chara

Obranca Zdeno Chára v stredajšom zápase Boston Bruins na ľade New York Rangers prispel k vysokému víťazstvu 6:1 gólom a asistenciou. Chára si okrem výhry odniesol z Madison Square Garden aj ocenenie pre druhú hviezdu zápasu. Útočník David Pastrňák asistoval a predĺžil svoju bodovú sériu už na desať zápasov. Bruins sa vďaka výhre dostali na druhé miesto celkovej tabuľky ligy, jeden bod za lídra Tampa Bay Lightning.

New York Rangers - Boston Bruins 1:6
Rangers síce viedli presne po piatich minútach hry po góle Ricka Nasha, ale po 114 sekundách vyrovnal jeho menovec Riley Nash a Chára v 17. minúte otočil stav. Kapitán Bostonu sa s ôsmimi gólmi medzi obrancami po dovŕšení štyridsiatky osamostatnil na treťom mieste pred Allanom Stanleym a Timom Hortonom. V druhej tretine sa ešte asistenciou podieľal na góle v oslabení Patricea Bergerona, ktorý znamenal už náskok 5:1.
Bergeron sa presadil aj v 24. minúte a bol pri tom aj Pastrňák. Dvadsaťjedenročný český talent v strednom pásme prenechal puk najlepšiemu kanonierovi Bostonu, Bergeron prešiel cez modrú čiaru a strelou zápästím prekonal Henrika Lundqvista medzi betóny. Pastrňák si tak v posledných desiatich dueloch pripísal 12 bodov za štyri góly a osem asistencií.

Stal sa prvým hráčom Bruins od sezóny 1993-94, ktorý zvládol dvakrát sériu s najmenej desiatimi duelmi s gólom či prihrávkou za sebou. Predtým to naposledy dokázal Cam Neely (10 zápasov od 9. decembra do 8. januára a 10 zápasov od 8. februára do 7. marca). Pastrňák v období od 22. novembra do 18. decembra bodoval dvanásťkrát v rade (14 bodov za päť gólov a deväť prihrávok) a vytvoril tak svoje osobné maximum.
Po Bergeronovom góle potom v čase 27:25 Tim Schaller zvýšil na 4:1 a Lundqvist prenechal svoje miesto v bránkovisku Ondřejovi Pavelcovi. Jednotka Rangers striedala už tretíkrát zo svojich posledných piatich štartov. Lundqvist má pri nich priemer 5,52 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosť zákrokov 83,7 percenta.
"Začali sme tak, ako sme chceli, ale potom sme urobili niekoľko chýb, ktoré nás stáli zápas. Čo sa týka mňa osobne, myslím si, že teraz je to otázka psychiky," uviedol Lundqvist.

Pavelca hneď po dvoch minútach a 35 sekundách prekonal Bergeron, ktorý po asistenciách Cháru a Brada Marchanda zamieril do odkrytej bránky. V 47. minúte ho ešte Sean Kuraly prestrelil pod vyrážačku v prečíslení dvoch na jedného.
Bruins sa vďaka štvrtému víťazstvu za sebou posunuli s 74 bodmi z 52 zápasov o jediný bod za lídra NHL Tampa Bay Lightning a ešte majú jeden zápas k dobru.
Toronto Maple Leafs - Nashville Predators 3:2 po nájazdoch
Maple Leafs potvrdili formu a vyhrali šiesty z posledných siedmich zápasov. Hlavnou hviezdou večera bol brankár Frederik Andersen, ktorý pochytal 44 striel a kryl aj šesť zo siedmich nájazdov Predators. Forvard James van Riemsdyk prispel k úspechu úvodným gólom duelu aj víťazným zásahom v rozstrele.
Druhý najlepší strelec Toronta van Riemsdyk otvoril skóre v 17. minúte svojím 21. gólom v sezóne a Kasperi Kapanen v polovici druhej tretiny vo vlastnom oslabení zvýšil na 2:0. Ešte pred druhou pauzou však Andersena prvýkrát prekonal Colton Sissons a po 25 sekundách tretieho dejstva vyrovnal Viktor Arvidsson.

V siedmej sérii nájazdov van Riemsdyk rozuzlil zápas, keď Arvidsson po jeho úspešnom zakončení neprekonal gólmana Maple Leafs. Predtým sa v tretej sérii presadili domáci Tyler Bozak a Ryan Ellis za Predators.
Nashville prehral prvýkrát po troch výhrach za sebou a brankár Pekka Rinne, ktorý si pripísal 30 zákrokov, zažil trpkosť porážky prvýkrát po ôsmich víťazných vystúpeniach v bránke.
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 5:2
Kapitán Oilers Connor McDavid gólom a asistenciou vylepšil svoju bilanciu za posledné štyri zápasy na desať bodov za sedem gólov a tri asistencie, ale Edmontonu to nebolo v Los Angeles nič platné. Kings vyhrali štvrtý z posledných piatich duelov.
Los Angeles viedlo vďaka vydareným vstupom do úvodných dvoch tretín po góloch Kylea Clifforda a Adriana Kempeho 2:0. McDavid potom v 24. minúte v presilovej hre prihral na gól Leona Draisaitla a v polovici duelu sám vyrovnal.

Ale Paul LaDue strelil v 55. minúte v početnej výhode víťazný gól a v Alex Iafallo a Anze Kopitar ešte v závere spečatili výsledok pri hre Edmontonu bez brankára.
Marián Gáborík bol opäť mimo zostavy Kings, bodovo sa nepresadil od 15. januára a posledný gól strelil ešte 30. decembra minulého roka.
1. Frederik Andersen (TOR): 44 úspešných zákrokov, 2 inkasované góly
2. Patrice Bergeron (BOS): 2 góly, 2 plusové body, 7 striel
3. Zdeno Chára (BOS): 1 gól, 1 asistencia, 5 striel