.
Hrdinom duelu sa stal obranca hostí Seth Jones, ktorý strelil dva góly vrátane toho rozhodujúceho v predĺžení. Potreboval naň len desať sekúnd a bol to úplne najrýchlejší zásah v predĺžení v histórii klubu.

Jones rozhodol po 10 sekundách predĺženia

"Od začiatku som vedel, že budem mieriť gólmanovi nad lapačku," opísal svoj rozhodujúci gól Jones. "Som šťastný, že to nakoniec vyšlo a máme cenný bod navyše."
V drese Blue Jackets si pripísal jednu asistenciu útočník Cam Atkinson, ktorý tak predĺžil úžasnú bodovú sérii už na dvanásť duelov po sebe.
Domácim nestačil ani solídny príspevok elitnej formácie, Travis Konecny a Claude Giroux zaznamenali dva body, Sean Couturier pridal jednu asistenciu. Jakub Voráček sa blysol prihrávkou.
Flyers to však stačilo len na bod, ktorý ich pridržal pri dne tabuľky Východnej konferencie. "Prehrať po predĺžení je vždy ťažké. Máme dobrý pocit z výkonu, ktorý sme predviedli. Ale počítajú sa body," povzdychol si tréner Dave Hakstol.
Ostatné zápasy: Nashville prepadol vo Vancouveri, Calgary naďalej žiari
Pittsburgh deklasoval Islanders 6:2 a po druhej výhre za sebou naďalej stúpa v tabuľke Východnej konferencie. Penguins sa mohli oprieť o skvelý výkon svojej elitnej formácie. Sidney Crosby strelil gól a pridal dve asistencie, Jake Guentzel nazbieral tri prihrávky a Phil Kessel oslnil dvoma gólmi a rovnakým počtom asistencií.

Kessel zakončil rýchlu akciu v presilovke

Colorado splnilo úlohu favorita, keď vyhralo na ľade Floridy 5:2. Avalanche rozhodli duel tromi gólmi v záverečnej časti, útočník Carl Soderberg sa blysol dvoma zásahmi.
Calgary potvrdilo skvelú výkonnosť, keď porazilo Minnesotu 2:0 a odškrtlo si už štvrtý triumf v rade. Na ňom sa 31 úspešnými zákrokmi a čistým kontom výrazne podieľal gólman Mike Smith.
Vancouver dokázal poraziť najlepší tím Západnej konferencie, keď prestrieľal Nashville 5:3. Brankár hostí Pekka Rinne inkasoval v úvodných dvoch tretinách štyri góly a bol vystriedaný.
Vegas pokračuje v rozlete. Tentoraz aj vďaka dvom gólom v rozmedzí 12 sekúnd zdolalo Chicago 4:3. Najmladší tím ligy tak vyhral siedmy z posledných ôsmich zápasov a v tabuľke Západu sa posunul už na ôsme miesto.
Stret dvoch mužstiev z dna tabuľky ovládlo New Jersey, ktoré uspelo na ľade Los Angeles 6:3. Útočník Kyle Palmieri strelil dva góly.