MacKinnon sa presadil proti Blackhawks

Brankár Pavel Francouz predviedol ďalší skvelý výkon, keď 31 zákrokmi priviedol Colorado k výhre 4:1 v Chicagu. Blues porazili Edmonton 2:1 a doma tak uspeli štvrtýkrát v rade. Devils si pripísali prvé víťazstvo po trejde Taylora Halla, zdolali Anaheim 4:1. V troch stredajších zápasoch nenastúpil ani jeden Slovák.

Francouz opäť oporou
Francouz si pripísal desiatu výhru v sezóne aj celkovo v kariére. Vrátil sa do bránky Colorada potom, ako v pondelok pri porážke na ľade St. Louis Blue 2:5 chytal uzdravený Philipp Grubauer. Osem z nich zaznamenal z posledných deviatich vystúpení, v ktorých bol len raz na strane porazených - minulý týždeň v pondelok v domácom dueli proti Calgary Flames po výsledku 4:5 po predĺžení.
"Bol som prekvapený, ako sme v prvej tretine dominovali. Boli sme jasne lepší. Mali šťastie, že Crawford im chytal výborne a kryl veľa šancí," povedal Francouz. "Ja som nemal veľa práce, bohužiaľ som dostal jeden gól. Chlapci však dali v druhej tretine dva góly a odohrali výborný zápas."
Colorado sa ujalo vedenia v Chicagu v deviatej minúte vďaka gólu Iana Colea od modrej čiary. Za 67 sekúnd vyrovnal Ryan Carpenter, ktorý z pravého kruhu zamieril do horného rohu Francouzovej bránky.
V 26. minúte českému brankárovi najskôr v oslabení pomohla tyčka pri pokuse Patricka Kanea a o chvíľu vrátil Avalanche vedenie Nathan MacKinnon, ktorý presnou strelou zakončil rýchly protiútok.
V polovici zápasu zvýšil náskok Andre Burakovsky strelou cez obrancu tiež z pravého kruhu. Necelé tri minúty pred koncom Mikko Rantanen zavŕšil výsledok pri hre Blackhawks bez brankára.
Devils prvýkrát uspeli bez Halla
New Jersey po predchádzajúcej sérii siedmich porážok pridalo druhú výhru za sebou a nadviazalo tak na sobotnú výhru na ľade Arizona Coyotes (2:1), teda klubu, do ktorého v pondelok vytrejdovali útočníka Taylora Halla. Doma sa radovali prvýkrát po štyroch zápasoch od 23. novembra, keď vyhrali nad Detroit Red Wings (5:1).
Vo štvrtej minúte však Devils prehrávali, pretože Ondrej Kase a Adam Henrique sa dostali do úniku na Mackenzieho Blackwooda a bývalý hráč New Jersey Henrique si v piatom vystúpení proti bývalým spoluhráčom pripísal štvrtý bod za dva góly a rovnaký počet asistencií.
Po 88 sekundách druhého dejstva zahájil obrat Nico Hischier a v 32. minúte Kyle Palmieri v presilovej hre otočil stav. Presne po minúte záverečnej tretiny sa medi strelcov dostal ešte obranca Sami Vatanen, ktorého Devils získali v rámci trejdu Henriqueho 30. novembra 2017. Jeho strelu od modrej čiary Korbinian Holzer nešťastne tečoval do vlastnej bránky.

Hischier vyrovnal proti Anaheimu

Strelec vyrovnávacieho gólu Devils Hischier, jednotka draftu z roku 2017, sa má po Hallovom odchode stať hlavnou hviezdou tímu z Newarku. "Vidieť, že chce urobiť ďalší krok. Nie je jednoduché stať sa v 21 takým lídrom, ale on si verí, že to dokáže. Stále sa zlepšuje," povedal tréner Devils na adresu novej vodcovskej osobnosti po držiteľovi Hart Trophy pre najužitočnejšieho hráča NHL zo sezóny 2017-18.
Šampión doma opäť uspel
Tohtoročný víťaz Stanley Cupu zo St. Louis zdolal Edmonton 2:1 a zavŕšil tak sériu štyroch vystúpení pred vlastným publikom štvrtou výhrou. Celkovo to bolo pre Blues ôsme víťazstvo z posledných 11 duelov a 35 úspešnými zákrokmi k nemu pomohol Jake Allen.

Schenn sa presadil proti Oilers

Brayden Schenn pred polovicou zápasu z úniku poslal Blues do vedenia a v 47. minúte zvýšil po ideálnej prihrávke Ryana O'Reillyho Mackenzie MacEachern. Za Oilers sa presadil len James Neal, ktorý zužitkoval tlak pri hre bez brankára 110 sekúnd pred koncom.