Panik

Tri asistencie Richarda Pánika pomohli Arizone k víťazstvu nad Vancouverom 5:2, ktoré štyrmi gólmi zariadil Brad Richardson. Šláger štvrtkového programu zvládol Boston, ktorý doma porazil Tampu 4:1. Christián Jaroš si pripísal prihrávku, ale jeho Ottawa prehrala s Edmontonom v zostave s Andrejom Sekerom 2:4 .

Pánik trikrát asistoval pri výhre
Brad Richardson zažil v 34 rokoch individuálne najlepší večer v kariére. Veterán, ktorý dal predtým v 729 dueloch NHL 89 gólov, dotiahol Arizonu k výhre 5:2 nad Vancouverom štyrmi gólmi.
Do veľkej miery mu pomohol aj Pánik, ktorý sa na troch z nich podieľal asistenciou.
Dvadsaťosemročný slovenský forvard bodoval po štyroch dueloch, v ktorých vyšiel naprázdno. Štvrtkový duel proti Canucks bol už jeho druhý trojbodový zápas v sezóne. Rodák z Martina má po 58 dueloch v ročníku na konte 27 bodov (11+16).
Coyotes už druhýkrát v sezóne vyhrali päť duelov po sebe, čo sa im podarilo prvýkrát v histórii. Brankár Darcy Kuemper si pripísal 37 zákrokov a vychytal šiestu výhru v rade. Arizona porazila Canucks vo všetkých štyroch vzájomných stretnutiach v tomto ročníku.

Pánik sa podieľal na troch góloch Richardsona

Súboj titanov pre Boston
Tampa prišla do Bostonu, ktorý bodoval štrnásťkrát po sebe, ako víťaz 10 zápasov v rade a obidva tímy dovtedy bodovali štrnásťkrát za sebou. Z tejto bilancie bolo jasné, že sa stretávajú najrozbehnutejšie tímy nielen vo Východnej konferencii, ale možno aj v celej lige.
Bruins potvrdili skvelú formu, keď porazili lídra NHL predovšetkým v tretej tretine, keď zlomili dovtedy tesný zápas tromi gólmi za minútu a pol.
Domáci sa dostali do vedenia až v polovici druhej tretiny vo výborne odohranej presilovke, v ktorej po teči súpera presadil Jake DeBrusk. Medzi 12. a 14. minútou tretej časti pridali góly Noel Acciari, Patrice Bergeron a Brad Marchand. O pol minúty neskôr na druhej strane skóroval Anthony Cirelli, ktorý tečoval nahodenie Ondřeja Paláta od modrej, ale bola to len korekcia výsledku.
"Mali sme dva zápasy za dva dni, takže to neberieme nijako tragicky. Boston hral výborne, ale že by sme nejako panikárili, to vôbec nie," povedal Palát po porážke.
Gólman hostí Louis Domingue pochytal 37 striel a veľmi dlho držal nádeje Lightning, ale po štvrtom góle domácich od hnevu rozlámal hokejku o brvno.

Bruins stihli tri góly za minútu a 28 sekúnd

Tavares si prišiel 'domov' pre debakel
John Tavares odohral za Toronto prvý zápas na mieste bývalého pôsobiska a určite naň nebude spomínať v dobrom. Nielen preto, že diváci v Nassau Coliseum naňho bučali vždy, keď sa dotkol puku, ale jeho Maple Leafs na ľade New York Islanders utrpeli krutú porážku 1:6.
"Čakal som, že to príde," povedal o reakcii fanúšikov Tavares, ktorý na Long Islande odohral deväť sezón a potom v lete ako voľný hráč podpísal zmluvu s Maple Leafs. "Nikto nebol v mojej koži, len ja viem, o čom to bolo. Snažil som sa byť otvorený a čestný. Nikomu sa nemusí páčiť moje rozhodnutie, ale snažil som sa vysvetliť, ako som sa do toho bodu dostal. Idem ďalej. Skrátka chcem ísť vždy na ľad a hrať."
Hrdinom večera bol brankár domácich Robin Lehner, ktorý pochytal 34 striel Toronta. Islanders sa vďaka výhre vrátili na prvé miesto Metropolitnej divízie pred Washington, s ktorým sa stretnú v piatok.
Newyorčania ukončili trojzápasovú víťaznú sériu Maple Leafs, v ktorých bránke Garret Sparks chytil ďalších 31 striel. O ich góly sa postaralo šesť rôznych hráčov, za Toronto dal Zack Hyman dva góly, ale ten druhý bol následne odvolaný kvôli ofsajdu.

