Pastrňák trafil po prihrávke Marchanda

Utorkový program NHL priniesol až 13 zápasov, v ktorých sa predstavili aj štyria Slováci. Zdeno Chara sa s Bostonom radoval z výhry 5:1 na ľade Devils, ku ktorej dvomi gólmi prispel aktuálne najlepší strelec ligy David Pastrnak. Jeho krajan David Krejci pomohol k výhre dvomi prihrávkami. Pri vysokej výhre bol aj ďalší obranca Andrej Sekera, jeho Dallas si bez problémov poradil s Vancouverom 6:1. Tomas Tatar a Erik Cernak sa museli vyrovnať s porážkami, Montreal prehral v Columbuse 2:5 a Tampa podľahla Blues 1:3.

Pastrňák s Krejčím rozobrali Devils
Súboj medzi tímami Boston Bruins a New Jersey Devils mal úplne jednoznačný priebeh, hostia zvíťazili na ľade tímu z Newarku 5:1.
Na vysokom víťazstve sa výrazne podieľali aj dvaja českí útočníci David Pastrnak a David Krejci. Prvý strelil dva góly a druhý pridal dve asistencie.
"Hrali sme rýchlo a jednoducho. Darilo sa nám využívať šance," pochvaľoval si tréner hostí Bruce Cassidy. "Navyše sme súperovi ani veľa nedovolili."
Bruins sa museli zaobísť bez zraneného útočníka Patricea Bergerona, ale táto absencia ich nijak neovplyvnila. Do stredu elitnej formácie sa posunul David Krejčí a po boku Pastrňáka a Brada Marchanda sa okamžite uchytil.
"S nimi sa mi vždy hrá výborne. Patria medzi najlepších útočníkov na svete, nastupovať vedľa nich je radosť," upozornil Krejčí.
Boston vykročil za druhou výhrou z posledných troch zápasov v prvej tretine, v ktorej sa presadili Matt Grzelcyk a Pastrňák. Devils síce zásluhou Blakea Colemana v čase 38:11 znížili, ale to bolo z ich strany všetko.
Bruins naopak v záverečnom dejstve svoj náskok ešte zvýšili. Okrem Pastrňáka sa druhýkrát presadil aj Grzelcyk a výsledok zavŕšil Connor Clifton.
"V našom prípade je to stále to isté dokola. Hovoríme si, že musíme dobre vstúpiť do zápasu. Ale vôbec sa nám to nepodarí," nespokojne krútil hlavou Coleman.
Zdeno Chara odohral takmer 22 a pol minúty s bilanciou jedna strela a dva bloky.

Grzelcyk po krásnej akcii druhýkrát trafil

Fleuryho 450. výhra
Hráči Vegas Golden Knights pridali druhý triumf v rade, keď v domovskej T-Mobile Arene zdolali Toronto Maple Leafs 4:2.
Na tento duel bude spomínať predovšetkým brankár Marc-Andre Fleury, ktorý si pripísal jubilejný 450. triumf v kariére. Pomohol si k nemu 31 zákrokmi. Fleury sa stal ešte len siedmym brankárom v histórii, ktorý dosiahol tento míľnik.
Po bezgólovej úvodnej časti dostal domácich do vedenia Cody Glass, keď v čase 28:07 zužitkoval presilovú hru. Ďalšie góly padli až v záverečnom dejstve.
Na vyrovnanie Jasona Spezzu zareagoval Tomas Nosek, ktorý vrátil Vegas do vedenia a Mark Stone ho vzápätí ešte zvýšil.
Zach Hyman síce dal hosťom nádej na obrat, keď svojím prvým gólom v sezóne v čase 52:47 znížil, ale vyrovnať už Toronto nedokázalo.
V úplnom závere riadneho hracieho času Cody Eakin doručil poistku v podobe gólu do prázdnej bránky. Maple Leafs nenašli recept na úspech ani v šiestom zápase v rade.

Petan stroskotal na lapačke Fleuryho

Carolina zastavila Chicago
Carolina Hurricanes zvíťazili na ľade Chicago Blackhawks 4:2 a ukončili tak ich šesť zápasov dlhú sériu výhier.
Skóre duelu otvoril Martin Necas, ktorý v čase 14:24 po prihrávke Nina Niederreitera pohotovo zakončil samostatný únik na domáceho gólmana Robina Lehnera.
Hurricanes v priebehu druhej časti svoje vedenie ešte zvýšili, postarali sa o to Andrej Švečnikov a Niederreiter. Domáci sa presadili až v tretej tretine, brankára Petra Mrázka za 70 sekúnd prekonali Erik Gustafsson a Connor Murphy.
Blackhawks sa už viackrát nepresadili a Sebastian Aho ešte pridal poistku na dvojbodový zisk Hurricanes.
"Súper v prvej a druhej tretine dominoval, my sme sa vôbec nedostali do hry," uznal Lehner, ktorý predviedol 29 zákrokov. "Potom sme sa síce vrátili do zápasu, ale ak nehráte dobre celých 60 minút, nemôžete získať body."

