francouz

Zápas hviezd sa blíži, ale pred ním tímom ostáva odohrať ešte niekoľko posledných duelov. V noci na pondelok boli na programe dva. Brankár Pavel Francouz 22 zákrokmi pomohol Colorado Avalanche k triumfu 6:3 nad Detroit Red Wings. V druhom zápase Florida Panthers vďaka "last minute" gólu Noela Acciariho zdolala Minnesota Wild 5:4. V dvoch pondelkových zápasoch sa nepredstavil žiadny Slovák.

Francouz pomohol Avalanche uspieť
Hráči Colorado Avalanche potvrdili úlohu jasných favoritov, keď vo svojej Pepsi Center prestrieľali najhorší tím ligy Detroit Red Wings 6:3.
Na úspechu Avalanche sa podieľal aj brankár Pavel Francouz, ktorý dostal príležitosť po dvoch zápasoch. Pripísal si spolu 22 úspešných zákrokov.
"Toto víťazstvo sme potrebovali," upozornil útočník Colorada Nazem Kadri, ktorý v zápase nazbieral tri body. "Nemali sme teraz najlepšie výsledky, ale takto môžeme ísť na prestávku na Zápas hviezd v dobrom rozpoložení."
Ako prvý však v dueli udreli hostia, v čase 2:28 otvoril skóre útočník Tyler Bertuzzi. Domáci dlho hľadali recept na prekonanie brankára Jimmyho Howarda a nakoniec ho našli v druhom dejstve.
O vyrovnanie sa po 62 sekundách strednej časti postaral Kadri, ktorý využil presilovú hru. O necelé dve minúty neskôr sa presadil aj Nathan MacKinnon a zaistil svojmu tímu vedenie.
"Nemyslím si, že by sme hrali tak zle, aby bolo skóre takéto. Možno sme si zaslúžili lepší výsledok. Ale neostáva nám nič iné, ako naďalej tvrdo pracovať," hodnotil tréner Red Wings Jeff Blashill.
Rozhodujúci náskok vytvorili Kadri a Matt Nieto, ktorí sa v tretej časti presadili v priebehu 53 sekúnd.
Hostia síce znížili zásluhou Dylana Larkina, ktorému asistenciou pomohol Filip Zadina, ale na strane domácich kontroval Ryan Graves.
V záverečných troch minútach padli ešte ďalšie dva góly. V drese Red Wings korigoval Givani Smith a MacKinnon potom strelou do prázdnej bránky spečatil triumf Colorada.
Hviezdny útočník sa tak dostal na métu 30 gólov v sezóne, čo sa mu podarilo už tretíkrát za sebou. V minulosti v histórii klubu niečo také dokázal len Joe Sakic v rokoch 2003-2007.
"Snažím sa často zakončovať a potom z toho plynú góly," vyhlásil MacKinnon. "Je fajn hrať v tíme, v ktorom je toľko výborných hráčov. Do pauzy ideme vo fajn nálade."
Colorado tak pridalo tretí triumf v rade, Detroit naopak piatykrát v rade neuspel. Aby toho nebolo málo, prišiel aj o dvoch dôležitých hráčov. Útočník Frans Nielsen odstúpil už v prvej tretine, obranca Mike Green v druhej. Obaja utrpeli zranenia v hornej časti tela.
Yandle riadil triumf Panthers
Hráči tímu Florida Panthers predviedli skvelú aktuálnu formu, keď vyhrali na ľade Minnesota Wild 5:4 a pripojili už šieste víťazstvo za sebou. Štyrmi bodmi za gól a tri asistencie sa na ňom podieľal skúsený obranca Keith Yandle.
Florida sa v priebehu duelu trikrát ujala vedenia, ale domáci Wild vždy dokázali odpovedať. Na góly Yandlea, Aleksandara Barkova a Jevgenija Dadonova postupne reagovali Jared Spurgeon, Luke Kunin a Zach Parise.
"Sme veľmi sklamaní. Opakovane sme sa dokázali vrátiť do zápasu a prejavili sme odolnosť, ale nakoniec odchádzame s prázdnymi rukami," mrzelo skúseného útočníka Pariseho.
Wild sa dokonca v priebehu tretej časti dostali do vedenia, keď sa druhýkrát presadil Kunin a v čase 47:06 zaistil Minnesote priebežné vedenie 4:3.
Panthers si však odložili dva údery na záverečných päť minút. Najprv vyrovnal Vincent Trocheck a Noel Acciari len šesť sekúnd pred koncom rozhodol o výhre hostí.
"Sme nadšení. Mne sa stalo úplne prvýkrát, že som uspel v tejto hale," pripomenul Trocheck. "Nevzdali sme sa a až do úplného konca sme tvrdo bojovali. Dva body sú naša odmena."
Florida vďaka piatemu triumfu v rade poskočila už na siedme miesto v tabuľke Východnej konferencie, Minnesota je na Západe dvanásta.