Lehtera-1128

Oba pondelkové duely muselo rozhodnúť až predĺženie. Víťazstvo St. Louis nad Dallasom 4:3 zariadil svojím desiatym zásahom v sezóne ruský kanonier Vladimir Tarasenko. Blues tak doma bodovali v desiatom zápase za sebou. New York Islanders oslávili proti Calgary výhru 2:1 vďaka gólu Thomasa Hickeyho. V bránke dostal opäť prednosť Thomas Greiss. Slovenský gólman Jaroslav Halák nesedel ani na striedačke.

St. Louis Blues - Dallas Stars 4:3 po predl.
Tarasenko rozuzlil duel minútu a 36 sekúnd pred koncom predĺženia. Po ideálnej prihrávke Joriho Lehteru prekonal presúvajúceho sa gólmana Anttiho Niemiho. Blues v dueli viedli 2:0 i 3:2 a predĺženie vynútil trefou 50 sekúnd pred koncom tretej tretiny svojím druhým gólom v zápase obranca Jamie Oleksiak.
St. Louis potvrdilo, že sa mu na domácom ľade darí. V Scottrade Center bodovali Blues desiatykrát za sebou a vylepšili si bilanciu v tejto sérii na osem výhier a dve porážky v nadstavenom čase. Z celkových 13 duelov na vlastnom ľade v tejto sezóne si pripísali jednu porážku a stratili len štyri body.
Kouča Kena Hitchcocka ale trápi, že jeho tím nedokáže udržať vedenie. "Hrali sme výborne, mali sme zápas plne pod kontrolou, ale potom sme začali hrať bezstarostne," vyhlásil Hitchcock.
Pri všetkých troch strelených góloch Stars bol kapitán Jamie Benn, ktorý si pripísal gól a dve asistencie. "Nebolo to nič pekné, ale máme bod. Je pozitívne, že sa nám podarilo v závere vyrovnať. V predĺžení sa nám ale teraz nedarí," komentoval Jamie Benn šiestu prehru Stars zo siedmich nadstavení v sezóne.

New York Islanders - Calgary Flames 2:1 po predl.
Hickey rozhodol v čase 61:53, keď pred bránkou tečoval za chrbát gólmana Briana Elliotta bekhendovú prihrávkou Johna Tavaresa. Rodák z Calgary tak zariadil len druhú výhru svojho tímu z posledných ôsmich zápasov.
"Keď som išiel na ľad, mal súper zlomenú hokejku. Shane Price odviedol dobrú prácu a podržal puk. Museli striedať. John Tavares to urobil múdro, čakal a čakal, až naňho vyrazili dvaja hráči. Dostal som puk na hokejku, tečoval ho a padlo to tam," opisoval Hickey víťazný gól.
Domáci viedli od ôsmej minúty, kedy Josh Bailey bekhendom krásne uvoľnil Tavaresa, ktorý z pravého kruhu prekonal Elliotta. V 46. minúte strelou z prvej po prihrávke Krisa Versteega vyrovnal Sean Monahan, ktorý sa dočkal bodu po päťzápasovom pôste.
Flames zakončili šesť duelov trvajúcu sériu zápasov mimo svojho ľadu a so siedmimi bodmi sa z nej vracajú celkom spokojní. "Je ťažké zbierať body vonku. Myslím, že s bilanciou 3-2-1 sme na tomto tripe získali dosť bodov a je to krok správnym smerom. Vraciame sa domov s pozitívnymi pocitmi," vyhlásil Elliott.
V bránke Islanders dostal tretíkrát za sebou prednosť pred slovenským gólmanom Jaroslavom Halákom Thomas Greiss a pripísal si 25 úspešných zákrokov.

1. St. Louis doma kraľuje
Blues po výhre nad Dallasom 4:3 po predĺžení doma bodovali desiatykrát za sebou. V tejto sérii si pripísali osem víťazstiev a len dvakrát stratili bod za porážku v nadstavení. V Scottrade Center v tejto sezóne prehrali jediný z 13 duelov.
2. Islanders zabrali
Len druhýkrát z posledných ôsmich zápasov si mohli vychutnať víťazstvo hráči Islanders. Stratili síce v defenzívne ladenom zápase vedenie, ale o ich výhre 2:1 po predĺžení rozhodol obranca Thomas Hickey.
3. Dallasu v nadstavení nedarí
Stars síce minulý týždeň doma zdolali 3:2 po predĺžení celok Minnesota Wild, ale na ľade New York Islanders potvrdili, že celkovo sa im v nadstavení v tejto sezóne nedarí. Na siedmy pokus šiestykrát neuspeli.
1. Thomas Hickey (NYI): 1 gól, 2 strely, 3 hity
2. David Perron (STL): 1 bod, 1 gól, 2 strely
3. Jamie Oleksiak (DAL): 2 góly, 1 plusový bod, 2 strely
Na čo sa tešiť:
Na programe je 12 duelov a chystá sa súboj českých ofenzívnych hviezd tejto sezóny. Philadelphia Flyers s najproduktívnejším hráčom Jakubom Voráčkom privítajú Boston Bruins s najlepším strelcom Davidom Pastrňákom. V dueli Florida Panthers proti Chicago Blackhawks sa proti sebe postavia veteráni Jaromír Jágr a Marián Hossa.