Obranca Andrej Sekera v nedeľu zažil prvý dvojbodový duel v drese Dallasu. Na výhre 4:2 na ľade Arizony sa podieľal dvoma asistenciami a Stars aj vďaka nemu zvládli nastrieľať štyri góly za sebou a otočiť stav duelu. Tomas Tatar tiež nazbieral dva body, ale jeho gól a prihrávka Canadiens nestačili a padli na pôde Panthers 5:6. Boston si pred vlastnými fanúšikmi poradil s Buffalom 3:2, Tampa už šestnásty raz v rade porazila Detroit.

Sekerov dvojbodový večer
Ešte na začiatku tretej časti to vyzeralo, že Arizona Coyotes potešia svojich fanúšikov víťazstvom. Domáci v prvej tretine nastrieľali dva góly a udržali si vedenie až do konca strednej časti.
Ako prvý sa presadil Taylor Hall, ktorý v deviatej minúte z dorážky otvoril skóre. O necelých desať minút neskôr sa k nemu pridal aj Conor Garland a potom bol stav až do druhej časti nezmenený.
Po nástupe na záverečnú tretinu sa situácia úplne otočila a Stars zvládli nastrieľať štyri góly za sebou. V dvoch zásahoch mal prsty aj Sekera.
Najprv sa kapitán Jamie Benn presadil z bekhendu, potom Sekera spoza bránky ideálne našiel Alexandera Radulova a bolo vyrovnané.
"Predviedli sme náš charakter, bola to skvelá tímová práca. V prvých dvoch tretinách to z našej strany nebolo ono, ale brankár Anton Khudobin nás udržal v hre," pochvaľoval si Benn, ktorého formácia sa v tretej tretine postarala o dva góly. "Skrátka sme našli cestu, ako odohrať naozaj dobrých 20 minút."
Rozhodujúci gól strelil Roope Hintz a minútu a pol pred koncom Mattias Janmark po ďalšej Sekerovej asistencii zavŕšil stav do prázdnej bránky.
Tridsaťtriročný slovenský obranca zažil prvý dvojbodový duel v drese Stars. Predtým nebodoval v desiatich zápasoch v rade a za 35 zápasov mal dovtedy na konte tri asistencie. Momentálnu päťbodovú bilanciu dopĺňa aj 7 kladných zápisov v hodnotení plus/mínus.

Sekera spoza bránky nabil Radulovovi

Tatarove dva body boli málo
Aj Montreal síce na ľade Florida Panthers dokázal vymazať dvojgólové manko, ale body nakoniec nezískal. Panthers na svojom ľade vyhrali 6:5.
Canadiens nestačili ani gól a prihrávka Tomáša Tatara, ktorý bodoval už v treťom dueli v rade a nazbieral v nich päť bodov.
O náskok domácich sa postarali Noel Acciari a kapitán Aleksander Barkov. Prvým strelcom Canadiens bol Tatar, ktorý po strele zápästím využil presilovú hru a pridal svoj 16. gól v sezóne.
Ďalší priebeh pripomínal poriadnu prestrelku. Hostia sa síce vďaka Maxovi Domimu na chvíľu dostali do vedenia, ale potom pri ďalšom Barkovovom góle rozbehol svoje štvorgólové predstavenie Jonathan Huberdeau.
Kanadský forvard si v zápase pripísal štyri body za dva góly, ktoré stihol streliť za 35 sekúnd. Pripojil k nim aj dve prihrávky a na záver bol vyhlásený za prvú hviezdu večera.
Štyria ďalší hráči v dueli nazbierali tri body. V drese domácich to boli Barkov (2+1) a Mike Matheson (1+2), za hostí Jeff Petry (1+2) a Nick Suzuki (0+3).
Necelé dve minúty pred koncom ešte kapitán hostí Shea Weber po Tatarovej prihrávke znížil na 5:6, ale vyrovnať už Canadiens nedokázali.
Tampa už tradične zdolala Detroit
Duel medzi Tampou Bay a Detroitom bol skromnejší na góly. V presilovej hre v 46. minúte ho za stavu 1:1 rozhodol Brayden Point. Lightning tak zdolali Red Wings 2:1 a vyhrali šestnásty vzájomný súboj v rade.
Prvým strelcom zápasu sa sta Ondrej Palat, ktorý v 25. minúte otvoril skóre. Presmeroval strelecký pokus Kevina Shattenkirka a dal svoj 11. gól v sezóne.
"Vyhral som tam vhadzovanie a Shattenkirk to napálil," opísal Palát. "Išiel som pred bránku, ale podarilo sa do toho dať ešte hokejku a stihol som puk tečovať."
Ešte do druhej prestávky hostia vyrovnali, keď sa presadil Robby Fabbri a asistenciu si pri jeho góle pripísal Filip Hronek.
Z úspechu sa so spoluhráčmi radoval aj obranca Erik Cernak, jeho tri strelecké pokusy sa však neujali. Okrem nich si pripísal aj dva hity a jednu zablokovanú strelu.

