Tatar vyrovnal v poslednej minúte

V noci na stredu sa strelecky presadili aj dvaja slovenskí hráči, ale z výhry sa radoval len jeden z nich. Tomáš Tatar gólom v závere riadneho hracieho času pomohol Montrealu poraziť Columbus po nájazdoch 3:2. Horšie na tom bol Zdeno Chára, ktorého Boston doplatil na úžasný obrat Floridy. Tá ešte na začiatku tretej časti prehrávala 0:4, ale nakoniec uspela po samostatných nájazdoch. Boston tak utrpel štvrtú porážku v rade.

Záchranca Tatar
Montreal Canadiens vďaka lepšie zvládnutých nájazdom zdolali Columbus Blue Jackets 3:2 a pridali šiesty úspech z posledných ôsmich duelov.
Tatar na tom mal obrovskú zásluhu, pretože Canadiens ešte minútu pred koncom prehrávali. Dvadsaťosemročný forvard len 41 sekúnd pred záverečnou sirénou bez prípravy vypálil po prihrávke Nicka Suzukiho a poslal duel do predĺženia.
"Zaregistrovali sme sa, takže som sa snažil skryť a nájsť si dobré miesto na strelu," opísal Tatar svoj zásah. "Nick to odohral naozaj výborne, ja som bol len pripravený strieľať."
V samostatných nájazdoch sa už zo šiestich exekútorov presadil len Jonathan Drouin a Canadiens tak potešili domácich fanúšikov aj druhým bodom.
Tatar bodoval v treťom z posledných štyroch duelov, v ktorých spolu nazbieral štyri body. V 18 doterajších dueloch nazbieral 15 bodov a dobehol tak Drouina na čele bodovania klubu.
Prvou hviezdou zápasu sa stal domáci brankár Carey Price, ktorý zažiaril 33 úspešnými zákrokmi. Prekonali ho len Eric Robinson, ktorý dal prvý gól v NHL, a Zach Werenski. Druhý zásah za Montreal strelil v úvode tretej časti Brendan Gallagher.
Boston napriek Chárovmu gólu opäť prehral
Bruins a Panthers odohrali poriadne bláznivý duel. Po bezgólovej prvej tretine David Pastrnak na konci 32. minúty po prečíslení otvoril skóre. Ešte do konca druhej tretiny ho nasledovali ďalší traja spoluhráči.
Po Joelovi Norstromovi a Andersovi Bjorkovi prišiel na rad Chára, ktorý 29 sekúnd pred druhou prestávkou zvýšil na 4:0. Kapitán Bruins po prihrávke Davida Krejčího pridal tretí gól v sezóne a celkovo siedmy bod.
Lenže aj štvorgólové vedenie Bruins nestačilo na to, aby sa opäť radovali z výhry. Aaron Ekblad po 50 sekundách tretieho dejstva odomkol bránku Tuukku Raska a znížil. V početných výhodách ho nasledovali Frank Vatrano a Mike Hoffman.
V čase 58:21 vyrovnal Keith Yandle. Na všetky tri posledné góly prihrával Jonathan Huberdeau. Nájazdy potom vo štvrtej sérii rozhodol Hoffman, predtým ešte Charlie Coyle dokázal odpovedať na gól Vincenta Trochecka.
Boston síce doma bodoval desiatykrát za sebou, ale v jeho tábore určite nepanovala spokojnosť. "Takýto zápas by sme mali v tretej tretine už v každom prípade dotiahnuť do úspešného konca," hneval sa Chára. "Lenže my sme v nej dali súperovi príliš veľa priestoru aj času. Keď niečo také urobíte, tímy to dokážu využiť."
Tréner hostí Joel Quenneville je už len jednu výhru od méty 900 víťazstiev v NHL. Keď sa jej dočká, bude ešte len druhý tréner v histórii, ktorý ju pokorí. Poradiu suverénne kraľuje Scotty Bowman (1244).
Panthers sa podarilo vymazať štvorgólové manko v tretej tretine úplne prvýkrát v histórii klubu.

