redwings_tatar_092517

Útočník Red Wings Tomáš Tatar oslávil svoj strelecký debut v novej hale Little Caesars Arena. Svojím prvým zásahom v tohtoročných prípravných dueloch prispel k triumfu domácich nad šampiónmi z Pittsburghu 4:1. Tatar sa presadil v 32. minúte, keď z medzikružia perfektne prekonal gólmana Tristana Jarryho a zvýšil náskok domácich na 3:0. Dvadsaťšesťročný forvard premenil jednu zo svojich troch striel na bránku a končil s pozitívnou bilanciou 2 v hodnotení plus/mínus.

V súboji Calgary Flames s Winnipeg Jets sa proti sebe postavili Marko Daňo a Marek Hrivík. Z víťazstva sa mohol tešiť Daňo, domáci vyhrali 5:2. Výraznú zásluhu na tom mala hviezda Jets Patrik Laine, ktorý strelil dva góly.
Tomáš Jurčo zakončil duel Chicago Blackhawks proti Boston Bruins bez bodu. Tím kapitána Zdena Cháru ovládol zápas v pomere 4:2. Dva body za gól i prihrávku si pripísal David Pastrňák. Český kanonier sa presadil vo svojom treťom prípravnom zápase. Pastrňák tesne pred štartom kempu ako chránený voľný hráč podpísal nový šesťročný kontrakt na 40 miliónov dolárov.

Dvadsaťjedenročný autor 34 gólov z 75 duelov minulého ročníka NHL už po 52 sekundách otvoril skóre, keď z pravej strany z ostrého uhla prestrelil Coreyho Crawforda. V 45. minúte potom po Pastrňákovej strele z ľavého kruhu v presilovej hre zavŕšil skóre Patrice Bergeron.
Český talent Pavel Zacha sa troma bodmi za dva góly a jednu asistenciu podieľal na kanonáde New Jersey proti Ottawe 8:1 a bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu hraného ako súčasť Kraft Hockeyville v Summerside v kanadskej provincii Prince Edward Island.
Dvadsaťročný Zacha sa počas prvej tretiny dvakrát presadil v presilových hrách. Najskôr vo štvrtej minúte zakončil zblízka kombináciu po prihrávke Taylora Halla a zvýšil na 2:0. V polovici úvodnej časti prekonal po parádnom sóle Kylea Palmieriho brankára Mikea Condona z dorážky a upravil stav na 4:0.
V 29. minúte šestka draftu z roku 2015 prispela asistenciou aj ku gólu na 6:0 Johna Quennevillea, ktorý sa dokázal presadiť druhýkrát v priebehu 29 sekúnd. "Bol to môj prvý zápas s Taylorom Hallom a Kyleom Palmierim a naozaj som si ho užil. S Taylorom som párkrát hral v minulej sezóne a vedeli sme o sebe. Chémia fungovala. Bol som šťastný, že s nimi môžem hrať," povedal Zacha, ktorý si v treťom teste pred sezónou vylepšil bilanciu na päť bodov za tri góly a dve asistencie.
Aj vo svojom treťom zápase v drese New Jersey sa strelecky presadil švajčiarsky útočník Nico Hischier, ktorého si Devils tento rok v júni vybrali ako jednotku draftu. Navyše pridal aj jednu asistenciu.

V drese New York Rangers sa opäť ukázal Filip Chytil, ktorého klub tento rok draftoval v prvom kole z 21. miesta. Vďaka asistencii na víťazný gól proti Philadelphii v čase 63:51 si vylepšil bilanciu na gól a dve prihrávky. Odchovanec Zlína predviedol pri hre troch na troch skvelú kombináciu s Matsom Zuccarellom a obrancom Ryanom McDonaghom, ktorý sa dostal pred Michala Neuvirtha a rozhodol. Český brankár odchytal celý zápas a inkasoval trikrát z 31 striel.
Štyrmi bodmi za hetrik a jednu prihrávku zažiaril americký útočník Auston Matthews. Minuloročná jednotka draftu zariadila výhru Toronto Maple Leafs nad Montreal Canadiens 5:1. Za porazených nastúpili útočníci Tomáš Plekanec a Aleš Hemský.