Point dal víťazný gól Tampy

DeBrusk a Pastrňák viedli Bruins
Boston Bruins si na domácom ľade v TD Garden poradili s Buffalo Sabres 3:2 a bodovali už v siedmom dueli v rade.
Úvodný gól zápasu strelil najlepší kanonier ligy David Pastrnak, ktorý mal v 13. minúte pomerne ľahkú úlohu. V prečíslení dvoch na jedného mu prihral Brad Marchand a české krídlo trafilo odkrytú bránku.
Sabres sa však s treťou porážkou v rade nechceli zmieriť. Rasmus Ristolainen vyrovnal a stav 1:1 trval až do 43. minúty. Počas nej v priebehu 18 sekúnd v presilových hrách dvakrát udrel Jake DeBrusk. Prvýkrát po prihrávke Pastrňáka, druhýkrát mu pomohol jeho krajan David Krejci.
Boston tak nekompromisne potrestal dva menšie tresty, ktoré dostal naraz Johan Larsson za podrazenie a hákovanie. Za hostí potom síce ešte kontroval Curtis Lazar, ale ďalší gól už nepadol a Bruins pridali tretiu výhru za sebou.
Zdeno Chara bol s takmer 23 odohranými minútami druhým najvyťaženejším mužom tímu víťazov, stihol zablokovať štyri strelecké pokusy Sabres.
V bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuukka Rask, predviedol 24 úspešných zákrokov a inkasoval dva góly.
Chicago uspelo po nájazdoch
Columbus Blue Jackets si síce proti Chicago Blackhawks pripísali desiate vystúpenie s bodovým ziskom za sebou, ale dlho to vyzeralo, že dosiahnu lepší výsledok ako porážku 2:3 po nájazdoch.
V úvodných dvoch tretinách sa strelecky presadili len Riley Nash a Pierre-Luc Dubois. V polovici 48. minúty však znížil Dylan Strome a v čase 57:58 Erik Gustafsson využil presilovú hru. Prihrávkami mu pomohli Duncan Keith a Dominik Kubalik.
V nájazdoch na strane domácich uspel z troch exekútorov len Gustav Nyquist, za Blackhawks sa presadili obaja - Jonathan Toews aj Patrick Kane.
Ostatné zápasy: Ďalšia výhra Blues, Islanders pokorili hranicu 50 bodov
New Jersey Devils zvládli duel na ľade Ottawa Senators 4:3 po predĺžení. V čase 60:54 rozhodol Jack Hughes a Sami Vatanen pri jeho góle zaznamenal tretiu asistenciu v zápase.
St. Louis Blues naďalej víťazia. Obhajcovia Stanley Cupu po piatkovej výhre 5:4 po predĺžení na ľade súpera Winnipeg Jets aj doma, tentoraz s výsledkom 4:1. Pripísali si tak už ôsmu výhru za sebou a počas tejto úspešnej série si pripísali skóre 33:16. Alex Pietrangelo sa vďaka 326. asistencii v základnej časti v drese Blues posunul pred Ala MacInnisa a stal sa najlepším obrancom-nahrávačom v histórii klubu.
Minnesota Wild podľahli New York Islanders 1:3, aj keď ešte po dvoch tretinách viedli. Hostia si však tromi gólmi v tretej časti zaistili prvú výhru v riadnom hracom čase po šiestich zápasoch, pričom posledné tri prehrali. Víťazný gól dal v čase 46:01 Matt Martin. Islanders sú tretí vo Východnej konferenciu a hranici 50 bodov pokorili najrýchlejšie od sezóny 1983-84.
Philadelphia Flyers si zo štadióna Anaheim Ducks odniesli tesný triumf 2:1 po predĺžení. V oboch góloch mal prsty český útočník Jakub Voracek. Rozhodujúci gól strelil Kevin Hayes a Flyers pridali piate víťazstvo z posledných šiestich duelov.
Vancouver Canucks si poradili s Calgary Flames a predĺžili svoju víťaznú sériu už na päť duelov. V bránke Flames štartoval David Rittich, ale po troch inkasovaných góloch zo siedmich striel ho vystriedal Cam Talbot. Tyler Myers v drese víťazov nazbieral tri body za dva góly a asistenciu. Tanner Pearson trikrát asistoval.