Nečas zakončil prečíslenie a Hurricanes viedli

Ďalšia porážka Flames
Čakanie Calgary Flames na úspech stále trvá, po utorkovom programe už dlhých päť zápasov. Kanadský znova prehral, tentoraz pred vlastnými fanúšikmi podľahol tímu Colorado Avalanche 2:3.
"Sme v ťažkej situácii, ale musíme sa z nej dostať sami. Nikto iný nám nepomôže," upozornil tréner Bill Peters. "Nemôžeme sa vyhovárať na zranenie či iné problémy. Skrátka musíme hrať lepšie."
Flames si vykopali jamu už v prvej tretine, keď dvakrát udrel útočník Andre Burakovsky. Náskok Avalanche potom v čase 33:15 zvýšil Vladislav Kamenev.
Domáci sa síce dokázali vrátiť do zápasu, presné zásahy Dereka Ryana a Andrewa Mangiapaneho ich dostali na rozdiel jedného gólu, ale ten už pridať nedokázali.
"Nebol to žiadny krásny zápas, ale tak to niekedy je. Pre nás sú dôležité hlavne dva body, ktoré sme chceli a máme ich," vydýchol si tréner hostí Jared Bednar.
David Rittich v bránke Calgary predviedol spolu 23 úspešných zákrokov, ale na víťazstvo čaká od 7. novembra.
Ostatné zápasy:
Hráči Dallas Stars potvrdili skvelú aktuálnu formu, keď doma deklasovali Vancouver Canucks 4:1 a pripísali už štvrtý triumf v rade. Kapitán Jamie Benn zažiaril dvomi gólmi a asistenciou, Radek Faksa si pripísal jednu prihrávku. Andrej Sekera si pripísal plusový bod.
Buffalo Sabres sa naďalej utápajú v problémoch, tentoraz doma podľahli mužstvu Minnesota Wild 1:4. Pre tím od Niagarských vodopádov to bola už štvrtá prehra z posledných piatich duelov. Dvomi gólmi sa na nej podieľal kapitán hostí Zach Parise.
Hokejisti Columbus Blue Jackets zužitkovali výhodu domáceho ľadu a porazili Montreal Canadiens 5:2. Tímu z Ohia sa výborne vydarila záverečná tretina, v ktorej trikrát skóroval. Útočník Pierre-Luc Dubois pomohol k úspechu dvomi gólmi. Tomas Tatar v drese hostí nepredĺžil svoju štvorzápasovú sériu, počas ktorej nazbieral sedem bodov.
Florida Panthers dokázali výrazné zlepšenie, keď porazili Philadelphia Flyers a poskočili už na piate miesto tabuľky Východnej konferencie. Aleksander Barkov a Brett Connolly si pripísali gól a prihrávku.
Súboj tímov Pittsburgh Penguins a New York Islanders sa zmenil na poriadku drámu. Z triumfu 5:4 po predĺžení sa nakoniec radovali hostia z New Yorku, ktorí tak bodovali v 15. dueli v rade a vyrovnali tak historický rekord klubu. Dokázali to aj napriek tomu, že ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali o dva góly. Víťazstvo v nastavenom čase vystrelil Brock Nelson.
St. Louis potvrdilo pozíciu najlepšieho tímu Západnej konferencie výhrou nad Tampou Bay 3:1 a po troch prehrách sa opäť mohlo radovať. Gólman Jordan Binnington predviedol 17 úspešných zákrokov. Erik Cernak z Tampy mal v štatistikách dva bloky a dva hity, ale odsedel si aj dva menšie tresty.
Nashville sa naďalej potáca v kríze, v utorok doma podľahol Winnipegu 1:2 a utrpel piatu prehru z posledných ôsmich zápasov. Zažiaril najmä brankár hostí Connor Hellebuyck, ktorý zvládol spolu 38 úspešných zákrokov.
Víťazná séria San Jose doma podľahlo Edmontonu 2:5 a ich víťazná séria sa tak zastavila na čísle šesť. Kapitán Connor McDavid dotiahol Oilers k triumfu gólom a dvoma asistenciami. Bodoval už v ôsmom zápase v rade, za toto obdobie nazbieral osem gólov a jedenásť asistencií.
Stret dvoch tímov zo dna tabuľky Východnej konferencie dopadol lepšie pre mužstvo Ottawa Senators, ktoré zvíťazilo na ľade Detroit Red Wings 4:3. Antohny Duclair prispel k výhre dvomi gólmi, Detroitu nepomohli ani dve asistencie českého obrancu Filipa Hroneka.