Hokejisti Vegas Golden Knights sú jedinú výhru od toho, aby o ďalšiu sériu predĺžili pokračujúcu rozprávku svojej nováčikovskej sezóny. V dôležitej piatej bitke doma porazili San Jose Sharks 5:3 a tretíkrát v sérii sa tak dostali do vedenia. Alex Tuch sa pod výhru podpísal dvoma gólmi.

Dlho to vyzeralo na pokojný priebeh a jasné víťazstvo Vegas, lenže Sharks sa tromi gólmi v priebehu šiestich minút a deviatich sekúnd v treťom dejstve dostali do zápasu. Tomáš Hertl sa o to zaslúžil gólom a asistenciou, ale domácich potom upokojil gól do prázdnej bránky. Tomáš Tatar sa po dvoch odohraných zápasoch opäť nezmestil do zostavy víťazov. V štyroch dueloch tohtoročného play off zatiaľ vyšiel bodovo naprázdno.
Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:3 (stav série: 3:2)
Na prvý gól sa čakalo až do úplného záveru prvej tretiny, keď James Neal len tri sekundy pred sirénou zastavil časomieru úspešnou dorážkou. Tuch v 25. minúte pridal vďaka využitej presilovke druhý gól a Erik Haula ešte do polovice riadneho hracieho času zvýšil už na 3:0.
"Myslím si, že tie prvé dve tretiny sme odvádzali naozaj skvelú prácu," ocenil domáci obranca Luca Sbisa. "V tej poslednej sme boli až príliš často vylučovaní a začalo to padať do našej siete. Síce sme nijak nepanikárili, ale je to niečo, z čoho sa musíme poučiť."
V čase 48:36 Tuch druhým gólom vyhnal Martina Jonesa z bránkoviska hostí. Ten pritom zažiaril v predchádzajúcom dueli, v ktorom vďaka 34 zákrokom vychytal čisté konto a výhru 4:0. Do hry sa tak dostal Aaron Dell.
Hostí však už o 59 sekúnd neskôr naštartoval Kevin Labanc, ktorý dostal v presilovke až príliš veľa priestoru na zakončenie a presadil sa aj vďaka Hertlovej prihrávke.
O dve minúty neskôr prišla chvíľa Hertla, ktorý pozorne sledoval akciu Mikkela Boedkera a presadil sa presnou dorážkou z priestoru pred bránkou. Český forvard pridal už šiesty zásah v prebiehajúcom play off.
Samotný Boedker sa navyše dočkal v čase 55:44 a Sharks tak mali ešte relatívne dosť času na vyrovnanie. Logan Couture zaznamenal tri asistencie a bol tak pri všetkých góloch svojho tímu. Lenže snaha hostí nakoniec vyšla navnivoč, keďže Jonathan Marchessault 81 sekúnd pred koncom potrestal ich risk s hrou bez brankára.
"Ešte sme neskončili," odhodlane zdôraznil Hertl. "Teraz nás čaká domáci zápas, v ktorom to musíme chytiť za pačesy a začať dobre hneď od začiatku. Verím, že sa do tejto haly ešte vrátime na zápas číslo 7."
"Musíme hrať tvrdšie a lepšie dlhšie pasáže, než sme to predviedli dnes," uviedol kouč Sharks Peter DeBoer. "Práve to je dôvod, prečo sme prehrali. Aj keď sa pozriete na skvelú domácu bilanciu Vegas. Nie je to náhoda, doma hrajú skutočne veľmi dobre."
Marc-Andre Fleury pomohol k výhre 27 zákrokmi, zaznamenal už 69. úspech v bojoch o Stanley Cup a dostal sa pred Andyho Mooga na 10. priečku v počte výhier v play off v histórii.
Ďalší zápas:Nedeľa 6. mája (pondelok 7. mája 1:30 SELČ) v SAP Center v San Jose.