Cizikas sa dokázal presadiť v oslabení

Voráčkov rýchly gól na výhru nestačil
Český útočník Jakub Voráček sa na mieste svojho prvého pôsobiska v NHL presadil už v polovici štvrtej minúty, keď využil priestor na ľavom kruhu a presnou strelou zápästím prekonal Sergeia Bobrovskyho. V tretej tretine navyše asistoval pri góle Travisa Sanheima, ktorý sa v zápase presadil dvakrát. Brian Elliott pochytal 31 striel, ale ani to nakoniec Flyers na výhru v Columbuse nestačilo.
Hoci Blue Jackets dvakrát prehrávali, dokázali duel otočiť vďaka gólom Olivera Bjorkstranda, Artemiho Panarina a Scotta Harringtona a v tretej tretine tak viedli 3:2. Sedem minút pred koncom Sanheim vyrovnal, ale v čase 4:27 v predĺžení rozhodol obranca domácich Seth Jones.
Columbus sa tak posunul na tretie miesto v Metropolitnej divízii, má o bod viac ako Carolina a Pittsburgh a o sedem viac ako Philadelphia.
Tú čaká ďalší zápas hneď v piatok v New Jersey a kouč Scott Gordon doň plánuje nasadiť Cama Talbota. Posila z Edmontonu sa tak stane už ôsmym brankárom, ktorý tento rok nastúpi za Flyers, čo je nový rekord NHL.
"Nechceme preťažiť brankárov dvoma zápasmi za dva dni, takže toto je ideálna príležitosť pre (Talbota) dostať sa do hry," povedal Gordon. Ten je mimochodom bývalý brankár, ktorý bol súčasťou predchádzajúceho rekordu Quebec Nordiques, ktorí v sezóne 1989-90 nasadili sedem brankárov (odvtedy to urobili ešte v St. Louis a v Los Angeles).

Ostatné zápasy: Oilers uspeli v Ottawe, Vegas vyhralo po nájazdoch
V súboji dvoch slovenských obrancov sa bodovo presadil Christián Jaroš, ktorý si pripísal asistenciu, ale nakoniec sa radoval tím Andreja Sekeru. Oilers si z Ottawy odviezli dva body, vyhrali 4:2 a napravili si chuť po stredajšej vysokej porážke v Toronte. Hrdinom duelu bol brankár Mikko Koskinen, ktorý si pripísal 35 zákrokov. Jedným zo strelcov v tíme hostí bol aj Connor McDavid, ktorý dal svoj 33. gól v sezóne.
Duel Vegas proti Floride, v ktorom predtým padlo 10 gólov, sa rozhodoval až v nájazdoch. Dvakrát sa presadil domáci Reilly Smith, ktorý prišiel do Nevady práve z tímu Panthers. Na druhej strane dvakrát trafil Mike Hoffman, Jonathan Huberdeau pridal ku gólu až tri prihrávky. O víťazovi rozhodol v penaltovom rozstrele obranca Golden Knights Shea Theodore.
Los Angeles utrpelo už desiatu porážku v rade, keď podľahlo Dallas Stars napriek tomu, že väčšinu času strávilo vo vedení a kapitán Anze Kopitar strelil dva góly. Za víťazov sa raz presadil Radek Faksa. V honbe za veľmi cennými bodmi pre vývoj v tabuľke Západnej konferencie nakoniec Stars uspeli po predĺžení. V čase 63:19 dokonal obrat Roope Hintz.