Chára v závere tretiny zvýšil na 4:0 pre Bruins

Kakko vystrelil Rangers výhru
Kaapo Kakko bol hlavnou hviezdou súboja New York Rangers s Pittsburgh Penguins. Osemnásťročný Fín strelil dva góly vrátane rozhodujúceho v predĺžení. Na výhre sa jednou prihrávkou podieľal aj Filip Chytil.
Rangers po prvej tretine po góloch Kakka a Adama Foxa viedli 2:0. Penguins odpovedali v druhej časti zásahmi Justina Schultza a Jareda McCanna, ktorému v presilovej hre prihral Dominik Simon.
Rozhodnutí potom prišlo až v čase 62:24, keď Kakko v nastavenom čase zaistil Rangers tretiu výhru z posledných štyroch zápasoch.
Dvojka posledného draftu zažila prvú viacgólovú noc v NHL, z posledných siedmich zápasov má na konte päť gólov. Stal sa najmladším hráčom v histórii Rangers, ktorý rozhodol predĺženie základnej časti. Vo veku 18 rokov a 272 dní je aj najmladším dvojgólovým strelcom v dejinách klubu.

Kakkov rozhodujúci gól v predĺžení

Coloradu sa zranil Francouz, nováčik žiaril
V úvode zápasu Winnipeg Jets - Colorado Avalanche mal strážca bránky hostí Pavel Francouz neuveriteľnú smolu. Český brankár musel striedať už po 31 sekundách po tom, ako doňho čelne a veľmi tvrdo narazil Mark Scheifele.
Do svojho úplne prvého zápasu NHL tak musel naskočiť dvadsaťdvaročný Švéd Adam Werner. Colorado si ho 7. novembra vytiahlo z Colorado Eagles z American Hockey League pri zranení Philippa Grubauera.
Werner stihol 40 zákrokov a po výhre 4:0 bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Avalanche si ho vybrali ako 131. muž draftu 2016, ale podľa jeho prvého predstavenia sa zdá, že mal byť podstatne vyššie.
Zatienil aj skvelý výkon lídra hostí Nathana MacKinnona, ktorý si pripísal štyri body za dva góly a dve prihrávky. Víťazný gól dal v čase 19:01 Cale Makar.
Sharks rozstrieľali Oilers
Hokejisti San Jose vysoko porazili Edmonton 6:3 a rázne tak pridali štvrtú výhru za sebou. Hostia tak prepásli šancu dotiahnuť sa na St. Louis, ktoré má na čele Západnej konferencie o dva body viac.
Sharks rozhodli skvelým nástupom už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Brent Burns na začiatku piatej minúty otvoril skóre, ďalšie góly pridali Evander Kane a Patrick Marleau.
V úvodnej časti sa navyše presadili aj Barclay Goodrow a zvýšil už na 4:0. Leon Draisaitl potom za hostí síce odpovedal, ale gól Tomáša Hertla Sharks opäť upokojil a vrátil im štvorgólový náskok.
Zack Kassian v treťom dejstve opäť znížil, ale Timo Meier o 82 sekúnd neskôr zvýšil na 6:2 a ďalší gól hostí z hokejky Sama Gagnera už veľa nezmenil.
Ostatné zápasy: Coyotes získali skalp šampiónov, Detroit znova uspel
Po samostatných nájazdoch sa skončil aj duel St. Louis Blues - Arizona Coyotes, ktorý Coyotes ovládli 3:2. Domáci Blues síce v jeho priebehu dvakrát viedli, ale Coyotes vždy dokázali odpovedať. Nájazdy sa potom vyriešili rýchlo: Tyler Bozak a Ryan O'Reilly zlyhali, Nick Schmaltz a Conor Garland uspeli.
Súboj Vancouver Canucks - Nashville Predators sa zmenil na veľmi tvrdú bitku, ktorá bola ešte na štarte poslednej desaťminútovky vyrovnaná (2:2). Záver sa však lepšie vydaril kanadskému tímu, ktorý tak uťal sériu štyroch porážok. Pomohli mu dvojgóloví strelci Elias Pettersson a Tanner Pearson, ktorý pridal aj prihrávku. Jedného takého mali aj hostia - Filipa Forsberga.
Los Angeles Kings si v súboji dvoch najhorších tímov Západnej konferencie poradili s Minnesota Wild a zvíťazili 3:1. Ukončili tak sériu troch porážok a na svojho soka sa bodovo dotiahli. Víťazný gól strelil Jeff Carter a brankár Jonathan Quick pomohol k úspechu 27 víťaznými zákrokmi.
Detroit si o sérii štyroch vysokých porážok pripísal už tretie víťazstvo v rade, keď porazil Anaheim 4:3 po predĺžení. Jedným gólom sa a výhre podieľal aj český obranca Filip Hronek, v predĺžení rozhodol Dennis Cholowski. Red Wings síce ešte v závere riadneho hracieho času prehrávali, ale necelých 40 sekúnd pred koncom sa presadil Dylan Larkin a poslal duel do predĺženia.