guentzel 42218

Začalo sa to nádejne, ale nakoniec z toho bola kalamita. Hokejisti Flyers v šiestom zápase série 1. kola doma dvakrát viedli, raz dokonca o dva góly, ale po chybách v obrane nakoniec dostali osem gólov a v play off skončili. Ďalej ide Pittsburgh, ktorý tak zvýšil nádej na 'three-peat', tretí Stanley Cup v za tri roky.

Hokejisti tímu Nashville Predators rázne odmietli akákoľvek náznak drámy v podobe siedmeho rozhodujúceho zápasu a po predchádzajúcej domácej porážke presvedčivo zavŕšili očakávaný postup do 2. kola. V ďalšej sérii play off narazia na Winnipeg Jets.
Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 5:8 (konečný stav série 2:4)
Ani absencia zraneného ťahúňa Evgeniho Malkina a hetrik a dve asistencie centra Seana Couturiera nestačili Philadelphii na to, aby zastavila nebezpečného protivníka a vybojovala siedmy zápas na jeho ľade.
Jake Guentzel totiž za Penguins nastrieľal štyri góly za sebou v rozmedzí necelých 14 minút a dokonale tak otočil zápas. Sidney Crosby a Patric Hornqvist obaja nazbierali tri body (1+2) a úhlavný rival si poradil s Philadelphiou 8:5.
Michal Neuvirth pritom v domácej bránke chytal solídne, ale na teče či parádne kombinácie súperov, ktorí často vozili puk až do prázdnej bránky, nestačil ani on. Hrozivá úspešnosť 74,1 percenta tak nie je ani tak jeho chybou, ale skôr chybou zmätenej a chybujúcej obrany.
Flyers pritom začali skvele, Couturier ich dostal do vedenia už v čase 2:15 a tím deptal hostí obrovskou energiou, tvrdosťou a rýchlym pohybom. Lenže Crosby po ojedinelom tlaku domácich vyrovnal z dorážky a len o 47 sekúnd neskôr dostal puk pred bránku úplne voľný Carl Hagelin.
Philadelphiu znovu prebudil gól Andrewa MacDonalda, 40 sekúnd po prestávke ju Couturier krásnym blafákom druhýkrát dostal do vedenia a v čase 32:14 to po zásahu Scotta Laughtona bolo už 4:2. Odpoveď však prišla už po 81 sekundách, keď sa presadil Hornqvist.
V závere druhej časti sa začalo úžasné predstavenie Jakea Guentzela, ktorý z krídla Crosbyho formácie nastrieľal súperovi štyri góly medzi časmi 39:06 a 52:58. Pomohli mu aj chybujúci obrancovia Flyers na čele s Radkom Gudasom, ktorý v snahe niečo vytvoriť tak často držal puky vlastnom pásme, že o ne prichádzal a zapríčinil tak v lepšom prípade tlak hostí a v tom horšom ich góly. Ivan Provorov skončil zápas s -4 hodnotení v plus/mínus.
Výborný Couturier síce ešte tri minúty pred koncom znížil pri hre bez gólmana, ale Bryan Rust spečatil skóre do prázdnej bránky. V tej chvíli sa na ľade objavili aj plechovky, čo je v NHL pomerne nevídané.
Penguins, ktorí vyhrali všetky tri zápasy na ľade súpera, sa v semifinále Východnej konferencie stretnú s víťazom súboja Washington Capitals - Columbus Blue Jackets.

Colorado Avalanche - Nashville Predators 0:5 (konečný stav série: 2:4)
Avalanche si výborným obratom na pôde Predators dokázali vynútiť zápas číslo 6, ale ten im vôbec nevyšiel a namiesto vytúženého návratu do mesta country sa im skončila sezóna.
"Je to pre nás sklamanie, pretože naposledy sme si ukázali, ako dokážeme bojovať, aj keď prehrávame a balansujeme na hrane vyradenia," uviedol gólman porazených Andrew Hammond, ktorý nazbieral 32 úspešných zákrokov. "Dnes sme to bohužiaľ neboli schopní zopakovať."
Fanúšikovia v Pepsi Center v Denveri mohli dúfať v čiastkový úspech len pár minút, keďže Mattias Ekholm otvoril skóre už v čase 7:02. Už o tri minúty a 17 sekúnd neskôr štvrtýkrát v play off trafil Austin Watson a zvýšil na 2:0 pre hostí. Asistencie si rovnako ako pri prvom góle pripísali Colton Sissons a Nick Bonino.
Ak Avalanche počas prvej prestávky spriadali plány na ďalší veľký obrat, gól Filipa Forsberga po 38 sekundách druhého dejstva pre nich musel byť veľkým zásahom do sebavedomia. Mladý forvard tiež strelil svoj štvrtý gól v tohtoročnom play off.
Nick Bonino potom prikrášlil po osobnej stránke vydarené vystúpenie gólom na 4:0 a Viktor Arvidsson v čase 42:36 už len zavŕšil debakel Avalanche. Bonino priviedol Predators do ďalšej série troma bodmi (1+2), Pekka Rinne bol medzi tyčami perfektný, pripísal si 22 úspešných zákrokov.
Nasledujúcim súperom Nashvillu, ktorý dlhodobo dáva najavo, ako veľmi chce napraviť minuloročnú finálovú porážku s Pittsburgh Penguins, budú Jets, ktorí porazili Minnesota Wild 4:1 na zápasy.
"Vždy som zastával názor, že je skvelé dostať sa ďalej z prvého kola," vyhlásil kouč Predators Peter Laviolette. "Je to ťažké, pretože ste pod tlakom, aby ste sa dostali medzi najlepšiu osmičku. Teraz to máme konečne za sebou, čo je dobré."