Stars ovládli 6. zápas proti Predators a postúpili

Západná konferencia má ďalšieho účastníka druhého kola play off. Stal sa ním Dallas, ktorý v šiestom dueli zdolal Nashvile 2:1 po predĺžení a ovládol sériu 4:2 na zápasy.
O výhre Stars rozhodol presnou strelou obranca John Klingberg a brankár Ben Bishop sa na úspechu podieľal 47 úspešnými zákrokmi.

Dallas Stars - Nashville Predators 2:1 po predl. (Konečný stav série: 4:2)
Skvelá bitka a obrovská dráma na záver. Šiestemu duelu série medzi Dallasom a Nashvillom vôbec nič nechýbalo. Za stavu 1:1 dospel až do predĺženia, ktoré obranca John Klingberg čase 77:02 ukončil presnou ranou do šibenice po prihrávke Alexandera Radulova.
[Kompletné pokrytie série Nashvillu s Dallasom]
"Pred začiatkom predĺženia sme si hovorili, že musíme ostať pokojní. Vedeli sme, že je v našich silách, aby sme to zvládli," pochvaľoval si gólman Ben Bishop.
Práve on sa stal jednou z hlavných hviezd finálnej bitky. Skúsený gólman totiž predviedol spolu 47 úspešných zákrokov, len v čase 5:47 ho prekonal útočník Austin Watson.
Na druhej strane zažiaril aj Pekka Rinne. Brankár Nashvillu chytil 49 striel, v riadnom hracom čase fínskeho reprezentanta pokoril len Blake Comeau, ktorý využil presnú prihrávku Radka Faksu.
Obaja brankári však veľa ďalších príležitostí chytili. Hlavne v predĺžení sa na oboch stranách vo veľkom útočilo. Kapitán domácich Jamie Benn trafil tyčku, na druhej strane zase nevyužil stopercentnú príležitosť Ryan Johansen.
Predators mali spolu štyri presilové hry, ale nedokázali ich využiť. Stali sa tak jediným tímom v tohtoročnom play off, ktorý sa ani raz nepresadil v početnej výhode.

Klingberg v predĺžení vystrelil postup

"V tejto chvíli na to nie som schopný nič povedať," sklamane povedal hlavný tréner Nashvillu Peter Laviolette na tlačovej konferencii.
Vyrovnaný duel rozhodol až Klingberg, ktorý tak korunoval svoj veľmi dobrý výkon. Pre mladého švédskeho obrancu to bol ešte len druhý gól v play off v kariére.
"Súpera sme herne prekonali prakticky v každom zápase," radoval sa Bishop. "Som rád, že nemusíme hrať siedmy zápas a môžeme si oddýchnuť pred ďalšou sériou."
V ďalšom kole si Dallas zmeria sily so St. Louis, ktoré bude ako vyššie nasadené mužstvo disponovať výhodou domáceho prostredia.
Pre Nashville sa teda sezóna končí už po prvom kole. "Skúsili sme úplne všetko. Menili sme zloženie jednotlivých formácií, spôsob zakladania útokov v presilových hrách. Bohužiaľ to nestačilo," zhrnul Laviolette.