Halak1

Jaroslav Halák v utorok v bránke New York Islanders výrazne prispel k víťazstvu nad Vancouver Canucks, keď kryl 23 striel a pripísal si druhé víťazstvo v rade.
Los Angeles Kings ovládli zápas na ľade Detroit Red Wings aj vďaka asistencii Mariána Gáboríka, ktorá bola jeho jubilejná 400. v NHL. Tomáš Tatar v drese domácich nebodoval. Nepresadil sa ani Richard Pánik pri porážke Chicago Blackhawks pred fanúšikmi Nashville Predators.

Hlavným hrdinom utorkových zápasov sa stal český útočník Radek Faksa, ktorý do siete Vegas Golden Knights nastrieľal svoj prvý hetrik v NHL. Toronto Maple Leafs oslavovali víťazstvo na ľade Calgary Flames, za ktorých nenastúpil Jaromír Jágr.

New York Islanders - Vancouver Canucks 5:2
Halák dostal dôveru v druhom zápase New York Islanders za sebou a pripísal si druhú výhru. Po jedinom inkasovanom góle v sobotnom dueli proti Ottawa Senators (2:1 pre Islanders) si poradil aj s 23 streleckými pokusmi hráčov Vancover Canucks a v dvoch po sebe idúcich dueloch inkasoval len tri góly.
New York Islanders sa v utorok na domácom ľade v Barclays Center tešili z víťazstva 5:2, ktoré boli už štvrté za sebou. Ostali tak jediným tímom NHL, ktorý v riadnom hracom čase neprehral ani jeden domáci zápas.
Islanders už po prvom dejstve odchádzali do kabíny s náskokom 3:1, keď sa postupne presadili Andrew Laad, Calvin De Haan i Jordan Eberle, ktorý zaznamenal 400. bod v NHL. Halák nedokázal zareagovať len na presnú strelu Thomasa Vaneka a následne v strednom dejstve na zásah Bo Horvata vo vlastnom oslabení. V drese víťazov sa presadil aj Anders Lee a kapitán John Tavares potom svojím šestnástym gólom v sezóne spečatil skóre.
"Myslím, že väčšinu tých 60 minút sme odohrali naozaj dobre. V tretej tretine samozrejme začali tlačiť a mali viac šancí, ale podľa mňa sme predviedli naozaj dobrý výkon, keď sme ich nepustili do prečíslení, " hodnotil zápas Halák.

Detroit Red Wings - Los Angeles Kings 1:4
Detroit zatiaľ márne hľadá cestu z drobnej krízy. Red Wings prehrali piatykrát za sebou, z toho štvrtýkrát doma. Tentoraz boli nad ich sily Los Angeles Kings.
"Snažíme sa nájsť cestu ako víťaziť a celý náš tím do toho vkladá obrovskú snahu, " uviedol kouč víťazov John Stevens. " Stále máme pred sebou dlhú cestu aby sme sa dostali tam, kde chceme byť, ale bolo to dobré víťazstvo. " dodal.
Kings ťahal za výhrou trojbodový kapitán Anze Kopitar, ktorý dvakrát skóroval a raz asistoval. Priviedol tak Kings k druhej výhre v rade, čo sa stalo prvýkrát od ich trojzápasovej víťaznej série medzi 24. a 28. októbrom.
Gáborík si pripísal svoju jubilejnú 400. asistenciu v NHL pri góle Adriana Kempeho, ktorý znamenal trojbodový náskok pre hostí. Slovenský útočník tak asistoval v druhom z troch duelov sezóny po návrate po zranení. Prvýkrát bodoval pri svojom comebackovom vystúpení proti Arizona Coyotes, ktoré Kings prehrali 2:3 po predĺžení.

Vegas Golden Knights - Dallas Stars 0:3
Čistý hetrik v priebehu necelých siedmich minút? Tak ten si Faksa bude pamätať do konca života. Dovtedy doma veľmi silných Golden Knights zostrelil v druhej polovici strednej časti.
Najprv ostal v 33. minúte sám medzi kruhmi a Malcolm Subban nemal na jeho pohotovú strelu nárok. Potom dvakrát udrel v 40. minúte z bezprostrednej blízkosti. Na 2:0 zvýšil dôrazom na bránkovisko, aby sa len o osem sekúnd neskôr radoval znovu po pohotovej akcii celého útoku.
Ďalší strojca víťazstva brankár Ben Bishop si pripísal 34 zákrokov a má druhú nulu v sezóne.
Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 0:2
Lightning sú späť na čele ligového poradia najmä vďaka výkonu brankára Andreia Vasilevskiyho, ktorý kryl všetkých 34 striel Sabres a pomohol svojmu tímu po dvoch porážkach znovu zvíťaziť.
"To, akým spôsobom chytal na konci minulej sezóny a akým sa prezentuje na začiatku tej aktuálnej, je absolútne mimoriadne. Stal sa z neho jeden z najlepších gólmanov súťaže," vystrúhal Rusovi poklonu obranca Victor Hedman. "Mať ho za chrbtom nám veľmi pomáha," dodal.
Hráči Buffala neskórovali druhýkrát za sebou a prehrali deviatykrát z posledných desiatich zápasov.

Ostatné zápasy:
Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 1:4New York Rangers - Florida Panthers 4:5Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 3:2 po nájazdochNashville Predators - Chicago Blackhawks 3:2Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 3:2 po predĺženíPhiladelphia Flyers - San Jose Sharks 1:3
Sharks ešte prehĺbili biednu formu Flyers, ktorí padli už deviatykrát za sebou a blížia sa k rekordnej sérii desiatich porážok z roku 2008. "Sme veľmi frustrovaní," priznal Claude Giroux. "Pozícia, v ktorej sa nachádzame, nie je tá, o ktorej by sme premýšľali. Jediná šanca, ako sa z nej dostať, je vrátiť sa k poctivej práci," dodal kapitán Philadelphie.
Jágr sa neobjavil v zostave Flames vinou zranenia v dolnej polovici tela. Podľa prvých správ by sa však nemalo jednať o nič vážne.
Z Blue Jackets sú jasní špecialisti na chvíle, keď o osude zápasu nerozhodne 60 minút hry. V predĺžení či v nájazdoch vybojovali proti Hurricanes už ôsmy z deviatich takýchto zápasov sezóny - rozhodol Cam Atkinson.
Druhý newyorský tím New York Rangers prišiel o osemzápasovú sériu domácich výhier v rade, keď nestačil na Florida Panthers. "Je to pre nás skvelý výsledok. V Madison Square Garden nie je ľahké vyhrať," radoval sa floridský Jonathan Huberdeau, ktorý dal jeden gól a na dva prihral.
Pekka Rinne z Predators vyhral piatykrát za sebou a z toho štyrikrát nedovolil súperom streliť viac ako dva góly. Jednou asistenciou k jeho prekonaniu prispel český obranca Jan Rutta, Richard Pánik sa nepresadil. Strhujúce predĺženie medzi Oilers a Coyotes rozhodol premeneným brejkom Ryan Nugent-Hopkins.
1. Radek Faksa (DAL): 3 góly, plus/mínus 3, 5 strely
2. Ben Bishop (DAL): 0 inkasovaných gólov, 34 zákrokov
3. Andrei Vasilevskiy (TBL): 0 inkasovaných gólov, 34 zákrokov